Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
Alihan TELATAR
17 Nisan 2020 - Cuma 19:34

Çaykur Rizespor, teknik kadro, futbolcular ve menajerlerden  indirim istemek için harekete geçti
 

KARAR ALINDI


Kulüpler birliğinin bir süre önce yapılan olağan üstü toplantısında “Kulüplerimiz 2019-2020 sezonu, futbolcu, teknik ekip, menajer sözleşmelerinde belirtilen ücretlerin yapılandırılması uyarlanması ve dondurulması için karşılıklı olarak mutabakata varmaya çalışacaklar. Karşılıklı mutabakatın sağlanması halinde  ligler tekrar başlayana kadar bu süreci kapsayan sözleşmeler ve alacaklar dondurulacak, oyunculara bunula ilgili tebligat gönderilecektir” kararı almıştı. Kulüpler birliğinin bu kararından sonra Rizespor’ da harekete geçti.


GÖRÜŞMELER BAŞLADI


Çaykur Rizespor, kulüpler birliğinde alınan bu karardan sonra teknik kadro ile birlikte futbolcular ve menajerlerden maaş indirimi isteyecek.  Koronavirüs nedeniyle diğer kulüplerin olduğu gibi yeşil-mavililer de ekonomik yükü hafifletmek için teknik kadro, futbolcular ve menajerlerden indirime giderken yeşil-mavili teknik kadro ve futbolcularında  alınan karara hazır oldukları belirtildi. Bu doğrultuda bir çok kulübün yaptığı gibi futbolcu alacakları konusunda indirim düzenlenmesi planlayan yönetim bu kararı teknik direktör Ünal Karaman ile birlikte futbolcularla paylaşmaya başlayacağı ifade edildi.


TAKIM İNDİRİME HAZIR


Yeşil-mavililerin ilk etapta takımın kaptanlarıyla konuyu değerlendirdiği ifade edilen yönetimin yapılan görüşmede olumlu geri dönüş aldığı belirtildi.  Çaykur Rizespor’un Başkanı Hasan Kartal, bu konuda kulüpler birliğinin kararını beklediklerini belirterek, “Futbolculardan ve menajerlerinden indirim talep ediyoruz. Futbolcularımızda bu talebe olumlu yaklaşıyorlar. Yabancı oyucularımızda indirime hazırlar. Yapılan görüşmeler olumlu geçiyor. Buda bizi mutlu ediyor. Biz bir aileyiz herkes üstüne düşeni yapmaya hazır” diye konuştu.


Lazio ve Totttenham Vedat Muriç için 20 milyon teklifle İstanbul’a gelecek. Rizespor’da  yüzde 15 pay alacak


RİZE’NİN GÖZÜ VEDAT MURİÇ’İN TRANSFERİNDE


Koronavirüs nedeniyle kulüpler yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı biraz olsun aşmak için çareler arayıp teknik kadro ve futbolculardan maaş indirimi isterken Rizespor’un gözü Vedat Muriç’in transferinde. Sezon başında Vedat Muriç’in 3.5 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’ye veren Rizespor Kosovalı oyuncunun yurt dışı transferinde de yüzde 15 pay alacak. Koronavirüs nedeniyle sezonun ne zaman biteceği belirsiz ama Vedat Muriç için yarış şimdiden kızıştı.


Yıldız futbolcunun menajeri Haluk Canatar Kosovalı oyuncunun kültürel bağları nedeniyle İtalya’ ya sıcak baktığını açıklamıştı. İngiliz basını ise Mourinho’nun çok istediği 25 yaşındaki oyuncu için Tottenham’ın cazip bir teklif yapacağını yazdı. Ancak Lazio’nunda Muriç’i kaptırmaya niyeti yok. İtalyan basınında çıkan haberlere göre Lozio, salgın  sonrası hayatın normale dönmesi ile birlikte transfer görüşmelerine başlayacak.


Fenerbahçe ile yapacağı görüşmede masaya 20 milyon euro’luk teklifle oturacağı öne sürüldü. Fenerbahçe yönetimi’nin ise Muriç için bonservis talebi 25 milyon Euro. Tottenham’ında resmi teklifte bulunmasıyla birlikte yıldız futbolcuyu isteyen takımların bu rakama çıkması bekleniyor. Buda Rizespor’un iştahını iyice kabartıyor. Vedat Muriç’in yurt dışına transferi gerçekleştiğinde Rizespor, 3.5 milyon Euro’ dan sonra yüzde 15’ da pay alacak.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

Rizespor Sıfırdan Sıfır
Rizespor İzmir'de ilk kez seri yaptı
Rize’den gol yağmuru
RİZESPOR YİNE KAZANAMADI. BU ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKMAZ
RİZESPOR DÜŞÜYOR. BEYLER YAPAMADILAR YAPACAKLARINI
RİZESPOR... SERVET YARDIMCI VE HAKEMLER
BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
SİVAS'TA Kazandık derken!
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
TOPLA KENDİNİ KARTAL
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar