Reklamı Geç
YAZARLAR
TEDBİR BİZLERDEN, TAKDİR ALLAH’TANDIR…
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
27 Nisan 2020 - Pazartesi 18:10

Devletimizi; sağlık bakanlığı ve diğer kurumlarıyla Covid 19 salgını ile ilgili halkı paniğe sevk etmeden yürüttükleri, akılcı, bilimsel, gerçekçi, güvenilir politika ve aldıkları tedbirler sebebiyle bir doktor, bir vatandaş olarak tebrik ediyorum.


Gelen bilimsel veriler, istatistiki rakamlar doğru yolda olduğumuzu, doğru işler yaptığımızı ve tedbiri, dikkati elden bırakmadığımız, yapılan uyarılara harfiyen uyduğumuz takdirde önümüzdeki günlerin dünden daha iyi ve daha aydınlık olacağını gösteriyor.


Bir kere daha görülmüştür ki; Allah garibin, mazlumun, mağdurun, haklının yanında yer alan Türk Milletini sevmektedir ve yardım etmektedir.


Dolayısıyla sağlık personelinin ve devletimizin her bir biriminin alın terini, emeğini, çalışmalarını boşa çevirmeyen, ülkemize iyiye doğru gidiş nasip eden Yüce Allah’ın bu lütfuna karşı hamasete, büyüklenmeye, kibre kapılmadan, salgın karşısındaki acziyetimizi bilerek Allah’a şükretmeliyiz.


Tedbir, gayret, emek, çalışmak, aklı ve bilimi kullanmak bizlerden, takdir Yüce Allah’tandır.


Bizlere düşen aklın, bilimin gereğini yapmak, bu doğrultuda sağlık bakanlığının, bilim adamlarının uyarılarını dikkate almak, uygulamak ve bütün tedbirlere sabırla ve metanetle uymaktır.


Burada ülkemizin ve dünyanın tek sorununun bu salgın olmadığını olayın ekonomik kısmını, işsizliği, açlığı, insanların mağduriyetini, neler çektiğini, ülkemizin girmiş olduğu, zamanla daha da derinleşecek darboğazı herkes gibi görüyor, biliyorum ama en azından Covid 19 salgınının akut etkisinden kurtulmadan, ekonomik darboğazdan çıkamayacağımızı da biliyorum.


Allah vatanımızı, milletimizi ve bütün insanlığı Covid 19 salgınından ve bu salgının getirdiği ekonomik darboğazdan, çıkmazlardan korusun ve kurtarsın.

Adınız
Yorumunuz
selin - 28 Nisan 2020  
Profesör - Irak da konferans verirken dinleyiciler bağırmışlar-hocam 6 aydır yağmur yok. su yok. Dua edelimde belki yağmur gelirde birsu içeriz. Peki demiş hoca..Dualar yapılmış-yağmur bulutu gelmiş- yağmur da gelmiş.Kovalar su dolmuş..Bir hafta sonra hoca konferans verirken- yağmuru görüp çoşmayınız. Yağmur bize gelmedi.Yağmur şu dağdaki köpek 6 aydın susuzluktan kıvranıyordu. Su ona geldi bizde istifade ettik. Olurmu hocam..Bizim değerimiz yok mu? O hayvanın kimseye kötülüğü yok..Ama sizlerinde yapmadığı kötülük yok..Nice insanları öldürüyorsunuz...

Gül nazlı - 30 Nisan 2020  
Yapılan güzel çalışmalara katkı sağlayacak- belediye otobüs durakları-minibüs durakları hergün itfaye araçlarınca hergün yıkanmalı. Alışveriş merkezleri çevresi hergün yıkanmalı. Okullar açılınca okul-çevreleri hergün yıkanmalıdır.

pulgül - 30 Nisan 2020  
İngiltere de Almanya-Fransa ve Yunanistan profesörleri felsefe konusu üzerinde sohbet ediyorlar. İngiliz Profesör diyor ki- Allah (c.c) deveyi inenin deliğinden geçirebilir mi? Türk profesör geçirir. Yunan Profesör delik büyütülürse geçer. İngiliz Profesör-deve küçültülürse geçirir. Türk Profesör Allah söylenenlerin hepsini yap ve geçirir. Ama hiç birini yapmadan da geçirir. Profesörler ateşimiz çıktı.Nasıl olacak?


Diğer Yazıları

23 NİSAN
14 MART SERZENİŞİ
GİDİYOR
BANA SENİ GEREK SENİ…
DEĞERSİZLEŞ(TİRİL)ME SOYKIRIMI…
SİL AT GİTSİN HAYATINDAN
ATALARINLA ÖVÜNMEYİ BIRAK…
MÜSLÜMAN’IN DEVRİMCİ, ÖZGÜRLÜKÇÜ RUHU ve BİR MAYIS’IN ÇAV BELLA RUHU…
DİNİ BÖLENLER
ZOR DOSTUM ZOR
MUHTAÇ EYLEME
HER YENİ NESİL İLE MİLLET YENİDEN DOĞAR…
27 MAYIS 1960…
BAYRAM GELMİŞ…
VATAN TOPRAKTIR, TOPRAK VATANDIR…
YAPMAYIN, ETMEYİN…
YEDİNCİ CUMA…
ATATÜRK’ÜN MİLLETİNE AÇIK DAVETİYESİ…
BEŞİNCİ CUMA…Allah'ım bu ibretlik dönemi hak ettik, biliyoruz.
AYNI GEMİDE OLMAK…BUDUR
YARDIM; KİME VE NASIL?
BURNUMUZ SÜRTÜLMESİN…
KORONA, UMRE, STOK…
YAZILMASIN İSMİMİZ KARA TAHTAYA…
UNUTMA YİĞİDİM…
MEHMET GÜRGÜR HOCAM’A
Yüzde 99’u Müslüman olan ülke nüfusunun yüzde 67’sinin Kuran okumayı bilmediği
DERLER Kİ; RÜYA GÖRMÜŞSÜN…
ASGARİ ÜCRET VEYA TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ…
İT İLE ALAMETE, KURT İLE KIYAMETE…
GELSİNLER
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
KİBİRLİSİN ve YANLIŞ YOLDASIN…
CUMHURİYET BAYRAMI
NEFERLERE…
NERDEN BİLECEKSİNİZ?..
BİLMEM AĞLASAM MI? AĞLAMASAM MI?
BU NASIL İŞTİR?..
SAHTEKÂRLARIN DÜNYASI... Arısız balı, Boyalı çayı,
BEKA MESELESİ veya VATAN SENSİN KARDEŞİM…
DİYARBAKIR’DAN YÜKSELEN ÇIĞLIK…
İstemez miydim !
Yalan da Olsa...