Reklamı Geç
YAZARLAR
HER YENİ NESİL İLE MİLLET YENİDEN DOĞAR…
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
28 Eylül 2020 - Pazartesi 13:13

Yeni eğitim öğretim yılında Atatürk Üniversiteli olan veya daha önce Atatürk Üniversiteli olma gururunu yaşamış olan sevgili gençler bilmenizi istiyoruz ki;


Atatürk Üniversitesi yönetimiyle, öğretim üyeleriyle, bütün çalışanlarıyla sizlere inanıyor, güveniyor ve ‘‘her
millet yeni bir nesille yeniden doğar’’ inancı, ‘‘her üniversite yeni öğrencileriyle, yeni eğitim, öğretim yılıyla yeniden doğar’’ düşüncesiyle, ülkemizin, üniversitemizin, sizlerle ve yeni eğitim öğretim yılıyla yeniden doğacağına, geleceğimizin daha aydınlık olacağına inanıyoruz.


Çünkü inancımızın bizlere öğrettiği; her zorlukla birlikte bir kolaylık, her sıkıntının ardından gelen bir rahatlama, huzur olduğudur.


Dünyayı, ülkemizi, şehrimizi, üniversitemizi etkileyen salgın sebebiyle uzaktan eğitime mecbur kaldığımız bu dönemde hocalarınız, büyükleriniz, ustalarınız olarak; bütün bilgi birikimimizi, tecrübelerimizi sizlerle paylaşacağımıza, sizlerin vatana, millete, ailenize, kendinize hayırlı, faydalı, mesleğinde bilgili, kaliteli, tecrübeli birer birey olabilmeniz için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.


Söz veriyoruz çünkü Atatürk Üniversitesinin teknoloji kullanımını en üst düzeye çıkaran teknolojik altyapısıyla, uzaktan eğitimle ilgili tecrübesi ve bilgi birikimiyle sizlere umduğunuzdan çok daha yakın olacağını biliyoruz.


Diliyoruz ve biliyoruz ki; sizleri bizlerden, üniversitenizden, eğitim hayatınızdan, arkadaşlarınızdan, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerinizden ayrı düşüren bu salgını, bu sıkıntılı günleri hep birlikte, birbirimize inanarak, güvenerek, sevgi, saygı besleyerek aşacağız ve sizlerle birbirimizin gözlerinin içine baka baka eğitim yaptığımız, hayatı paylaştığımız mutlu günlere geri döneceğiz.


Ülkemizin geleceği sizler gibi vatanını, milletini, bayrağını seven, eğitimin, kendini geliştirmenin değerini bilen, çalışkan, zeki, ahlaklı, ilim irfan sahibi, bilgili, okuyan, sorgulayan, eleştirme ve eleştirilebilme zekâsına, potansiyeline sahip, aklını kullanabilen cesur gençlerin elindedir.


Sevgili gençler; kıymetinizi, değerinizi, öneminizi biliniz, bu ülkenin sizlere olan ihtiyacının farkında olunuz. Bu bilinçle hazırlanınız, çalışınız, inanınız, başarınız.


Ve emin olunuz bizleri her zaman yanınızda, sizleri desteklerken, hayran hayran sizleri, kişisel gelişiminizi, gelişme, yetişme sürecinizi izlerken ve sizlerle gurur duyarken bulacaksınız.

Adınız
Yorumunuz
pırlanta - 30 Eylül 2020  
Korona virüs döneminde ; uzaktan eğitim dönemi başladı. Uzaktan eğitim dönemi-okulları devreden çıkardı. Okullardaki arkadaşlık imkanları kalktı.Uzaktan eğitim dönemi ile yüz yüze eğitim dönemleri arasında çok fark vardır.Okul görmeden;okuldan mezun olmak. Üniversite görmeden üniversiteden mezun olmak. O zaman üniversite sınavları kaldırılmalıdır. Okumak isteyen gençler uzaktan eğitim ile okuma imkanı sağlanmalıdır. Türk gençlerinin eğitim seviyesi iki katına çıkarılmalıdır.Uzaktan eğitimin sağladığı imkanları değerlendirmek gerekiyor.Bütün konular öğretmenlerin youtubuga yüklenerek anlatılmalıdır. Üniversitede de böyle olmalıdır. Sınavlar yüz yüze okullarda yapılmalıdır. Uzaktan eğitim nesli çok önemlidir.

pırlanta - 30 Eylül 2020  
Her yeni nesiller için;milletler yeniden doğar.Çünkü dünya nizamı öyle kurulmuştur. 1950 yıllarının nesilleri ile 2020 yıllarının nesilleri aynı değildir.Yaşadığımız bugünki dönemde imkanlar çok fazladır. Gelecekte daha fazla olacaktır.Dünyadaki her dönemin nesilleri büyük bir rekabet içindedir. Arap dünyasının nesillerinde hiçbir gayret yoktur.Türk Milletinin neslinde büyük gayretler vardır. Dünyada Japon gençliğinde büyük gazretler var.Batı dünyasında var. Bugün milletlerin gayret olmadan bedava yaşama imkanı yoktur.Gayret eden Amerika; Libya da;Suriye de ve Irak da petrol ve doğalgazlar benimdir. Gayret ettiği için elende güçlü silahlar. Korkutuyor. Gayret etmeyen milletlerde-Suriye de olduğu gibi canını kurtarmak için kaçıyor.Türk Milletinin yeni nesli Japonya nesli ile müşterek çalışmalı.Anadoluya teknolojiyi taşımak için gayret etmeli..Gayret etmeden bedava yaşıyoruz demektır.


Diğer Yazıları

23 NİSAN
14 MART SERZENİŞİ
GİDİYOR
BANA SENİ GEREK SENİ…
DEĞERSİZLEŞ(TİRİL)ME SOYKIRIMI…
SİL AT GİTSİN HAYATINDAN
ATALARINLA ÖVÜNMEYİ BIRAK…
MÜSLÜMAN’IN DEVRİMCİ, ÖZGÜRLÜKÇÜ RUHU ve BİR MAYIS’IN ÇAV BELLA RUHU…
DİNİ BÖLENLER
ZOR DOSTUM ZOR
MUHTAÇ EYLEME
27 MAYIS 1960…
BAYRAM GELMİŞ…
VATAN TOPRAKTIR, TOPRAK VATANDIR…
YAPMAYIN, ETMEYİN…
YEDİNCİ CUMA…
TEDBİR BİZLERDEN, TAKDİR ALLAH’TANDIR…
ATATÜRK’ÜN MİLLETİNE AÇIK DAVETİYESİ…
BEŞİNCİ CUMA…Allah'ım bu ibretlik dönemi hak ettik, biliyoruz.
AYNI GEMİDE OLMAK…BUDUR
YARDIM; KİME VE NASIL?
BURNUMUZ SÜRTÜLMESİN…
KORONA, UMRE, STOK…
YAZILMASIN İSMİMİZ KARA TAHTAYA…
UNUTMA YİĞİDİM…
MEHMET GÜRGÜR HOCAM’A
Yüzde 99’u Müslüman olan ülke nüfusunun yüzde 67’sinin Kuran okumayı bilmediği
DERLER Kİ; RÜYA GÖRMÜŞSÜN…
ASGARİ ÜCRET VEYA TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ…
İT İLE ALAMETE, KURT İLE KIYAMETE…
GELSİNLER
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
KİBİRLİSİN ve YANLIŞ YOLDASIN…
CUMHURİYET BAYRAMI
NEFERLERE…
NERDEN BİLECEKSİNİZ?..
BİLMEM AĞLASAM MI? AĞLAMASAM MI?
BU NASIL İŞTİR?..
SAHTEKÂRLARIN DÜNYASI... Arısız balı, Boyalı çayı,
BEKA MESELESİ veya VATAN SENSİN KARDEŞİM…
DİYARBAKIR’DAN YÜKSELEN ÇIĞLIK…
İstemez miydim !
Yalan da Olsa...