Reklamı Geç
YAZARLAR
BEYAZ ÖNLÜKLÜ MELEK
Yasemin ÖZÇELİK
24 Kasım 2020 - Salı 13:26

İnsanların camdan bakınca bile tedirgin olduğu şu dönemde hastaneye gitmemek için fazlasıyla dikkat ederken ne yazık ki kulak kiristallerimin oynamasına bağlı vertigo denen bir rahatsızlığım oldu ve doktora gitmek zorunda kaldım.


Bütün dengem alt üst olmuş, çaresizce derman ararken karşıma beyaz önlüklü siperlikli bir melek çıktı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozukluklukları uzmanı "Nazife Nur Afacan" yazıyordu masasındaki levhada. Ama benim için  "beyaz önlüklü siperlikli bir melek"ti adı.


Bana o sihirli elleriyle müdahale eden doktor hanıma tesekkür etmek istıyorum.


Şöyle söyleyeyim: "Bir insanın en aciz, en muhtaç oldugu bir andı. Yani benim için öyleydi. Tüm dengem sarsılmış, 20 ile 30 saniye aralıklarla tüm oda dönüyordu ve ben başımı tutmaya çalışıyordum. Durdur artık şu dünyayı diye yalvardım. Elleriyle saçımı okşadı. saçımı kulağımın arkasına koydu. Beni sakinleştirmeye çalıştı. Dayanamadım, susadım, bana su verdi. Benim için hayatın merkezi oluyor o an çünkü o aciz olduğum anda yanımda olan  bir sağlık çalışanı  beni hiç tanımıyor, adımı dahi bilmiyor, yani şeffaf, yani eşit davranıyor. Bunlar çok önemli kavramlar. Ben kendisinin bana olan o anki yaklaşımlarından sonra öncelikle piskoloık olarak da iyileştigimi, düzeldiğimi, ilk adımı attığımı düşünüyorum. Çünkü gerçekten çaresizdim, sedyedeydim ve butun dünya dönüyordu. Yanımda bir melek vardı, beyaz önlüklü siperlikli bir melek, benim için öyleydi.


Dilerım bütün hastaları Allah senin eline düşürsün çünkü gerçekten Doktor Nazife senin sihirli ellerine Allah en çaresizleri düşürsün de onların derdine derman ol işallah. Harikaydın, mükemmeldin. Hem bir sağlık çalışanı hem doktor hem de bir insan olarak yaklaşımın harikaydı. Hele de salgın bir hastalıkla mücadele ettiğimiz bu dönemde hakkınız ödenmez güzel insan, değerli doktor, odyoloi ve konuşma bozuklukları uzmanı Nazife Nur Afacan.


Ben o günü kaleme almak istedim çünkü duygularım kalemime rica etti.


İnsanların hastaneye  yaklaşınca  bile tedirgin olduğu şu dönemde hastanelerde canla başla bu virüsün üstesinden gelmek için çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürler. İyi ki varsınız…   Bu zorlu süreçte hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ön saflarda yer alan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık sektörüne, eczacılarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. İyi ki varsınız.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

Öldürülen tüm kadınlar yolluydu(!)
RİZELİ SANATKÁRLAR,KLASİK SANATLARDA RİZE'DE SANATSEVERLER İLE BULUŞTU
İCRAATA GEÇMEYEN TÜM CÜMLELER ENGELLİ
RAMAZAN ÖĞRETMENİN SERZENİŞİ
ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN RİZE'DE HER VATANDAŞA BİR BEKÇİ BİR DE POLİS Mİ TAHSİS EDİLSİN
364 GÜN KÖR 1 GÜN GÖR
YİNE ÖLDÜRÜLDÜK
ŞÜKRAN YAĞCI OKUYUCULARI İLE BULUŞTU
AH PINAR AH !!!
HATIRLANMAK VE ÖNEMSENMEK GÜZELDİ
DOKTOR TAHİR ERSÖZ'ÜN MESAJINA ENGELLİ DOSTLARINDAN CEVAP
ORDA BİR OKUL VAR ÇOK YAKINDA
YEMEK KARTİNDA 1 LİRA KALMIŞ KURTULUŞ ÖLÜM ÖYLEMİ
RİZE'DE SAHİLİMİZİ KİRLETİYORUZ FARKINDAYIZ?
KIZ BABASI OLMAK
ANNELERİ İÇİN ÇOCUKLAR ÖLMEZ
NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA ! İNTAHAR !!!