Reklamı Geç
YAZARLAR
LGBT - DİYANET İŞLERİ – ANKARA BAROSU
Tahir ORHAN
30 Nisan 2020 - Perşembe 14:12

Efendim önce bu başlığı bir açalım:


Lezbiyen: Kadınların hemcinslerine ilgi duyması, af buyurun ama birbirleriyle sevişmesi olarak bilinmektedir.


Gay (gey): Erkeklerin erkeklerle olan ilişkisidir.


Biseksüel: kişinin, karşı cins ve kendi cinsiyle duygusal ve/veya cinsel birliktelik yaşayabilme durumunun cinsel tanımıdır.


Transgender (transseksüel):  doğuştan gelen cinsiyeti değiştiren veya öyleymiş gibi davranan kişileri ifade ediyor. (bir ünlümüz var-hatırlayın)


Gördünüz mü? Her biri sapıklıkla açıklanabilecek ifadeler lakin böyle bir tercihi olanlara ne diyeceğiz? Tasvip etmediğimiz, dinimizin açık açık yasakladığı bu durumu kabullenebilir miyiz? Asla; fakat tercihleri için onları öldüremeyiz de…


Diyanet İşleri Başkanı’nın, herkese yasaklanan ama kendilerinin zaman zaman eda ettikleri geçen haftaki Cuma hutbesinde bu durumu eleştirip, kutsal kitabımızdan ayetlerle yasak ve büyük günah olduğunu açıklaması üzerine, kızılca kıyamet kopuyor.


Ankara Barosu, zehir zemberek ve aynı zamanda bütün bu sapkınlıkları destekler mahiyetteki ve dahası Prof. Dr. Ali Erbaş’ı tarih öncesinde kalmış bir insan olarak gösteren açıklamasında, açıkça din düşmanlığı yapmaktadır. Ayrıca bu tür sapkınlıkları desteklediğini deklere etmektedir. Bunu, demokratlık uğruna yapıyor olmaları da çok komiktir.


Baro açıklamasında, İnsanlığın bir kesimini nefretle aşağılayıp, kitlelere hedef gösterdiğini söylüyor. O sapkın kesimi Ali Erbaş aşağılamıyor ki, Yüce kitabımızda Allah kınıyor onları.


"Lût'u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: “Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhşu mu yapıyorsunuz!” / “Çünkü siz, kadınları bırakıp da cinsel tatmin için erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz.” / Kavminin cevabı, “Onları (Lût ve arkadaşlarını) memleketinizden çıkarın! Çünkü onlar fazla temizlik taslayan insanlar!” demelerinden başka bir şey olmadı. / Biz de onu ve karısı dışındaki aile fertlerini kurtardık. Karısı geride kalanlardan (kâfirlerden) idi. / Ve üzerlerine dehşetli bir yağmur (taş) yağdırdık. İşte gör günahkârların sonunun ne olduğunu!" (A''râf:7/80-84)


Buradan, bir başka konuya geçelim.


Her gün televizyonlarımızda, onlarca dizide, bütün bu sapkınlıklar açık açık övülmektedir. Bizim dizilerimizin yaklaşık yüzde 80’i, İslam Dininin hilafına konular içermektedir. Bu, Japonların tespitidir. Fuhuş, en sık işlenen konudur. Gay’ler, biseksüeller, pek çok dizide boy göstermektedir. Sık sık bu durumları dile getiren ve RTÜK’ü göreve çağıran feveranlarımız oluyor. Selena adlı bir dizide, ki baştan aşağı küfür içindedirler, kötülüğün sembolü olan Hades’in (şeytanı temsil ediyor) Karın Deşen Jack, Drakula, Hitler ve Fredy ile yeni kötülükler planladığını dizimizin meleği! Selena, Yüce Onos’a (haşa tanrı) şikayet eder. Onos da, Hades’e dönerek, “Bu kötü kişileri cehennemden çıkarmak için benden izin aldın mı Hades?” der. Bu cümleyi başka bir yerlerden hatırlıyor musunuz? Bu küfür değil de nedir? Her gün gösterseler yine seyrettiğimiz Kemal Sunal’ın başrol oynadığı “Üçkağıtçı” filmindeki rolünü ve oradaki İmam tipini gözünüzün önüne getirin. Yağmur yağacak/yağmayacak sahnesi yani. Yağmur’un ne zaman yağacağını Allah’tan başkası bilemez. Bu yüzden meteoroloji “hava raporu” değil “hava tahmin raporu” verir. Ve bu tahminler de çoğu zaman tutmaz. Cep telefonlarınızdaki hava tahmini programlarını hatırlayın.


Ankara Barosunu kınarken, İslam dinimizin emirlerini hatırlatan ve sapkınlığı eleştiren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı takdir ediyor ve destekliyoruz. Böyle açıklamaları o yapmayacak da kim yapacak? Bu tür sapkınlıklara karşı şiddeti konu aldığı izlenimiyle aslında bunlara yol veren İstanbul Sözleşmesini de ilk imzalayanlardanmışız; bunu da bir kenara not edelim.


Ha bir de Diyanet İşleri Başkanı sadece eleştirilmiştir; fiili bir saldırı değil bu. Üstelik devlete yapılmış bir saldırı da değildir. Birkaç sergerde mi saldıracak devlete?


Fakat bu bahane edilerek, Baro, Türk Tabipler Birliği ve benzeri kuruluşlara neşter vurmaya çalışmak da doğru değildir. Onlar, cirmi kadar yer yakar.


Yazımızda bahsettiğimiz bu tür dizilere de asla izin verilmemesi gerektiğini buradan tekrar RTÜK’e hatırlatıp bir ayetle bitirelim:


“İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü men eden bir topluluk bulunsun.” (Ali İmran 104)


Hayırlı Ramazanlar dilerim.


Muhabbetle Efendim!

Adınız
Yorumunuz
azder - 30 Nisan 2020  
allahım nelere kadırsın bu kanunu çikaran kim çikardı


Diğer Yazıları

TÜRKİYE ARTIK NATO ÜYELİĞİNİ SORGULAMALIDIR
ERMENİLER SINIRI YİNE TACİZ EDİYOR
BOĞAZİÇİ DİRENİYOR!
SİYASETİN DİLİ VE HADDEDEN SÜZÜLMÜŞ NEZAKET!
ŞİMDİ DE KADİR GECESİ İYİ Mİ?
RAMAZAN ARTIK ZENGİN AYI MI OLDU?
HAFIZÂ-İ BEŞER NİSYÂN İLE MALÛLDÜR
ZENGİNLİKTE YARIŞMAK MI HAYIRDA YARIŞMAK MI?
BİZİM İNSANIMIZIN CEHENNEMİ
ON GÜNLÜK YASAK YETERLİ Mİ?
CAVİT ÇAĞLAR BU HATAYA DÜŞMEMELİYDİ
NE ÇOK BİLENİMİZ VAR
ARINÇ KENDİ İRADESİYLE KONUŞMUŞ OLAMAZ MI?
ŞUŞA… KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA AZAD OLUPDUR
KIBRIS VE ON YILLARA DAYANAN KIBRIS DAVAMIZ
BİR OKURUMUZ, İÇİMİZDEKİ ERMENİLERE DİKKAT ÇEKMEMİZİ İSTİYOR
KARABAĞ’A KADAR…
O ÖVGÜYÜ ÇOK HAK EDİYOR
HER YERE ATATÜRK İSMİ VERİLİNCE…
40’INCI YILINDA 12 EYLÜL DARBESİ
BEL ALTI YAZILARI
TERS ÇABA KURALI
SUBLİMİNAL MESAJ VE BİLİNÇALTIMIZ
BİR MÜZMİN MUHALİFİ YAZMAK DÜŞTÜ HİSSEMİZE
ÇOCUKLAR BELKİ BU İŞİ BAŞARABİLİR
İŞİ EHLİNE VERMEK BU KADAR MI ZOR
AYASOFYA-LOZAN-ATATÜRK
ŞOV İŞİNDE AMMA DA PARA VARMIŞ!
MEĞER NE ZENGİNMİŞİZ
EŞEĞİN AKLINA KAPRPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK
BEN BENDEN ÖNCEKİ PADİŞAHLARA BENZEMEM
BUNU HAYVANLAR YAPMIYOR
GAZETECİLİĞİN RUHUNA EL-FATİHA
SAHTE AŞKLAR VE SAHTE ÇAYLAR
GAZETECİLİK NASIL YAPILIR?
MÜSLÜMANLIK BU MUDUR?
60’INCI YILINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ
BAYRAM GÜZELLEMESİ
ÖMER DÖNGELOĞLU VE SEVGİ DİLİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK
UEFA SAYI SAYMAYI BİLMİYOR GALİBA
EVDE KAL TÜRKİYE, OKU TÜRKİYE, YAZ TÜRKİYE…
CORONA GÜNLERİNDE TERÖR KALLEŞLİĞİ
YASAK BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI
BU DA GEÇECEK MUTLAKA