Reklamı Geç
YAZARLAR
ŞOV İŞİNDE AMMA DA PARA VARMIŞ!
Tahir ORHAN
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 12:46

Huysuz Virjin takma adıyla bildiğimiz Seyfi Dursunoğlu, geçen hafta 87 yaşında vefat etti. Mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladığını daha önceden vasiyet etmişti. Aileden de bu vasiyete itiraz edilmeyeceği açıklandı. Bu kez de ben dâhil herkes, mal varlığının ne kadar olduğunu merak etmeye başladık. Sıkı durun:


15 milyon lira…


Kimine göre çok büyük para, kimine göre iyi para, kimine göre de çerez parası bile değil.


Bize göre de iyi para… Ancak zenginin malıyla çenemizi yormayacağız ama bu işi de biraz kurcalayalım canım.


Şov işi, hele hele televizyonlar çıktıktan ve bu kadar yaygınlaştıktan sonra çok iyi para getirir hale geldi. Bu işi yapıp da uçuk paralar kazananları bir hatırlayalım. Mehmet Ali Erbil mesela. Filmlerde de oynadı ama asıl parayı şovdan kazandı. Şu andaki serveti bilinmiyor. Şu sıralar amansız bir hastalıkla boğuşuyor. İbrahim Tatlıses’in de asıl serveti, televizyonlarda yaptığı programlardan. Gerçi plakları, kasetleri, albümleri, filmleri de var ama dudak uçuklatan serveti şovdan ve tabi ki akıllı yatırımlarından. Özel uçağı bile olan İbrahim Tatlıses de, birkaç yıl önce silahlı saldırıda ağır yaralandı, ölümlerden döndü. Şimdi hayata tutunmaya çalışıyor. Ölümü sonrası, çeşitli kadınlardan olma çocuklarını, akıl almaz mirası yüzünden büyük bir imtihan bekliyor.


Cem Yılmaz, başka bir âlem. Adama kadın dayanmıyor. Yıl geçmiyor ki yeni bir aşka yelken açmasın. O da yakında başka başka kadınlardan çocuklar peydahlayıp, dudak uçuklatan servetine yeni mirasçılar katar.


Eskilerini de hatırlayalım. En çok sevdiklerimden biri Enis Fosforoğlu idi. Radyodan başlayıp televizyon dünyasına kadar uzanan gösteri serüveninde, arkasından gelenler için büyük bir örnek teşkil etti. “Enis Fosforoğlu’yla 5 Dakika’yı bir dinleyin, ondan sonra konuşalım.


Yine “evet-hayır”cı Erkan Yolaç da, bu dünyada çok sevildi. Cenk Koray’ı unutmak olmaz. Sevimliliğiyle gönüllerimizde taht kurmuştu.


Her zaman ekran karşısında olmak, insanlara bir şeyler sunmak gayreti, bazen olumsuzluklara da yol açabiliyor. Güner Ümit’i hatırlarsınız. Çok konuşmak ve her diline geleni söylemek hastalığı, ona öyle bir darbe vurdu ki, bir daha değil ekranlara, toplum içine bile çıkamaz duruma geldi.


Levent Kırca da yine filmlerinden, tiyatrolarından çok şov işinden para kazandı. “Otobüslerin sahanlıklarında seyahat edenleri gördükçe cipime binemiyorum” diyerek günlük arabasından başka bir de cipi olduğunu ilan etmesi de zenginliğinin işaretlerindendi.


Bu sadece Türkiye’de böyle değil. Dünyada da şov işinde iyi para var. Demek ki biz insanlar, Bu işleri seviyoruz. Yukarıda isimlerini zikrettiğimiz insanları gözünüzün önüne getirdiğinizde, yaptıkları neleri sevdik ki onları servet ü sâmân sahibi yaptık?


Huysuz Virjin’den başlayıp, şov dünyasında mini bir gezintiyi çıktık. Huysuz’un 15 milyon lirası ve varsa diğer gayrimenkulleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne helâl olsun.


Amma da kazanmış ha!


Değerli okuyucularımız, Matild Manukyan’ın servetini niye atladın der diye, bir iki cümle ile de ona değinelim. O, inanılmaz servetini şov dünyasından kazanmadı. Başkalarının yine başkalarına yaptığı çirkin bir işten elde etti bu serveti. Memleketin dört bir yanına yayılmış servetine, şimdi 36 mirasçı konmak istiyor. O varlığa değil 36 kişi 36 bin kişi konsa o, onlara da yeter.


Dediğimiz gibi zenginin malı bizim çenemizi yormasın.


Muhabbetle efendim!

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

TÜRKİYE ARTIK NATO ÜYELİĞİNİ SORGULAMALIDIR
ERMENİLER SINIRI YİNE TACİZ EDİYOR
BOĞAZİÇİ DİRENİYOR!
SİYASETİN DİLİ VE HADDEDEN SÜZÜLMÜŞ NEZAKET!
ŞİMDİ DE KADİR GECESİ İYİ Mİ?
RAMAZAN ARTIK ZENGİN AYI MI OLDU?
HAFIZÂ-İ BEŞER NİSYÂN İLE MALÛLDÜR
ZENGİNLİKTE YARIŞMAK MI HAYIRDA YARIŞMAK MI?
BİZİM İNSANIMIZIN CEHENNEMİ
ON GÜNLÜK YASAK YETERLİ Mİ?
CAVİT ÇAĞLAR BU HATAYA DÜŞMEMELİYDİ
NE ÇOK BİLENİMİZ VAR
ARINÇ KENDİ İRADESİYLE KONUŞMUŞ OLAMAZ MI?
ŞUŞA… KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA AZAD OLUPDUR
KIBRIS VE ON YILLARA DAYANAN KIBRIS DAVAMIZ
BİR OKURUMUZ, İÇİMİZDEKİ ERMENİLERE DİKKAT ÇEKMEMİZİ İSTİYOR
KARABAĞ’A KADAR…
O ÖVGÜYÜ ÇOK HAK EDİYOR
HER YERE ATATÜRK İSMİ VERİLİNCE…
40’INCI YILINDA 12 EYLÜL DARBESİ
BEL ALTI YAZILARI
TERS ÇABA KURALI
SUBLİMİNAL MESAJ VE BİLİNÇALTIMIZ
BİR MÜZMİN MUHALİFİ YAZMAK DÜŞTÜ HİSSEMİZE
ÇOCUKLAR BELKİ BU İŞİ BAŞARABİLİR
İŞİ EHLİNE VERMEK BU KADAR MI ZOR
AYASOFYA-LOZAN-ATATÜRK
MEĞER NE ZENGİNMİŞİZ
EŞEĞİN AKLINA KAPRPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK
BEN BENDEN ÖNCEKİ PADİŞAHLARA BENZEMEM
BUNU HAYVANLAR YAPMIYOR
GAZETECİLİĞİN RUHUNA EL-FATİHA
SAHTE AŞKLAR VE SAHTE ÇAYLAR
GAZETECİLİK NASIL YAPILIR?
MÜSLÜMANLIK BU MUDUR?
60’INCI YILINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ
BAYRAM GÜZELLEMESİ
ÖMER DÖNGELOĞLU VE SEVGİ DİLİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK
LGBT - DİYANET İŞLERİ – ANKARA BAROSU
UEFA SAYI SAYMAYI BİLMİYOR GALİBA
EVDE KAL TÜRKİYE, OKU TÜRKİYE, YAZ TÜRKİYE…
CORONA GÜNLERİNDE TERÖR KALLEŞLİĞİ
YASAK BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI
BU DA GEÇECEK MUTLAKA