Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Rizeli MEHMET Şamlıoğlu’nda “Yok” yok..

10 parmağında 10 hüner..   Mehmet Şamlıoğlu Rizeli hemşerimizdir. Edebiyatçıdır. Karadenizli olmasına rağmen, spikerler kadar düzgün Türkçeyi kullanır. Önemli Cezvelerinde, Cezaevi müdürlüğü, Adat Bakanlığı Müsteşar  ve Adalet bakanlığı  özel kalem müdürlüğü görevlerini başarılı bir şekilde yürüttü. Şamlıoğlu, halen Adalet Bakanlığı danışmanı olarak görev yapmaktadır. Adalet camiasında çok sevilen ve saygınlığı bulunan Mehmet Şamlıoğlu, kurumlar ve kişilerarası iletişimi ve protokol kuralları konusunda bir uzman. Kurum içi bu konuda eğitim seminerlerinde aranan isim.. Şamlıoğlu, bürokrasideki, üstün başarılarının yanında Hat Sanatını da şaşırtacak düzeyde başarılı.. Hat kelimesinin yanına sanatta eklenince yani Hat Sanatı denilince de Güzel Yazı anlamına gelmektedir. Bir nevi görsel sanat türü olarak da tanımlayabiliriz. Şamlıoğlu ,bu Sanatı de en iyi kullanarak, hünerini gösterenlerdendir.. “Hüner” Farsçada ustalık-uzmanlık becerikli olma üstünlüğü demektir. Mutluluğu bir değer gibi sunar. İnsana varlığın ispatini verir. Mükemmelliği tanımlar ve onu simgeler. Marifet, Hünerin Arapça karşılığıdır. Eylemlerin, nitelikli tarifine bakarsan ”Hüner” ile “ Marifet” benzer anlamlar taşır.Hüner, hayatin fizik değerlerine, hâkim olan ustalıktır. Marifet ise, hünere kazandırılmış tasavvuf idrakiyle tezahür eder. Bir hikmet ve İrfan hadisesidir. Mehmet Şamlıoğlu hüner ve marifeti bir arada sergileyen üstün niteliktir.
Ekleme Tarihi: 18 Mart 2020 - Çarşamba

Rizeli MEHMET Şamlıoğlu’nda “Yok” yok..

10 parmağında 10 hüner..

 

Mehmet Şamlıoğlu Rizeli hemşerimizdir. Edebiyatçıdır. Karadenizli olmasına rağmen, spikerler kadar düzgün Türkçeyi kullanır. Önemli Cezvelerinde, Cezaevi müdürlüğü, Adat Bakanlığı Müsteşar  ve Adalet bakanlığı  özel kalem müdürlüğü görevlerini başarılı bir şekilde yürüttü.


Şamlıoğlu, halen Adalet Bakanlığı danışmanı olarak görev yapmaktadır. Adalet camiasında çok sevilen ve saygınlığı bulunan Mehmet Şamlıoğlu, kurumlar ve kişilerarası iletişimi ve protokol kuralları konusunda bir uzman. Kurum içi bu konuda eğitim seminerlerinde aranan isim..


Şamlıoğlu, bürokrasideki, üstün başarılarının yanında Hat Sanatını da şaşırtacak düzeyde başarılı.. Hat kelimesinin yanına sanatta eklenince yani Hat Sanatı denilince de Güzel Yazı anlamına gelmektedir.


Bir nevi görsel sanat türü olarak da tanımlayabiliriz. Şamlıoğlu ,bu Sanatı de en iyi kullanarak, hünerini gösterenlerdendir..


Hüner” Farsçada ustalık-uzmanlık becerikli olma üstünlüğü demektir. Mutluluğu bir değer gibi sunar. İnsana varlığın ispatini verir. Mükemmelliği tanımlar ve onu simgeler.


Marifet, Hünerin Arapça karşılığıdır. Eylemlerin, nitelikli tarifine bakarsan ”Hüner” ile “ Marifet” benzer anlamlar taşır.Hüner, hayatin fizik değerlerine, hâkim olan ustalıktır.


Marifet ise, hünere kazandırılmış tasavvuf idrakiyle tezahür eder. Bir hikmet ve İrfan hadisesidir. Mehmet Şamlıoğlu hüner ve marifeti bir arada sergileyen üstün niteliktir.


Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.