Nazım RAKICI Kasabın Et Derdi, Koyunun Can Derdi....
Yazı Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 11:32
 
Kasabın Et Derdi, Koyunun Can Derdi....
Nazım RAKICI
 
 

Sayın Bakanımız 


Adil Karaismailoğlu'nun, bazı inşaat yapılan bölgelerde yaşayan yurttaşların protestolarına rağmen,  yaşam alanlarına dinamitler patlatılarak, çıkartılan tonlarca kayalarla deniz dolgusu yapılarak, inşaat çalışması yapılmasını ‘’okullarda ders kitabı’’ olarak okutulacak projeler olduğunu söylemesini üzüntüyle karşılıyoruz. 


Sayın Bakanımızın bu yapılanlardan aldığı güç ve kuvveti, eğitim ve öğretimle birleştirerek ne anlatmak istediğini anlamakta zorluk çekiyoruz. 


Halkımızı ve yavrularımızı eğitmenin yolu, yaşam alanlarını yok ederek değil, köylerinde öksüz kalan okullarının bağını, bahçesini, camını, penceresini tamamlayarak yavrularımıza bu zor şartlar altında eğitim ve öğretime hazırlanmasıdır 


Biz isterdik ki Sayın Bakan'ın okullarda ders kitabı olarak okutulacak kadar anlatmaya layık gördüğü o projeleriyle övünürken,  keşke içinde bulunduğumuz şartlarda eğitim ve öğretim adına da böyle gururlanacak çalışmalar yapabildik diyebilseydi.  


Ismarlama otelin yapılışını, konumunu, okullarımıza ders kitabı istemesi, çocuklarımızın hayallerinde olmayan taş ve beton yığınlarıyla durumu izah etmeye çalışması anlaşılmayan bir durumdur. 


Ekosistemimizi bozarak, yaşantımızı yok ederek yapılan işlemlerden haz duyarak,  bizlere kurtuluş reçetesi gibi sunmak ne acıdır! Oysa ki ; İnsanlarımızın beklentileri, evrensel değerlerle, kendi değerlerini buluşturup, Türkiye ve Dünyamızda yankılanacak çok önemli başarılara imza atan, insanları gençleri yetiştirmektir, bununda yeri okuldur. 


Okul, okul ve yine okuldur. 

 
Etiketler: Kasabın, Et, Derdi,, Koyunun, Can, Derdi...., , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı