Reklamı Geç
YAZARLAR
HAMİDİYE GERİ TEPTİ
İsmet KÖSOĞLU
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 09:46

Tarih yazmayı tarihçilere bırakmalı.

   
Eline kalem tutan ben tarihi bilgiler veririm derse yanlış yapar. Böyle yapanlar yok mu var tabii ki ama onlara kulak asmayın. Onların yazdıkları ciddiyetten ve tarihten uzak.

   
Yapılan yanlışları 1925 yılından bu yana bize yutturmaya çalıştıkları gibi.

  
Recep Koyuncu bilen bilir.

  
Teferruata gerek yok Rize’nin Hafızasıdır. Doğru belgeler ile gerçek tarihi yazar anlatır.

   
Geçen gün sosyal medyada yaptığı programda yıllardır yanlış anlatılan Hamidiye ve Şapka olayını titizlikle tercüme ettiği mahkeme kayıtlarıyla ters yüz etti.

    
Koyuncunun esas mesleği Cami İmamı.

   
Babası 8 yıl askerlik yapmış Kurtuluş Savaşı Gazisi İbrahim Çavuş ‘un oğlu  değerli dostum Emin Ali Kalcıoğlu’nun deyimiyle söylediklerinden ‘’Tarihçi geçinen Cilt fukaraları utanmış mıdır acep..’’

    
Sosyal medya hesabında Emin Ali Kalcıoğlu’nun şu yazdıkları kayda değer önemlidir. ‘’Yanlış hesap Bağdat'tan da, Rize den de böyle döner. Çıkar bir Babacan cami hocası konuyla ilgili arşivlere ulaşır, Osmanlıca olan mahkeme tutanakları çevrisini yapar. Onlarca sayfa belgeyi, satır satır inceler.

     
Sahtekârların kalemşorların yalanını böyle belgelerle konuşturur ortaya döker. Birde üstelik canlı yayın yapar, anlatır.

    
Yaklaşık bir asırlık bir yalan (1925)... İşte doğrular. Güneysu'da asılan kişilerin şapka takmadıkları için değil, şapkayı bahane edip isyana kalkıştıkları için asıldıklarıdır.

     
Yanlış bir tarihi düzeltip, insanların inançları üzerinden siyaset yaparak, milli ve dini olmayan bazı odakların çıkarlarına hizmet edenler utanın, susun, bir daha Rize hakkında konuşmayın.’’

    
Emekli Çaykur Genel Müdürü Yardımcısı Muharrem Öksüz’de konu hakkında yazdığı kısa notta önemli bir detayı hatırlattı’ ’ Recep Koyuncu hoca, imamımız, hemşerimiz, aydın bilgili araştırmacı bilime inancın, Allah’a inanmak olduğunu bilen bir kardeşimiz, nerdeyse yüz yıla yakındır aydınlanamayan Rize gerçeklerini üstün çalışma gayreti ile gün yüzüne çıkardı. Ey Rize Üniversitesinin Profları, Doçentleri, doktoralı elemanları, gidin Recep hocamdan vatana millete hizmet nasıl edilir öğrenin. Onun sadece bu çalışması, üniversitenizin onlarca profesör, doçent doktora tezine bedeldir. İnsanlık tarihine bakarsanız çok azı hariç bütün iyi adamlar âlimler hep baskılanmış tu kaka edilmiştir. Hele biz Rizeliler bu işin duayeniyiz. Recep hocamızı rahat bırakın yeter.

    
Yardım, iltifat falanda istemez, Recep hocamıza gölge etmeyin yeter’’.

   
Hamidiye hakkında 95 yıldır anlatılanların Şapka istismar edilerek devlete karşı ayaklanma olduğunu öğrendik. Daha öncesinde tereddütlerim vardı ama şimdi bende ikna oldum.

   
Potomyayı bombaladı denilen o günün en modern savaş gemisi Hamidiye’nin yıktığı yaktığı bir ev, ahır, kümes dahi ortada yokken bunca yaygara Şapka ismi kullanılarak yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetine başkaldırıdan başka bir şey değildi.

   
Hamidiye bu kez Sn.Koyuncu’nun titiz çalışmasıyla geri tepti.95 yıllık yalanı ortaya çıkardığın için teşekkürler Recep Koyuncu hocam.

Adınız
Yorumunuz
İbrahim Tuncer - 10 Ağustos 2020  
Recep hocanın konuşmasıni dinledim; konuşmaları yıllarca Başta Rizeliler olmak üzere tüm milletimize yalan söyleyip algı oluşturan Cumhuriyet düşmanlarının tepesine balyoz gibi inmiştir; hocadan Allah razı olsun. İnşallah Recep hocaların sayısı artar. Hoca diye geçinen şarlatanlar yok olurlar

Emeklimühendis - 10 Ağustos 2020  
Recep Hocanın emeğine beynine sağlık. Maalesef bu Hamidiye nin Rize yi topa tutması yalanında hem bir kısım Atatürk düşmanı muhafazakar geçinen ve "Bakın Cumhuriyet rejimi Rize yi nasıl topa tuttu ve hocaları astı" diyenler ile yine Rizelinin tamamını gerici gören ve "Demek ki eskiden beri Rizeliler Cumhuriyet düşmanıymış Hamidiye bombalamaya başlayınca nasıl da hizaya gelmişler" genellemesi yapan bir kısım sözde aydınların birleşiyorlar. Ben Hamidiye nin Rize yi bombalamasının kesinlikle yalan olduğunu araştırıp öğrenmiştim. Ancak bu isyan meselesini de Recep hocanın çalışmalarıyla öğrenmiş olduk. Son söz: Tarih önemli bir bilim dalıdır ve siyasi; dini; dünyevi görüşlere göre eğilip bükülmeye gelmez...

Hasan MAHMUTOĞLU - 10 Ağustos 2020  
Bir önceki gönderilen yorumda isim yazamamıştım.

Ömer Lütfi YAZICI - 10 Ağustos 2020  
Sn. Köseoğlu bu çalışmayı haylı abarttınız. Potomya isyanı sonunda verilen ölüm kararlarının şapka ile alakası olmadığını bu konuda yazan çizen herkes biliyor. Gerçek neden isyandır. Ankara ya çekilen telgraf vardır. "Vergi vermeyeceğiz" vs gibi sanki bunu koyuncu keşfetmiş gibi yazmanız kişiyi parlatmaktır ki size yakışmiyor.

İsmet Kösoğlu - 11 Ağustos 2020  
Ömer bey Koyuncu nün parlatmaya ihtiyacı yok mahkeme tutanaklarını günyüzüne çıkardı.tutanaklar resmi kayittir belgedir-ben bu kadar kesin bilgi görmemiştim

Osman Sarı - 11 Ağustos 2020  
Osmanlıca metin okundu ise tercüme ye gerek yok. Çünkü Türkçe. Madem mahkeme kararları var. Asıllarını yayınlayın alkışlayalım. Araştırma budur. Rize nin hafızası... . Çok iddialı bir laf. Selam ve dua.

Mevlüt Sancaktutan - 12 Ağustos 2020  
Yıllardan beri bizi devlete Cumhuriyete ve Atatürk e karşı durdurmaya çalışan bölücü bir zihniyetle karşı karşıyayız. Rize deki bu olayı kaşıyarak malzeme arayanlar konferanslar tertiplemiş;isyanda ölenlerin yakınlarını kendi kirli emellerine alet etmeye kalkmışlardır. Bu kirli oyunlar Rize de pirim yapmaz. "Ne mutlu Türk üm diyene""

Ömer Lütfi YAZICI - 12 Ağustos 2020  
Koyuncu diyor ki "2005 te bu işe başladım" yani 15 yılda "Rize nin hafızası"" olmak çok büyük başarı. Dilin kemiği yok derler ama kalemin de fireni yok ki...

İsmet Kösoğlu - 14 Ağustos 2020  
Ömer bey; Koyuncu'nun Rize hafızası konusunda 15 yılda aldığı mesafeyi bugüne kadar kimsenin aldığını görmedim bilmiyorum; bugüne kadar böyle envantere sahip kitaplık Rize de hiçbir yerde yoktur kesinlikle biliyorum.evet dilin kemiği yok kaleminde hizmet yapanın emrindedir.

Engin - 15 Ağustos 2020  
Haklı olabilmek için bir belge sunmaktan bile aciz insanlar varken kimse belgeyle konuşanlara inanmaz işte.Yaş ve makamınız ne olursa olsun önce hakkını vermek lazım hocanın. Araştırmış ve belgeyle konuşuyor kıskanmayın veya kıskandığınızı belli etmeyin.

Mümin çelik - 15 Ağustos 2020  
Ömer bey sizin tavrınız tamamen kıskançlıktan doğan bir davranış bozukluğudur.ne yapacağınızı bilmeden recep hoca ya saldırıp duruyorsunuz.ama elimizde hocayı ters köşe yapacak bir bilgi ve belgeniz yok.eleştiri yapmadan önce sizinde daha iyi bir araştırma ortaya koymanız lazım. Benim Medine handa çay ocağım var hocayı 15 yıldır tanırım. Kendi imkanları dahilinde kimseden yardım almadan Rize için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ya siz eleştiriden başka Rize için ne yapıyorsunuz.lütfedip söylerseniz bizde sizi takip eder alkışlaması gereken yerde alkışlar recep hocayı eleştirdiğiniz gibi yetersiz kaldığınız yerde eleştirir ama sizin yaptığınız gibi değil daha seviyeli.

Mümin çelik - 16 Ağustos 2020  
Osman bey Osmanlıca okunduysa tercümeye ne gerek var diyorsunuz. Bu gün kaç kişi Osmanlıca biliyor. Bilmediğiniz bir dili kendi bildiğiniz dile çevirmeye tercüme denir. İstiklal mahkemeleri ilk olarak 6 Nisan 1925 de şeh Said isyanına karşı Diyarbakırda şark mahkemesi olarak kuruldu.ve o zaman devlet Osmanlıca konuşuyordu. Harf inkilabi 1 kasım 1928 de 1353 sayılı kanunla kabul edildi. Lütfen ortada bir emek var saygı duyalım

Ömer Lütfi YAZICI - 16 Ağustos 2020  
Mümin Çelik. Siz; beni tanımıyor donanımımı bilmiyor buna rağmen çok şey biliyorsunuz. Çay ocağında kendinizi heder etmeyin. O bahsettiğiniz kütüphane de çalışın daha faydalı olursunuz. Benden öneri.

Ömer Lütfi YAZICI - 16 Ağustos 2020  
"İstiklal mahkemeleri" konusundaki çalışmasıyla tanınan Prof. Dr. Ergün Aybars Mecliste yakın zamana kadar kapalı tutulan belgelere ilk ulaşan kişidir. Doktora ve doçentlik tezini hazırlarken aldığı izinle İstiklal mahkemelerine ait belgeler üzerinde çalışan Prof. Dr. Aybars "İstiklal mahkemelerinde 55 bin kişi yargılandı 1352 Kişi idam edildi. Yaklaşık 3 bin kişi hakkında idam hükmü verilmesine karşılık uygulanmadı. Yaklaşık 40 bin kişi hakkında ise dayak cezası verildi" diyor. Ben Aybars hoc ayı iyi takip ettim. Ayrıca elimde "Harp Tarihi Vesikalar dergisi" nin arap harfleri ile yazılı aslı ve tecümesi var. Kimseyi kıskanmaya ihtiyacim yok. Bazı şeyler anlatıldığı gibi mi? onu araştırın.

Ömer Lütfi YAZICI - 16 Ağustos 2020  
İsmet Bey 15 yılda aldığı mesafeyi bugüne kadar kimsenin aldığını görmedim" diyorsun. Sen görmedin diye bilen insan yok mudur. Bunu nereden çıkardın. Nitekim siz de İkizdere Rize arasında ki bir gazetecisiniz"..

Ömer Lütfi YAZICI - 16 Ağustos 2020  
İsmet Bey diyorsunuz ki; "Hamidiye bu kez Sn.Koyuncu’nun titiz çalışmasıyla geri tepti.95 yıllık yalanı ortaya çıkardığın için teşekkürler." Hamidiye Rize önüne gelip kuru sıkı top atışı yaptığı yalan mı? Tekrar soruyorum Yalan mı? Bunun yalan olduğunda ısrarlı iseniz. Belgesini yayınlayın lürfen. Ben iddia ediyorum Atatürk ün emri ile Hamidiye Rize önüne gelip Kuru sıkı; bir anlamda ses bombası atmıştır. Sizin yazdıklarınız yanlış ve yalandır.

Mümin çelik - 18 Ağustos 2020  
Ömer bey aşağılama babında dediğiniz o kütüphaneye sizde gelip bir çok kez benim getirdiğim çaylar dan içtiniz. Donamınızı bilmediğimi ima ettiniz. Bir kaç kelamdan sonra nasıl içi boş kendini dev aynasında gören her tarafını kibir bürümüş başkalarının başarısını içine sindiremeyen yaşlılıktan olsa gerek paronayak birisi olduğunuzu müşahade ettim. Ben sizinle sizin seviyenize inipte tartışmam. Adresim belli gelirsiniz çayımı kahvemi içer recep hocayı da yanımıza alır münazara yaparız. Hayırlı günleriniz olsun

Ömer Lütfi YAZICI - 19 Ağustos 2020  
Mümin Çelik; konuşana değil arkasindakine bakmak lazim.Sen beni tahlil edemezsin de kendine izafe ettiğin tahlili eline verenler geçmişlerine baksınlar. paronayak i sen değil imam da tarif edemez. Var git işine. İçi boş nice imamlar gördüm ben. Var git işine...

Ömer Lütfi YAZICI - 19 Ağustos 2020  
Değerli okurlar: Burada yorum yazmak; tartuşmak bir anlam ifade etmiyor. Siz ne yazarsanız yazın editor istediğini yayınlıyor. Can alıcı karşi yorumu perdeliyor. Kimse gerçeği bulmanın peşinde değil. Herkes kendi aleminde. Benden bu kadar. Hoşça kalın.

Mümin çelik - 20 Ağustos 2020  
Ömer bey sana burdan anlayacağın şekilde çok şeyler yazmak isterdim. Yazmıyorum birincisi burda yorum yazan değerli arkadaşlara ayıp olur ikincisi edebip el vermez. Sen ismet abiye hakaret babında söylediğin nitekim sende İkizdere Rize arasında bir gazetecisin derken iyiydi. Bana kimse birşeyleri deklare ederek laf ettiremez. Yüreğiniz varsa oradan değil yerimiz belli gelip yüzüme konuşursunuz.var gir gibi kaba argümanları sosyal medyadan değil cesaretiniz varsa yüzüme karşı söylersiniz. Lütfen edebinize adabınızı bilip kimseyi rencide etmeden kışkırtmadan konuşunuz

Ömer Lütfi YAZICI - 20 Ağustos 2020  
Mümin Çelik ;gerçekte böyle birisi var mı bilmiyorum. Tanımam Ben Koyuncu ’ya yazıyorum sen cevap veriyorsun. Bahçeli misali. Sen Recep’in avukatı mısın? “aşağılama babında dediğiniz o kütüphaneye sizde gelip bir çok kez benim getirdiğim çaylar dan içtiniz.” Diyorsunuz. Doğru değil. Kütüphaneye bir kere davet üzerine geldim tek çay içtim. Diyelim ki o çayı da siz getirdiniz. Çayı koydunuz birkaç saniye; boşu aldınız o da birkaç saniye. Bu sürede bu kadar karakter notunu verebilecek ne gördünüz ki; boş biri olduğumu Vs. vs. anladınız. Belli ki bunları size birileri söyledi. Boş idiysem neden beni davet ettiler hem de birden çok defa. Sizde üstün bir özellik olduğunun farkındayım. Çünkü yazdığım yorumlar 48 saat bekletilirken o yorumlar sizin cevaplarınızla birlikte yayımlanıyor. Birileri size üflemiyorsa demek ki&; ilahi bir gücünüz var. İnanırım ama ne olur uzay aracının cıvatalarını gevşetmeyin. Yalvarıyorum. İsmet Köseoğlu’nun de vekâletini almışsın" Köseoğlu ulusal düzeyde bir yazar mıdır ki ben onu İkizdere;Rize eksenine hapsetmişim? Kendisi yazmaktan aciz mi? Sana ne oluyor? Ben AA nın bir haberini yorum olarak alıntılayıp yazdım yayınlanmadı. Çünkü o haberde bir heyetin İstiklal Mahkemesi kararlarını günlük Türkçeye çevirmekte olduğunu; b#45;5 yıl kadar süreceği yazılı idi. Hâlbuki Koyuncu sitesinde ve konuşmalarında istiklal Mahkemesi tutanaklarının asıllarını koyarak kendinin bunları günümüz Türkçesine çevirdiğini ima ediyor. Bu belli olmasın diye o yorumumun yayınlanmadığını düşünüyorum. Sözün özü ben böyle alıvereli işlere gelmem. İplerin kimin elinde ise o bana cevap versin. Sana hiçbir şey yazmadım. Seni tanımıyorum lütfen bir tarafını yırtma ne olur. Bir daha söylüyorum. Var git işine.

Mümin çelik - 22 Ağustos 2020  
Bana bak Ömer misin nesin sana son kez yazıyorum. Oradan atıp tutma yüreğin varsa buyur gel bekliyorum

Ömer Lütfi YAZICI - 22 Ağustos 2020  
SON YORUM. Son yoruma bakınca mevzu herkesçe anlaşılmıştır sanıyorum. Konuyu değiştirerek ben de son yorumumu yazıp kapatıyorum. Ta ilk mektepten itibaren edebiyata- özellikle şiire merakım vardır. Yaşım ilerledikçe daha çok Eşref; Tokatizade Şekip Neyzen Tevfik gibi şairleri okudum;okuyorum. Tasavvuf şiiri de ilgi alanımdır. Neden bunları yazıyorum âcizane tavsiye ederim şiir okuyun insani rahatlatır. Gönlünü hoş eder. Kalın sağlıcakla. Mutlu günler dilerim. Ha… Şiir demişken bir şiir yazmadan da geçmemeli derim ve Neyzenden bir dörtlük. Kuru laflar ile endişemi ihlal etme" Kulak asmaz davul dinleyen elbette kösü Bu mudur ahseni takvim ile metheylediğin Bu mu insan diye halkettiğin eşşek sürüsü

Mümin çelik - 23 Ağustos 2020  
Eşşek misali o kelimeleri misliyle şahsınıza iade ediyorum.

Engin Elektrik - 24 Ağustos 2020  
Hafızamıza yerleşen yanlışları düzeltmek oldukça zor geliyor insanımıza maalesef. Hele de bu yanlışları tanıdığımız birisinden duıymak daha dab kötü. Madem itirazınız var Ömer bey- gittiğiniz yere gidip yüz yüze tartışmanız daha erdemli bir davranış değil mi?Bilginize mi güveniniz yok veya belgeniz mi yok. Biraz özeleştiri yapmanızı tavsiye ederim.Buralarda yazıp çizmek kolay da diğeri yürek istiyor değil mi

Ömer Lütfi YAZICI - 24 Ağustos 2020  
Siz yeni bir sürümsünüz herhalde? Erdemli davranış ortaya bir iddia atıp kenara çekilmemektir. Ortada şuyu bulmuş bir olay var. Bu yok asılsızdır diyorsanız. Ispat edeceksiniz. Mesela: Diyeceksiniz ki işte Hamidiyenin o tarihe ait seyir/jurnal kayıtlari Vs.Bana öz eleştiri tavsiye edeceğine iddia sahibine doğruluk önermen daha erdemli bir davranış olur.şu cümlenize katılırım:"Buralarda yazıp çizmek kolay da diğeri yürek istiyor." Aklınca bana yükleneceğine "Müddeği iddişasini ıspatla mükelleftır." kaidesini öğren önce. Herkes araştırmacı yazar oldu başımıza"...

Ömer Lütfi YAZICI - 24 Ağustos 2020  
Bilgi Notu: İslam akaidinde bilgi edinme yolu 3 tür: ;Beş duyu. ;Doğru haber. Akıl. Doğru haber 2 çeşittir birincisi haberi mütedairdir ki; tanımı şöyledir: Yalan üzerine ittifak etmeleri mümkün olmayan çoklukta bir topluluğun verdiği haberdir. Uzak ülkelerin varlığına inanmak gibi. Olayımızda böyle bir topluluk Hamidiye olayının varlığını söylüyor ; araştırmacılığı kendinden menkul; bir kişi de çıkmış böyle bir olay yok diyor. Ve bu kişi savını ispat etmiyor;edemiyor kurulmuş kişiler bana yüklenip ispat et diyor. Var mı böyle bir usul?

Hakan Beyaz - 25 Ağustos 2020  
En büyük zevk ve hobimiz linç kültürü. Ömer Lütfü Yazıcı bey programda Recep bey kendi düşüncelerini söylüyor kişi kendi düşüncelerini söylemekte hür araştırmaları neticesini belirtmekte de hürdür. Kendisine göre yaptığı yorumlamayı detaylı şekilde açıklıyor zaten ayrıca size ispatı meshul değildir. Birileri birşeyler yapıyor araştırıyor okuyor prtaya çıkarıyor. Bize burada bu değerli hocamızı takdir etmek desteklemek düşer. Memleketimize memleketlimize sahip çıkalım ki o günlere tekrar dönmeyelim. Gafletten uyanalım"


Diğer Yazıları

SİYASİLER ALDATTI MI?
ÇAY KANUNUNDA NELER VAR, KİM YAPTI
Hükümetin Rize’de unuttuğu yol
Günümüzden
DAĞ HOROZU
2022 DEN ÜMİT KESİLDİ
DAHA NELER GÖRECEĞİZ
JANDARMA 183 YAŞINDA
RİZE YOLLARINDA NİYE ÇALIŞMA YOK, KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN.?
ÇARE NE
RİZE-ERZURUM YOLU HANGİ BAHARA
Yıkmak yapmaktan kolay
Şehitler, operasyon ve Rize Günleri
Rize Müftülüğü dikkate almalı
HAVALİMANINDAN TARİHİ RAKAMLAR
RİZE HAVALİMANI ÖNEMLİ
SABIR BİTİYOR
RİZE'DEN İMAMOĞLU GEÇTİ
GEÇMİŞTEN NOTLAR
RİZESPOR BURAYA KADAR
TÜRKİYE GÖÇMEN ÜLKESİ Mİ?
TC size ne yapıyor Camilerden T.C. ibaresi kaldırılıyor.
RTEÜ VE REKTÖR
Rize - İkizdere karayolunda trafik terörü var
Rize de siyasetçiler koşmaya başladı
TÜRK POLİSİ 177 YAŞINDA
Çay Cüzdanından 71 TL
Rize'de Üniversite –Bakan-Radar
OVİT GİRİŞİ UNUTULDU-107
ÂŞIK VEYSEL ÖLÜMÜNÜN 49. YILDÖNÜMÜ
3 GOL 3 PUAN
GÜNÜMÜZDE YAŞANANLAR
14 MART TIP BAYRAMI
RİZE’DE 630 KİŞİ YERİNE 22 BİN 368 BAŞVURU
RİZE'DE KAZA. ÖĞRENCİ SERVİSİ VE SORUMLU KİM
Karayolunda sıkıntı var
RİZE'DE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ. VE DEĞİŞEN BAKANLAR
PAHALILIK BIKTIRDI
AKP MİLLETVEKİLİNİN ARAÇ KARTI SURİYELİDE ÇIKTI
ZİRAAT BANKASININ İYİDERE KREDİSİ
RİZESPOR NE OLACAK
ALMANYA BİZİ KISKANIYOR MU?
Deniz dolgusu çatlıyor
RİZESPOR DÜŞMELİ Mİ?
DOKUNMAKTA FAYDA VAR
Hatırlatmasın bizden
GÜNDEME DAİR.
İKİZDERE-RİZE KARAYOLUNDA TRAFİK TERÖRÜ VAR
Devletin başına saygı gösterilmeli
RİZESPOR'DA KAPTAN GEMİYİ KURTARDI
2022 YATIRIM PROGRAMINDA RİZE
2022 DE KISA NOTLAR
Gazeteciler Gününden
TENCERE-ZAM-SEÇİM
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
TENCERE-ZAM-SEÇİM
YILIN İLK YAZISI
2021 GERİDE KALIRKEN RİZE
ÇAYKUR ÇAYIN SİGORTASIDIR
1939-1949 YILLARI ARASINDA TÜRKİYEDE YAPILANLAR
FİYATLAR UÇUYORKEN MİLLETİMİZ
KARAYOLLARI KİMİN
RİZE'DE YİNE GÜLÜNECEK BİR KARAR
BU GİDİŞ İYİ DEĞİL
RİZESPOR İYİ OLMAK ZORUNDA
Rize’den hafta sonu sohbetleri
50+1 KOKMAYA BAŞLADI
EKONOMİ SIFIR ÇEKİYOR
CHP RİZEDE İDDDİALI
RİZESPOR İYİ YOLDA
RİZEDEKİ MARKETTE ETİKET OYUNU
Maske kullanımı azaldı
RİZE KONU OLUNCA
NEVZAT KÖSOĞLU 8 YIL OLDU
RİZESPOR AMATÖRCE YENİLDİ
BU KURUM VATANDAŞI BIRAKTI
10 GÜNLÜK GENEL MÜDÜR
ÜRETİCİ İÇİ KAN AĞLAYARAK 2.700 TL.YE .ÇAY SATIYOR
ULAŞTIRMA BAKANI VE OVİT
BAKAN YAPILMAYAN OVİT YOLUNU UNUTTURDU
CUMHURBAŞKANINDAN İSTEĞİMDİR
RİZE'DE EĞİTİMDE VEKÂLET DEVRİ ve TAŞ OCAKLARI
SEÇMELER
BU SÖZLER SU KALDIRIR
SANSÜR DEĞİLSE NEDİR
VAH TÜRKİYEM
GÜNDEMDEN NOTLAR
EKREM ORHON’U ANLAMAK
RİZE'DEKİ BU KÖYLER YAYLA DEĞİL
BAYRAM MI TATİL Mİ?
PANDEMİ BAHANE, İLLA RANDEVU
JANDARMA 182 YAŞINDA
ONKOLOJİ DOKTORU
LOJİSTİĞ’E TRABZON’UN BAKIŞI
İKİZDEREDEN GEZİ ÇIKMAZ-3
GEÇMİŞİ YAŞARKEN
İKİZDEREDEN GEZİ ÇIKMAZ-2
İKİZDERE'DE GİZLİ TOPLANTILAR
İKİZDERE’DEN GEZİ ÇIKMAZ
RİZE'DE SİYASET ÇALKANTIDA MI?
RİZE'DE LOJİSTİK VE TAŞ OCAĞI
GAZETECİYE YASAĞI KINIYORUM
RİZE LOJİSTİK NEREDE
KORUYANDA RİZELİ YIKAN DA RİZELİ
RİZE'DE PANDEMİ KİM İÇİN?
RİZE LOJİSTİK İÇİN 75 YIL FAZLA
ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA
RİZE’YE YAZIK OLUYOR
VİRÜS KIRMIZILIĞI DEVAM EDİYOR
POLİS 176 YAŞINDA ve RİZE POLİSİ
952 Yılı Rize'ye atanan ilk doktorun hatıraları
RİZE'DE ADLİYE KAPATILMASI
OVİT TÜNELİNE EKREM ORHON ADI-106
ÜNİVERSİTEMİZİ BAŞARILI BULDUM
OVİT YOLU UNUTULDU
AFET OKULU-2
RİZEDE ÇAY’MI BİTTİ
OVİT TÜNELİNİ DİLİNE DOLAYAN VEKİL-104
RİZE TEHLİKEDE
EKONOMİ İYİ İSE BANKALARA HÜCUM NİYE
RİZE'DE VİRÜS PİK YAPMIŞKEN
ŞEHİTLER BİZ AFFEDER Mİ?
DERDİMİZ ANAYASA MI?
HABER DEĞİL NOT
RİZEDEN NOTLAR
BU DÖNEMDE YAŞANANLAR
RİZEDE AFET OKULU OLMALI
KENDİR YERLİDİR MİLLİDİR
İKİZDERE’NİN SESİNİ DUYUN
KARAYOLLARI KİMİN. RİZE İSPİR YOLUNA 1.000 TL.ÖDENEK
COVİD BİZİ ÇOK DEĞİŞTİRDİ
KÖPRÜ- OTOYOLLAR-SURİYELİLER
RİZE'DE HASTANE 2023 DE TAMAM
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
YENİ YIL YAZISI
RİZE'DE HASTANE 2023'DE TAMAM MI?
OVİT’TE NELER OLMUŞ
NE KATAR’MIŞ. GÜNEYSU'YA HASTANE
RİZE'DE COVİD-19 HIZLA BÜYÜYOR
ARINÇ İSTİFASI VE SİYASET
RİZE'DEKİ MHP
RİZE’DE DURUM İYİ GİTMİYOR
KIBRIS ÇIKARMASI ve ACI REÇETE
ACI REÇETE KABUL, AMA
COVİD-19-TAŞ OCAĞI-OSMAN KÖSEOĞLU
GÜNÜMÜZDEN KISA NOTLAR. RİZE'DE UNUTULAN YOL
HASTANE NE OLDU
BAŞBAKAN MESUT YILMAZ’IN ARDINDAN
ANKARA ŞEHİR HASTANESİ
DEVLET YATIRIMI SIR’MI
HAYIRSEVERLER-VARDA SUYU-OVİT YOLU
DOĞU KARADENİZ SU KONSEYİ KURULMALI
SAĞLIK- PARA-YOKSULLUK
YAZAR-YAZARLIK
NİYE YAZIYORUM
KENDİRLİ-DEREPAZARI YOLU UNUTULDU
İTİBAR, SAYGINLIK, OVİT YOLU VE TOPRAK SATIŞI
NİYE CİDDİYE ALMIYORUZ
MEMLEKETTEN NOTLAR
GAZETECİ B.TURAN’IN ŞUTU KÖŞEDEN GİRDİ
TREN YOLU YAPILMALI
ÇAYKUR VE Y.ZİYA ALİM-6
AFETLER GELİYORUM DER
TEK ADAMLIK DEMOKRASİ
AFETLERDEN NİYE DERS ALINMIYOR?
55.YILIN ARDINDAN ZİHNİ DERİN
RİZEDEN ACİL KONULAR
EKREM ORHON 37 YIL ÖNCE
SALAHA TÜNELİ VE VEFA
TEHLİKEYİ NİYE ANLAMIYORUZ
YAVUZ DONAT RİZE’DE
RİZE'DE TAŞKINLAR
MİTHAT TURGUTCAN’DAN ANILAR
TREN YOLU YAPILMALI
RİZE LOJİSTİK NEREDE
KIRIK TÜNELİ İHALESİ YAPILDI
RİZE'DE ONKOLOJİ DOKTORSUZ KALMASIN
PANZEHİR ve TÜNELİN YOLU
VALİ’YE SAHİP ÇIKAN ERZURUM
BAYRAM TADINDA MI?
RİZE VE DOĞU KARADENİZ'DE HEYELAN VE SEL
Birisi deniz diye ortaya attı, Rize bir süredir kaynıyor.
SAĞLIKÇILAR İLE GEZİCİLER
DENİZDE HASTANEYE HAYIR-6
YAZMAKTAN KORKMAYALIM
ZÜMRÜT RİZE 71 YAŞINDA
KIRIK NE ZAMAN-7
OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU-103
HASTA GARANTİLİ HASTANE
BIRAKTIĞIMIZ YERDEN
KÖY OKULLARI MESLEK LİSELERİ
KOLONYA VE MASKE DAĞITILSIN
ATANMIŞ-SEÇİLMİŞ-KORONA-SINIRDAKİ MÜLTECİLER
SOKAĞA ÇIKMAYALIM
EVDE KALALIM
BAKANLAR NE KADAR BAŞARILI
GÜNÜMÜZDEN NOTLAR
AKP DE YAPRAK DÖKÜMÜ MÜ?
KORUMA SALTANATI
HES CiMER’E RAĞMEN DEVAM EDİYOR
GAZETECİ NİYE YAZAR
OVİT TÜNELİNİN YOLU-102
RİZE'DE 12 YILDIR BİTMEYEN YOL
LOJİSTİĞİ SAYIKLAYANLARA
RİZE TARİHİNDEN İZLER
ÇAYKUR VE EKREM YÜCE
OVİT YOLU UNUTULDU-101
ÇAYELİ BAKIRDA ÇALIŞMAYANA ÖDÜL VAR
DENİZ ÜSTÜ HASTANE-5
OVİT’TE KIŞ SPORLARINA DOĞRU
RİZE EMNİYETLİ ŞEHİR
BAKANLAR BEYAZ TÜRK MÜ?
HASAN KARAL NEREDE
TAŞIMALI EĞİTİMLE BOŞALAN KÖYLER
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
RİZE'DE DENİZDE DOLGU HASTANESİNE HAYIR
NE BİTMEZ TÜNELMİŞ SALARHA TÜNELİ
YENİ YILDA RİZE İÇİN NE İSTİYORUM
ÇAYKUR’A ALİM ATANMALI
RİZESPOR NEREYE KOŞUYOR
GÜNÜMÜZDEN NOTLAR. Trabzon pislenmiş
RİZE'DE LOJİSTİK NEREDE ?
KARAYOLLARININ İŞGÜZARLIĞI
TEMİZ HAVAYA HAYIR DİYEN MECLİS
RİZE ONKOLİJİ YEDEK PARÇA BEKLİYOR
YAYLA YIKIMLARI
RİZE'DE DENİZDE HASTANEYE HAYIR-3
RİZE’DE TEREYAĞI Tereyağlarının Rize’nin olmadığını rahatlıkla söylemek isterim.
SİYASET BUYSA….
OVİT’E ÇIKAN YOL UNUTULDU
ÖZEL İDAREDE NELER OLUYOR
RİZE'DEKİ KAÇAK YAPILAR ÜZERİNE
RİZENİN MARKALARI (2)
İKİZDERE’Lİ-YETİM HOCA
RİZE’NİN MARKALARI-1
ÖLÜMÜNÜN 6.YILINDA NEVZAT KÖSOĞLU
LOJİSTİK İHALESİ NE OLDU
Basına niye yazıyorsun demek istediysen boyunu çok aştın Başkan derim.
RİZE'DE ÖZEL İDARELERİN KAPATILMASINI Bu Millet hayırla yâd etmeyecektir
TAHSİN BAYRAMOĞLU VE MÜCADELESİ
YAYLADA HAYVANMI TURİST Mİ?
ANKARA TOZ DUMAN
ZİHNİ DERİN 54 YIL ÖNCE
SIRADAKİ GELSİN
EKREM ORHON 36.YILDÖNÜMÜNDE
KENDİR MİLLİ VE YERLİDİR
KIRIK TÜNELİ-5
HİKÂYE DEĞİL GERÇEK-3
HİKÂYE DEĞİL GERÇEK-2
HİKÂYE DEĞİL-1
SAMSUN–SARP DEMİRYOLU
BU İŞİN BÖYLE OLACAĞI BELLİ İDİ
POLİS GÜVENDİR
RİZE'DE BU EĞİTİM ALKIŞLANIR
RİZE'YE ÇOCUK ONKOLOJİ GEREKLİ
DEVLETİN DUVARLARI NİÇİN YIKILIR
KIRIK TÜNELİ-4
OKUR MEKTUBU
SPOR BARIŞ OLMALI
2019 yaş Çay kampanyası başsız açıldı.
Kırık Tüneli -3-
Sırada Galatasaray Var.
Kırık Tüneli -2-
Kırık Tüneli Niye Gecikti.
ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne geç de olsa asaleten atanmalı
Polis 174 Yaşında