Alim GÜLDİKEN 2 Yılda Fiyatı 3 Kat Artmayan Ürün, Mal ve Hizmet Yok! 50 Zam Bile Kurtarmaz!”
Yazı Detayı
28 Haziran 2022 - Salı 11:49 Bu yazı 252 kez okundu
 
2 Yılda Fiyatı 3 Kat Artmayan Ürün, Mal ve Hizmet Yok! 50 Zam Bile Kurtarmaz!”
Alim GÜLDİKEN
 
 
Ülkemizde derinleşen ekonomik kriz, yapışkan enflasyon, fiyat oluşmasına engel olan kur atakları ve çalışanların emeğine karşılık belirlenen ücretlerin çarşı Pazar enflasyonunun çok düşük kalması nedeniyle oluşan “Emek-Ücret” dengesi hissedilir düzeyde bozulmuştur.
 
 
Son 2 yılda fiyatı 3 kat artmayan (300) mal, hizmet ve ürün yoktur. Son 2 yılda asgari ücretli ile memur maaşları hissedilen- gerçek çarşı pazar enflasyonu oranında 3 kat artmamıştır. Kamu Çalışanlarına Temmuz 2022 ayında 40 enflasyon farkı verileceği hükümet yetkilileri tarafından açıklamıştır. Enflasyon farkı ZAM Değildir! Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran Ayı enflasyonu nedeniyle oluşan kayıpların iadesidir. Yani kamu çalışanları Temmuz Ayında 40 zam almayacaktır. 6 ay önceki Ocak 2022 ayındaki alım gücüne kavuşmaktır. ZAM DEĞİLDİR! 13 yıllık Sıfır Zamların etkisiyle kamu çalışanlarının geçmiş yıllar için oluşan kayıpların telafisi ancak, ENFLASYON ORANI (40) + 50 EK ZAM yapılması bile yetersiz olsa da bir nebze kamu çalışanlarını rahatlatacaktır.
 
 
Enflasyon Farkı (40) + 50 EK ZAM talebimiz GERÇEK BİR TALEPTİR. Birileri sessiz olsa da, birileri siyasi erkin cambazlığını yapsa da, birileri aldığı yetkiyi kötüye kullansa da “HAK ve ADALET” adına bizler doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğiz.
 
 
Alim GÜLDİKEN
TEÇ-SEN Rize İl Sekreteri
 
Etiketler: 2, Yılda, Fiyatı, 3, Kat, Artmayan, Ürün,, Mal, ve, Hizmet, Yok!, 50, Zam, Bile, Kurtarmaz!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı