Rize'de turizmi geliştirecek 4 projeye destek

Rize 2686+ kez okundu.
 

Rize'de turizmi geliştirecek 4 projeye destek

DOĞU Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi bölgede turizm çeşitliliğini artırmak için 4 projeye destek verdi. DOKAP Başkanı Hakan Gültekin “Turizm lokasyonlarımızı destekle ön plana çıkartıyoruz, çeşitlendiriyoruz" dedi.   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi bölgenin turizm çeşitliliğine hazırlanan projelerle destek veriyor. Rize’de Çamlıhemşin ilçesi Behice Köyü'nde Mekader Kavşağına Dinlenme ve Yaşam Parkı Projesi, Fırtına Vadisinin Turizme Kazandırılması Projesi, Güneysu Karavan Park Projesi ve Senoz Ekovadi Projesi destek almaya hak kazandı. DOKAP Başkanı Hakan Gültekin özellikle 2020'den sonra turizm projeleri ile ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek “2022 yılında da bu projelerimizden Rize’mizin önemli kazanımları oldu. Rize doğal güzelliklerini ön planda olduğu bir il. Rize-Artvin Havalimanı’nın açılması ile beraber ildeki hareketlilik daha da artmaya başladı. Biz de bu doğrultuda kamu kurumlarımızın yaptığı projelere destek veriyoruz. Karavan turizminin de ön plana çıktığı bir dönemde Güneysu ilçesinde 5 milyon TL'lik ‘Karavan Park’ projesini imzaladık. Çayeli Kaymakamlığı Senoz Vadisi’nin Eko turizmle desteklenmesi için bir proje hazırladı. Biz de bu vadimizin turizmde ön plana çıkması için gerekli desteğimizi verdik. 3 etaplı 15 milyon TL’lik Bu projenin 5 milyon TL’lik  ilk kaynağını kullanacağız. Çamlıhemşin ve Ardeşen’de de 2 projeye destek vereceğiz. Bölgede durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeşil yolla ilgili desteğimiz devam ediyor, şu anda ihaleleri yapılıyor. Yine bölge ile ilgili farklı turizm projeleri onay bekliyor. İlerleyen aylarda turizmle ve hayvancılıkla ilgili desteklerimiz devam edecek. İdaremiz yoğun bir şekilde kaynak kullanımı ile ilgili ilçelerde faaliyetlerine devam ediyor.” dedi. ‘   ÇEŞİTLENDİRMEMİZİ YAPIYORUZ VE DESTEKLİYORUZ’ DOKAP   Başkanı Hakan Gültekin, "Rize'nin her alanı çok kıymetli iken Ayder Yaylası, Zil Kalesi gibi birkaç nokta ön plana çıkıyor. Şimdi Senoz Vadimizi turizm lokasyonu olarak geliştiriyoruz. Güneysu'daki, Çağırankaya Yaylası, Kıbledağı, İkizdere’de Cimil ve Anzer vadileri, Fındıklı'da Çağlayan Vadisi, Gürcüdüzü, Deremezra’yı da turizme kazandırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Coğrafya olarak çok zenginiz. Yağmur'u da, sisi de, deresi, yaylaları, vadileri de değerlendirebileceğimiz, Arap coğrafyası ve diğer coğrafyalara sunabileceğimiz  turizm lokasyonlarımızı biz destekle ön plana çıkartıyoruz, çeşitlendiriyoruz. Turist arı misali her taraftan bir şey almaya çalışıyor. Nereleri gezebileceğini önemsiyor. Bu doğrultuda sadece Ayder’le Zil Kale ile kısıtlı kalmayalım. Rize'deki bütün güzellikleri, ilçeleri turizme kazandıralım. Hedefimiz bu.  Çeşitlendirmemizi yapıyoruz ve destekliyoruz. Rize-Artvin Havalimanı ile birlikte çok daha güçlü, çok daha nitelikli turizm yapmakla ilgili önümüzde bir süreç var, inşallah hayırlı olacak” şeklinde konuştu.

DOĞU Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi bölgede turizm çeşitliliğini artırmak için 4 projeye destek verdi. DOKAP Başkanı Hakan Gültekin “Turizm lokasyonlarımızı destekle ön plana çıkartıyoruz, çeşitlendiriyoruz" dedi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi bölgenin turizm çeşitliliğine hazırlanan projelerle destek veriyor. Rize’de Çamlıhemşin ilçesi Behice Köyü'nde Mekader Kavşağına Dinlenme ve Yaşam Parkı Projesi, Fırtına Vadisinin Turizme Kazandırılması Projesi, Güneysu Karavan Park Projesi ve Senoz Ekovadi Projesi destek almaya hak kazandı. DOKAP Başkanı Hakan Gültekin özellikle 2020'den sonra turizm projeleri ile ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek “2022 yılında da bu projelerimizden Rize’mizin önemli kazanımları oldu. Rize doğal güzelliklerini ön planda olduğu bir il. Rize-Artvin Havalimanı’nın açılması ile beraber ildeki hareketlilik daha da artmaya başladı. Biz de bu doğrultuda kamu kurumlarımızın yaptığı projelere destek veriyoruz. Karavan turizminin de ön plana çıktığı bir dönemde Güneysu ilçesinde 5 milyon TL'lik ‘Karavan Park’ projesini imzaladık. Çayeli Kaymakamlığı Senoz Vadisi’nin Eko turizmle desteklenmesi için bir proje hazırladı. Biz de bu vadimizin turizmde ön plana çıkması için gerekli desteğimizi verdik. 3 etaplı 15 milyon TL’lik Bu projenin 5 milyon TL’lik  ilk kaynağını kullanacağız. Çamlıhemşin ve Ardeşen’de de 2 projeye destek vereceğiz. Bölgede durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeşil yolla ilgili desteğimiz devam ediyor, şu anda ihaleleri yapılıyor. Yine bölge ile ilgili farklı turizm projeleri onay bekliyor. İlerleyen aylarda turizmle ve hayvancılıkla ilgili desteklerimiz devam edecek. İdaremiz yoğun bir şekilde kaynak kullanımı ile ilgili ilçelerde faaliyetlerine devam ediyor.” dedi. ‘

 

ÇEŞİTLENDİRMEMİZİ YAPIYORUZ VE DESTEKLİYORUZ’ DOKAP

 

Başkanı Hakan Gültekin, "Rize'nin her alanı çok kıymetli iken Ayder Yaylası, Zil Kalesi gibi birkaç nokta ön plana çıkıyor. Şimdi Senoz Vadimizi turizm lokasyonu olarak geliştiriyoruz. Güneysu'daki, Çağırankaya Yaylası, Kıbledağı, İkizdere’de Cimil ve Anzer vadileri, Fındıklı'da Çağlayan Vadisi, Gürcüdüzü, Deremezra’yı da turizme kazandırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Coğrafya olarak çok zenginiz. Yağmur'u da, sisi de, deresi, yaylaları, vadileri de değerlendirebileceğimiz, Arap coğrafyası ve diğer coğrafyalara sunabileceğimiz  turizm lokasyonlarımızı biz destekle ön plana çıkartıyoruz, çeşitlendiriyoruz. Turist arı misali her taraftan bir şey almaya çalışıyor. Nereleri gezebileceğini önemsiyor. Bu doğrultuda sadece Ayder’le Zil Kale ile kısıtlı kalmayalım. Rize'deki bütün güzellikleri, ilçeleri turizme kazandıralım. Hedefimiz bu.  Çeşitlendirmemizi yapıyoruz ve destekliyoruz. Rize-Artvin Havalimanı ile birlikte çok daha güçlü, çok daha nitelikli turizm yapmakla ilgili önümüzde bir süreç var, inşallah hayırlı olacak” şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi