Onur ÇOLAK KIYAMET KOPSA: “HAYIR, KOPAMAZ! 2023’ü BEKLEYECEĞİZ”
Yazı Detayı
20 Kasım 2021 - Cumartesi 22:18
 
KIYAMET KOPSA: “HAYIR, KOPAMAZ! 2023’ü BEKLEYECEĞİZ”
Onur ÇOLAK
 
 

Kıyamet kopsa; "Hayır, kopamaz! 2023'ü bekleyeceğiz. O zaman her şey güzel olacak. Göreceksiniz." diyebilecek hayalperest bir kesim mevcut.

 

Son 5-6 yıldır bütün ekonomik göstergeler kötüye giderken, son yıllarda uluslararası ilişkiler konusunda kaybet-kaybet durumuna düşmüşken, toplumdaki kutuplaşma her geçen gün artarken, hukuk tamamıyla talimatla hareket esasına dönmüşken ve gençlerimiz ülkemizde hayal kuramaz hale geldiği için yurtdışında yaşama isteğini her geçen gün daha da gür bir sesle yinelerken; hala 2023 hayaliyle gözleri boyamaya çalışan bir iktidar mevcut.

 

Anlam vermekte güçlük çekiyorum. Herhalde sihirli bir değneğin olduğuna inanıyorlar. 2023'e kadar her şey daha da berbat olacak fakat tam 2023'e gelince sihirli bir değnek dokunacak ve bir anda işsizlik ve enflasyon tek haneli rakamlara düşecek. Faiz sıfırlanacak. Döviz kuru makul seviyelere gerileyecek. Kişi başına düşen gayrisafi milli hâsıla 25 bin dolar olacak. Gıda, hizmet, enerji ve hayvansal ürünler ucuzlayacak. Vatandaşlarımızın alım gücü artacak. Tabi bunların olabilmesi için gökten eğitimli bir genç kitle inecek. Yurtdışına verdiğimiz beyin göçü 31  Aralık 2022 de sınır kapılarında bekleyecek ve saat 24.00'ü geçince yani tam 2023 olunca bir anda ülkemize giriş yapmaya başlayacaklar. Yıllardır ekilip biçilmeyen tarım arazileri bir anda ürün vermeye başlayacak. İnşaat sektöründeki rantın cazibesi sebebiyle yıllardır yatırımcının girmediği üretim sektöründe maliyetler hemen azalacak. Herkes sanayi üretimine yatırım yapacak. Gazlar fışkıracak, petroller patlayacak. İhracatımız artacak. İthalatımız azalacak ve böylece tam 2023 te refah içinde yaşayan bir toplum ve ülke olacağız.

Hıı bir de unutmadan söyleyeyim; 2023'e kadar bizim gelişmemizi istemeyen "dij güçler" var ya hani her şeyimizi engelleyen "dij güçler" işte onlar tam 2023 te yok olacak.

 

...şimdi açıkçası bende böyle bir masala inanmak isterdim. Fakat ne burası bir ütopya ne de iktidarın elinde  sihirli bir değnek mevcut. Bu sebeple kâhin olmaya da gerek yok. Bugünkü gidişatı herkes görüyor ve yaşıyor. Her geçen gün derinleşen krizleri vatandaş iliklerine kadar hissediyor. Böyle giderse 2023 te her şeyin daha da kötü olacağı malum. Bu sebeple hayal dünyasından sıyrılıp köprüden önceki son çıkıştan çıkmaya bakalım.

 

Herkesi dinleyelim, okuyalım ve bakalım. Ortaya hayal değil, somut çözüm önerileri sunanlara pirim verelim. Sürekli vatandaşlarla ve genç arkadaşlarla beraber olan birisi olarak söyleyebilirim ki; halkımızın boş hayallere ve süslü cümlelere tahammülü kalmamıştır. Vatandaş artık lafa değil icraata bakmaktadır. Siz "uçacağız, kaçacağız" dedikçe dolar kuru artıyor ve A'dan Z'ye her şeye zam geliyor. Bu da mevcut iktidara olan güveni sıfırlıyor.

 

Eğer sizlerde bu hayalperest âlemden, süslü cümlelerden ve kaba sözlerden sıkıldıysanız DEVA Partisi kadrolarının hazırladığı eylem planlarına göz atabilirsiniz. 20 ayrı alanda hazırlanmakta olan ve DEVA Partisi iktidarının ilk 90 ve 360 günlük icraatlarını kapsayan bu çalışmaların dört tanesi şimdiden hazır durumda. Göz gezdirmeniz için aşağıda paylaşıyorum.

 

1) Tarım Eylem Planı ( https://youtu.be/0FwotRGTSDA )

2) Afet Eylem Planı ( https://youtu.be/Id5nZmwVlOE )

3) Yarına Atılım Eylem Planı ( https://youtu.be/KfV4SDojY4w )

4) Sosyal Politikalar Eylem Planı ( https://www.youtube.com/watch?v=zUpMOrMsQ8c )

 

2023 yılı için yapabileceğiniz en yüce hizmet; her şey daha kötü olmadan bugünden emaneti liyakatli kadrolara teslim etmek olacaktır. Bizler DEVA Partisi kadroları olarak emaneti teslim almaya, ülkemizi müreffeh yarınlara taşımaya, vatandaşın yüzünü güldürmeye, gençlerin önünü açmaya hazırız. Bunu her geçen gün açıklanan eylem planlarımız ile ortaya koymaktayız.

Türkiye’nin DEVA’sı var, Rize’nin DEVA’sı var, Gençliğin DEVA’sı var ve biz hazırız. Kalın sağlıcakla.

 

Onur ÇOLAK - DEVA Partisi Rize İl Gençlik Çalışmaları Başkanı

 
Etiketler: KIYAMET, KOPSA:, “HAYIR,, KOPAMAZ!, 2023’ü, BEKLEYECEĞİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı