Reklamı Geç
YAZARLAR
UEFA SAYI SAYMAYI BİLMİYOR GALİBA
Tahir ORHAN
24 Nisan 2020 - Cuma 16:14

Korona bütün fabrika ayarlarımızla oynadı. Her şey allak bullak oldu. Anlayacağınız bu virüsten herkes payına düşeni aldı. Spor camiası da tabii. Özellikle de futbol. Bütün dünya şokta. Kimi ülkeler liglerini mevcut haliyle tescil ederken, UEFA buna karşı çıkıyor ve “Avrupa’ya almam” diye tehdit ediyor. Peki, haftalardır antrenman yapmayan futbolcularla kalan maçlar nasıl oynanacak hiç düşündü mü? Diyeceksiniz ki, futbolcuların evlerin adeta malikane, bahçelerinde çalışsınlar. Bu da Türk futbolcular için pek geçerli değil. Chelsea için doğru olabilir ama benim Rizespor’um, Trabzonspor’um, Beşiktaş’ım, Galatasaray’ım Fenerbahçe’m, Göztepe’m ve diğer tüm takımlarım için böyle değil maalesef. Buralardaki futbolcular az kazanıyor demiyorum ama Avrupa’nın meşhur takımlarındakiler kadar da kazanmıyorlardır. Baksanıza Mesut Özil’e eşine doğum günü hediyesi olarak Londra’da kimine göre, 70, kimine göre 75, kimine göre 80 Milyon Liralık malikane hediye ediyor. 80 Milyon Lira… malikane… hediye diyorum alooo…


Anlayacağınız UEFA, yıllardır bir kirli oyunun içinde; yine aynı şeyi yapıyor. Buna bizim Futbol Federasyonumuz da çanak tutuyor. Çanak tutmuyor da, onların bağlı olduğu üst kurum olması hasebiyle, bir yanlışın içine girmek istemiyorlar veya öyle görünmek istiyorlar. Yani Türkiye liglerinin bu haliyle tescili pek mümkün görünmüyor. Ancak göz ardı ettikleri şey, haftalardır antrenman yapmayan, bir arada çalışamayan futbolcuların, kalan 8 haftayı nasıl tamamlayacağı? Üstelik korona virüsü yüzünden ülkelerine giden yabancı futbolcuları tekrar nasıl getireceksiniz? Ayrıca Mayıs ayında sözleşmesi bitecek futbolcuların durumu ne olacak? UEFA da TFF de, diğer ülkelerin federasyonları da bunu unutmuş görünüyor.


Ülkede düğünler, dernekler, toplantılar, kongreler, neredeyse alışveriş, okullar, bütün faaliyetler, camilerde namazlar, Ramazan’da teravihler iptal edilirken bu haspalar hâlâ futbolu oynatmanın derdinde… Tamam bunu biz de isteriz ama böyle olmuyor ki… Ha bir de şu yayıncı kuruluşu, bahisçileri unutmayalım. Onlar için de maçların oynanması gerekiyor. Onların kazanması lazım…


Ligler böyle tescil edilirse ve bu yıla mahsus olmak üzere ligden düşme olmazsa, bu sefer bir üst lige çıkmak için mücadele eden takımların durumu ne olacak? Anlayacağınız değneğin her iki tarafı da berbat… Bütün bunları gözle görünmeyen bir yaratık yaptı.


Korona Allah alsın seni e mi?


Muhabbetle efendim!

 

Adınız
Yorumunuz
recep - 24 Nisan 2020  
Hocam korona yada kovit 19 bir virüstür.yaratik değildir.yaratik demek canlı bir varlığı ifade eder.bakteri olsaydı tamam.bakteriler organizmasi olan canlı mikroplardır.oysaki vuruşlar organizmaları ve hücreleri olmayan cansız mikroplardır.çok minik yağ tabakası gibi bişeydir.çoğalmak ve işlevlerini yerine getirmek için başka canlı hücrelere ihtiyaç duyarlar.


Diğer Yazıları

BOĞAZİÇİ DİRENİYOR!
SİYASETİN DİLİ VE HADDEDEN SÜZÜLMÜŞ NEZAKET!
ŞİMDİ DE KADİR GECESİ İYİ Mİ?
RAMAZAN ARTIK ZENGİN AYI MI OLDU?
HAFIZÂ-İ BEŞER NİSYÂN İLE MALÛLDÜR
ZENGİNLİKTE YARIŞMAK MI HAYIRDA YARIŞMAK MI?
BİZİM İNSANIMIZIN CEHENNEMİ
ON GÜNLÜK YASAK YETERLİ Mİ?
CAVİT ÇAĞLAR BU HATAYA DÜŞMEMELİYDİ
NE ÇOK BİLENİMİZ VAR
ARINÇ KENDİ İRADESİYLE KONUŞMUŞ OLAMAZ MI?
ŞUŞA… KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA AZAD OLUPDUR
KIBRIS VE ON YILLARA DAYANAN KIBRIS DAVAMIZ
BİR OKURUMUZ, İÇİMİZDEKİ ERMENİLERE DİKKAT ÇEKMEMİZİ İSTİYOR
KARABAĞ’A KADAR…
O ÖVGÜYÜ ÇOK HAK EDİYOR
HER YERE ATATÜRK İSMİ VERİLİNCE…
40’INCI YILINDA 12 EYLÜL DARBESİ
BEL ALTI YAZILARI
TERS ÇABA KURALI
SUBLİMİNAL MESAJ VE BİLİNÇALTIMIZ
BİR MÜZMİN MUHALİFİ YAZMAK DÜŞTÜ HİSSEMİZE
ÇOCUKLAR BELKİ BU İŞİ BAŞARABİLİR
İŞİ EHLİNE VERMEK BU KADAR MI ZOR
AYASOFYA-LOZAN-ATATÜRK
ŞOV İŞİNDE AMMA DA PARA VARMIŞ!
MEĞER NE ZENGİNMİŞİZ
EŞEĞİN AKLINA KAPRPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK
BEN BENDEN ÖNCEKİ PADİŞAHLARA BENZEMEM
BUNU HAYVANLAR YAPMIYOR
GAZETECİLİĞİN RUHUNA EL-FATİHA
SAHTE AŞKLAR VE SAHTE ÇAYLAR
GAZETECİLİK NASIL YAPILIR?
MÜSLÜMANLIK BU MUDUR?
60’INCI YILINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ
BAYRAM GÜZELLEMESİ
ÖMER DÖNGELOĞLU VE SEVGİ DİLİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK
LGBT - DİYANET İŞLERİ – ANKARA BAROSU
EVDE KAL TÜRKİYE, OKU TÜRKİYE, YAZ TÜRKİYE…
CORONA GÜNLERİNDE TERÖR KALLEŞLİĞİ
YASAK BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI
BU DA GEÇECEK MUTLAKA