Deniz VARLI ÇAYKUR'DA YAŞ ÇAY YÜKLEME İŞİ
Yazı Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 09:01
 
ÇAYKUR'DA YAŞ ÇAY YÜKLEME İŞİ
Deniz VARLI
 
 
ÇAYKUR alım yerlerindeki çayı kamyona yükleyip fabrikaya taşınması işini yıllardır ihale ile taşeronlara yaptırıyor. Fotoğrafta Kalecik Çay Fabrikasının 17.03.2020'de yapılan yaş çay yükleme ve taşıma işi ihale ilanı görülmektedir. ÇAYKUR bütün fabrikaları için, çay sezonu başlamadan önce bu ihaleleri yapıyor ve kazanan taşeronlarla sözleşme imzalıyor.

Alım yerine yükleme işçisi ile gelip çayı kamyona yüklemesi ve bağlı olduğu fabrikaya taşıması için taşeronlara para ödeniyor. Bazı uyanık taşeronların, alım yerine kamyonla birlikte yükleme işçilerini götürmediği, vatandaşlara "Çayı siz yükleyeceksiniz, yoksa çay burada kalır." diye tehditle karışık emrivaki yaptıkları yönünde şikayetler geliyor.

Her taşeron böyle yapmıyor ama değişik bölgelerden vatandaşların yoğun şikayeti haline geliyor bu konu. ÇAYKUR Genel Müdürü Sayın Yusuf Ziya Alim'in bilgisine sunalım.

Milletin parasını ödediğiniz taşeronların işi hakkaniyetle yapıp yapmamasının sorumluluğu üzerinizdedir. Böyle uyanıklık yaparak haksız kazanç elde edilmesine aracılık yapmak istemezsiniz sanırım.
 
Etiketler: ÇAYKUR'DA, YAŞ, ÇAY, YÜKLEME, İŞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı