Reklamı Geç
YAZARLAR
SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL YAZILARI
Deniz VARLI
10 Temmuz 2020 - Cuma 07:40

RTEÜ SKANDALLARLA ANILMAMALI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini taşıyan Rize'deki üniversite hep skandallarla gündeme geliyor ve bu durum ne uzaktan ne yakından hoş görünüyor. İlk başta müdahale edip kolayca çözülebilecek basit sorunlar, müdahale edilmeyip halının altına süpürüldükçe büyüyor, buna cezasızlıkla birlikte adaletsiz uygulamalar eklenince halının altına süpürülen sorunlar çöp dağlarına dönüşüyor.


Üniversite öncellikle öğrencilerindir, yurdun dört bir yanından, iyi eğitim alıp meslek sahibi olsunlar diye, gözlerinden sakındığı evlatlarını Rize'ye gönderen annelerin, babalarındır, halkındır. Başta Sayın Rektör Hüseyin Karaman olmak üzere, üniversite yönetimi, öğretim üyeleri/görevlileri, amiri memuru, kendilerine emanet edilen bu evlatların hakkını hukukunu korumak, gözetmek durumundadır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, hiç kimsenin babasının çiftliği olarak görülmemelidir. Buraya alınan öğretim üyelerinin hiçbir şekilde liyakat ve karakter sorunu yaşamaması gerek ve şarttır. RTEÜ, bulaşık işlerinden dolayı başka üniversitelerde çalışamaz hale gelen sorunlu insanların keyif çatacağı bir yer haline getirilmemelidir.


Öğrencileri dinleyin, sorunlarına kulak verin, şikayetlerine tehditle karşılık vermeyin. Kendi evlatlarınızdan ayırmayın; lütfen!


Burası mutaassıp yapısıyla bilinen Rize'dir ve Rizeliler, kendilerine emanet edilen öğrencilerin saçının teline zarar gelsin istemezler. Sanıyorum, Cumhurbaşkanı Erdoğan da ismini taşıyan ve bilim yuvası olması gereken üniversitenin skandallarla, adaletsizliklerle anılmasını istemez.


Sorunları halının altına süpürmeyin, çözün. Öğrencilerin size ve bu şehre emanet edildiğini aklınızdan çıkarmayın. Akademik başarılarınız konusunda yazmak isterdim ama galiba oralara gelene kadar çözülmesi gereken çok daha temel ve vahim sorunlarımız var.

Adınız
Yorumunuz
vatandaş - 10 Temmuz 2020  
bence susmak en ıyısı .bu konular arastırılır boyle sureklı basında yazılarak basarı gelmez.bırakın unv araştırsın soruştursun

MUSTAFA YAZICI - 10 Temmuz 2020  
ÇOK ÇOK GÜZEL BİR YAZI GERÇEKTEN BENCE RİZENİN YETKİLİ KİŞİLERİ ÜNİVERSİTEMİZE ACİLEN EL ATMALIDIRLAR


Diğer Yazıları

Rekor yağış yok, 10 bin yıldır böyle…
Yaş iken liberal, kuruyunca komünist!
Darbeci ile Ordubozan
Rize’nin dağlarını ütüleyince…
KTİDARIN YÖNETEMEME KRİZİ
RİZE'DE İNSANLARIN CANINA KAST EDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM
RİZE'DE PORTAKALLIK'IN PORTAKALLARI
ÇAYKUR'DA YAŞ ÇAY YÜKLEME İŞİ
BİR HABER VE ORTAYA DÖKTÜKLERİ
NERDEN BAKSAN AHMAKÇA
ÇAY TOPLAYANLAR SOKAĞA ÇIKABİLECEK Mİ?
YAT LİMANINA NİYET, HASTANEYE KISMET
ÇAYI KİM TOPLAYACAK?
OY DEMEK HALK SAĞLIĞI DEMEKTİR!
İTİBAR NEREDE?
DÖRT VALİ BİR KARAR!
1000 YILLIK DEVLET GELENEĞİ!
SOYLU BARDAĞI TAŞIRDI
KARANTİNADA 17 GÜN
SORUN NEDİR?
KENDİRLİ, KARANTİNA VE GARİPLİKLER