Osman YAZICI Kemal Bey iktidara yürüyor..
Yazı Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 09:14
 
Kemal Bey iktidara yürüyor..
Osman YAZICI
osman@rizeninsesi.net
 
 

Önce  meslek büyüğüm, Orhan Uğurluoğlu’nun,29 Ağustos tarihli  “Kemal Bey zaten yürüyor” başlıklı yazısından alıntı yaparak başlayalım..

"Haydi, yürü, yürü…"

Evet, Kemal Bey yürümeye çok alışık…

Öyle yürüdü ki dünya siyaset tarihinde yer aldı.

Kemal Bey yürümeye 15 Haziran 2017'de Ankara'da başladı 25 gün gece, gündüz 420 kilometre yürüdü yürüdü…

9 Temmuz 2017'de İstanbul'a vardı.

Kemal Beyin bu yürüyüşü 31 Mart 2019 yerel seçiminde CHP'ye 11 Büyükşehir 240 Belediye Başkanlığı kazandırdı…

CHP Türkiye'nin yüzde 53'ünü yönetmeye başladı.

Yürüyor Kemal Bey iktidara; 20 yıldır ezilen dar gelirli işçilerle,

Yürüyor Kemal Bey iktidara; Emeklilikte Yaşa Takılan EYT'lilerle,

Yürüyor Kemal Bey iktidara; Atanamayan öğretmenlerle

Yürüyor Kemal Bey iktidara; 3600 gösterge alamayan doktorlar, polisler ve memurlarla,

Yürüyor Kemal Bey iktidara; 11 milyon işsizle,

Yürüyor Kemal Bey iktidara; Zamlar altında inim inim inleyen emeklilerle,

Seçime kaldı 21 ay…

Kim korkar hain kurttan, kim korkar zulmeden iktidardan? Kim tutar seni?

9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, "Yollar yürümekle aşınmaz" derdi.

Yürü Kemal Bey, iktidara yürü…

*

 

 

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu anlamak için, resmin tamamına, geçmiş dönemdeki demeç ve eylemlerine bakmak lazım. Kemal Bey’in basında yer almayan, bilinmeyen üstün niteliklerini, yakın dostu; İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’den çok dinledim.

Kılıçdaroğlu’nun, belediye başkanlığı seçimlerinde gösterdiği aday belirleme başarısı tam bir “Siyasi mühendislik” başarısıdır.

Kemal Bey, sürprizleri çok seviyor. Kavgacı değil, uzlaşmacı…“Ben” değil, “Biz” diyenlerdendir…

Başarılı insanları keşfediyor, bulup çıkarıyor. Kendisine rakip olsa bile, bu kişilere destek veriyor. Yanıldıklarından ders alıyor…

Yanıldık” diyebiliyor.

Ülkenin geleceği için olağanüstü fedakârlıklarda bulunuyor. Her görüşteki insanları buluşturuyor. Devleti biliyor, tanıyor.

*

Kılıçdaroğlu, genç yaşından itibaren itibarlı işlerle uğraşmış; yaptığı işlere de itibar kazandırmıştır. Kamuda Genel Müdürlük, Müsteşarlık gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra CHP’de milletvekili ve Genel başkan  olarak görev yapıyor.

Bürokrasinin ve siyasetin imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimini, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete amade geçirmiş bir devlet ve siyaset adamı.

Zarif, beyefendi kişiliği herkesin takdirini topluyor.  Çok başarılı bir siyaset profili çizerek, kusursuz bir ciddiyetle görevini yerine getiriyor.

CHP,  demokrasi ve özgürlüğünün en fazla olduğu partidir. Ve siyasette “Altın kural”… Halkla bütünleşmektir... Her yerde altın kuraldır… Futbolcu misali... Koşacaksın,  terleyeceksin, vatandaş sana değil, sen vatandaşa gideceksin. Kemal Bey bunu yapıyor...

Koşuyor, terliyor, ziyaret ediyor, vatandaşla diyalog kuruyor ve ülkenin sorunlarını gündeme getiriyor. İçten ve samimi olarak... Her kesimi kucaklıyor. Halkın ayağına gidiyor hemde seçim kampanyalarında değil, her zaman….

*

Biraz gerilere gidersek… 1974 seçimleri CHP’nin en önemli siyasi başarısıydı. 37. Kurultay da bu kadar önemli ve başarılıydı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, özellikle yerel seçimlerdeki büyük başarısı, rakipsiz ve tartışmasız lider konumuna getirdi.

 “İkinci Yüz Yıl” çağrısını yapan Kemal Beyin kurultay konuşması ve 13. Maddelik bildirisi bu nedenle önemlidir. Kemal Beyin; kurultay konuşması ülkenin kurtuluşu için tam bir reçete ve iktidar şifreleri ile doluydu.

Türkiye, tarihin en ağır bunalımını yaşıyor. CHP, ülkeyi bunalımdan çıkaracak. İlk seçimde dostları ile birlikte iktidar olacak” anahtar sözcük buydu.

*

Kemal Bey ,  “Adalet”  yürüyüşünden beri Parti kimliğinin üzerinde daha kapsayıcı ve kucaklayıcı strateji izliyor. Bunda da başarılı oldu.

 İYİ  Parti’nin seçimlere girmesini sağlamak için milletvekillerini vererek, siyaset satrancının birkaç hamlesini oynadı…   Bunun ilk meyvesini yerel seçimlerde aldı.

Kemal Bey, genel başkandan öteye orkestra şefi gibi muhalefet cephesinde siyaseti tasarımlıyor. Ötekileştirmeden, kırıp dökmeden, uzlaşarak ve umut vererek yapıyor bunu…

Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasındaki  “Önümüzdeki ilk seçimlerde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız”  vurgusu millet ittifakı cephesinin daha da genişleyeceğini gösteriyor. Yeni kurulan partileri de “Dostlarımız” kategorisinde gördüğünü gösteriyor. Çünkü erken seçim kapıda…

*

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi krizi, sadece CHP refleksleri ile aşılamayacak kadar büyük olduğunu gören Kemal Bey asgari prensiplerle muhalefeti bir araya getirmeye çalışıyor.

Bu strateji başarıya kavuşursa Cumhurbaşkanının bile mecbur kalacağı “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” önerisi gündeme gelebilir.

Yeni kurulan partilere geçişler bu durumu hızlandırabilir. TBMM içinde yaşanacak bir uzlaşma ile referanduma gerek kalmaksızın yeni bir Anayasa süreci başlayabilir.

Bir çeşit “Kurucu Meclis” niteliğinde olacak ve I. Meclisin Milli Kültür Felsefesine hakim oluşacak parlamento ülkeyi normalleştirerek seçime götürebilir. Benim okuduğum tablo budur…

 

Gazetede  tam sayfa haber…

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bugün Rize’de Rizelilerle buluşuyor..

 

Rizelilere sözüm var..

 

Kılıçdaroğlu: Güçlü bir demokrasi saygın bir eğitim, bir toplumsal barış, kimsenin kimliği, inancıyla ilgilenilmeyen herkesin yaşan tarzına saygı gösteren bir Türkiye, hiç kimsenin düşüncelerinden ötürü yargılanmadığı, gençlerin sabahın beşinde kapılarının çalınıp gözaltına alınmadığı bir Türkiye. Bunu dostlarımızla beraber yapacağız. Çünkü bütün dostlarımız güçlü, saygın bir Türkiye istiyorlar. 83 milyonun bir avuç tefeciye hizmet ettiği bir Türkiye istemiyorlar.

 

Rize’de yapılacak çok iş var.

YERELDE:

 • Çay kanununu biz çıkaracağız. Üretici gerçek fiyatta çayını satacak.
 • Çayın başkenti Rize ithal çayda Türkiye birincisi. Buna son vereceğiz. Hakkınızı biz koruyacağız.
 • Dereler kurutuldu. Kayalar indirildi. Ormanlar yok edildi. Bunlara son vereceğiz.
 • HES’ler Karadeniz’in sonunu getiriyor. Sel ve heyelanlar bunu gösteriyor.
 • Sahiller betonlaştı. Dere yataklarına binalar yapıldı. Karadeniz özelliğini kaybetti. Yapısal bir dönüşüm ile bu sorunu çözeceğiz.
 • Yeşil yol gerekçesi ile yaylalar özelliğini kaybetti. Şimdi çim ekiyorlar. Allah akıl fikir versin.
 • Dedenizden, babanızdan size miras ata yadigârı yaylalar ve mezralar elinizden alınıp, devlete tescillendi. Biz sahiplerine teslim edeceğiz.
 • Tapu Kadastro çalışmaları adı altında, köylerin yüzde 40’i ormana tescil edildi. Köylü, kendi arazisinde işgalci konumuna düşürüldü.
 • Karadenizli, kendi arazısı yüzünden mahkûm ediliyor. Yargılanmayan, ceza almayan kalmadı. Bunlara son vereceğiz.
 • Rize’de hayvancılık ağır darbe aldı. Rize, özel peynir çeşitleri ve et işleme çeşitleri (özellikle kavurmasıyla) ile ünlüdür. Rize’de de yakın bölgelerden temin edilecek süt ve et ile süt ve et işleme tesisleri geliştireceğiz.
 • Rize’yi bitiren, sebze ve meyveleri yok eden vampir kelebek sorununu çözemediler..
 • Rize’de Yayla ve kış turizm geliştirmek gerekiyor.

 

 • Rize’de ihracata dönük silah sanayini geliştirme imkânı büyük

 

 •  Yerel rant baskısına direnemeyen dere yatakları mutlaka özgürleştirilmeli, yapılaşmadan arındırılmalı, üstü kapatılan derelerin açılmalı.. Kent içinden geçen dereler üzerinde var olan köprüler ve alt yapı tesisleri bilimsel veriler temel alınarak yenilenmeli, suyun doğal akışını kolaylaştıracak, engel oluşturmayacak biçimde yapımları sağlanmalıdır

 

  Rize’de liman var, ilgi yok. Limanı geliştirmek, Karadeniz’de yanaşacak iskele arayan yabancı kuruz gemilerini Rize’ye çekmek şart. Rize yabancı kuruz gemilerinin yolcularının ilgisini çekecek özelliklere sahip.
 

- Rize dolaylarında bıçak ve silah yapımı geleneksel metal işleme sanatıdır. Bu geleneksel sanatı günümüz talebine yöneltmek gerekir. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın desteği ile Rize’de ihracata dönük silah sanayini geliştirme imkânı büyük. Geleneksel bıçak sanatı ustalarının güçlerini birleştirerek, yeni tasarımlarla ihracata dönük küçük metal işleme sanayi geliştirilebilir.
 

- Su ürünleri, tarla ve bahçe bitkileri konularında Rize şartlarına uygun projelere birilerinin sahip çıkacağız.
 

 

TAKA –ANKARA (ÖZEL)

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Rize’de yapacağı toplantıda,  önce Rizelileri dinleyecek, sonra Rize’nin ve ülkenin sorunlarını dile getirecek..

 

Devletin kaynaklarından nerelere ne kadar kullanıldığı, ödenen vergilerin nereye harcandığının bilinmediğini, buna karşın israfın görüldüğünden daha fazla olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu:

"Baba ile işsiz çocuk yüz yüze bakamıyor. Baba çocuğuna harçlık veremiyor. Konteynerlerden beslenen milyonlar var bu ülkede. Yarın sandık kurulacak. Olmaz falan değil. Gelecek bu sandık. Sizden tek isteğim, sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın kardeşim. Benim sorumluluğum var, doğru ama sizin de sorunluluğunuz var. Seçileni ben seçmiyorum, siz de seçiyorsunuz. Sadece ben oy kullanmıyorum, siz de oy kullanıyorsunuz. Ahlaktan yana, temiz siyasetten yana, alın terinden yana, istihdamdan yana, üretimden yana, ihracattan yana, onlardan yana oy kullanın. Bakın, şunu da rahatlıkla söyleyeyim. Eğer bir ülkeyi yöneten kişinin mal varlığı dolayısıyla egemen gücün lideri tarafından tehdit ediliyor ve karşılığında ses çıkarmıyorsa, burada bir sorunumuz var demektir."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ülkenin sorunlarının demokratik yollarla çözülmesi gerektiğini vurgulayarak Türkiye'nin büyük ve güzel bir ülke olduğunu, o yüzden kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyleyecek.

Kabahat vatandaşta değil, bizdedir.

CHP'nin bugüne kadar iktidar olmadığı yönünde eleştiriler yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "Doğrudur. Kabahat vatandaşta değil, kabahat bizde kardeşim. Sen vatandaşa gittin, çayını kahvesini içtin, derdini dinledin, ayağına gittin de sana oy mu vermedi? Oturdun, Ankara'da tumturaklı laflar ettin, 'Niye oyumuz artmıyor?'. Artmaz kardeşim." diye öz eleştiri yapacak..

Şimdi mahalle mahalle, köy köy, sokak sokak gezdiklerine işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Esnaftı, kapıcıydı, apartman görevlisiydi, minibüs şoförüydü, taksi şoförüydü, kamyon şoförüydü, sanayiciydi, tüccardı, esnaftı, her bir sosyal kimliğin sorunlarına eğiliyorum. O sorunları çözmek boynumun borcudur. Biz Millet İttifakı olarak bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, bu ülkeye huzuru getireceğiz, bu ülkeye barışı getireceğiz, bu ülkeye öğretimi getireceğiz, bu ülkede siyasetçi nasıl hesap verir, onun örneğini getireceğiz. Yeni bir süreci başlatacağız. Yeni bir süreç, ahlaklı bir süreç, adaletli bir süreç. Bu olmadığı takdirde devlette çürüme başlar. Liyakat önemlidir devlette. İşi ehline vereceksin. İşi ehline vermediğin takdirde olmaz, orada savurganlık olur. Devlet yönetiminde partizanlık olmaz."

 

CHP  iktidarında kimse yatağa aç girmeyecek..

CHP'nin yönettiği beldede bir çocuğun yatağa aç girmemesi için çaba gösterdiklerini, bu anlayışı tüm Türkiye için istediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bizim devlet anlayışımız budur. Biz bunu Türkiye genelinde yapmak istiyoruz. İttifakın varlık nedeni de budur. Demokrasi. Beraber, birlikte yeniden inşa edeceğiz. Huzur içinde yaşayacağız, insanların siyasi görüşleri farklı olabilir, siz saygı duymak zorundasınız. İnsanlar sizi eleştirebilir, saygı duymak zorundasınız. Akıl akıldan üstündür, belki birisinin söylediği doğrudur, sizin aklınıza gelmemiştir. Vatandaş eleştirirken oradan ders çıkarırsınız. 'Demek bir yanlışım var' dersiniz. Her ağzını açanı yakalayıp hapse atarsanız, orada demokrasi olmaz. Düşünce özgürlüğü olmaz. Bunların sağlanması lazım. " diye konuştu.

* Sizlere hizmet edeceğim. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyaset cep doldurma işi değildir. Siyaset halka hizmettir. Halka hizmettir. Bu güzel ülkeye huzuru ve bereketi getireceğim. Kavgayı bitireceğim. Herkes evinde huzur içinde yaşayacak. Çok sorunlarımız var biliyorum.

Üreten bir Türkiye istiyoruz..

* Büyük sorunlar var biliyorum kasada para kalmadı biliyorum. Ama unutmayın ben maliyeciyim. Tam 27.5 yılımı devlete verdim.

* Vergi nasıl toplanır bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, tasarruf nasıl yapılır, israf nasıl önlenir bunların hepsini biliyorum. 13 tane uçak mı var? Satacağım onları. Lüks arabalar mı var? Satacağım onları.

* Bir kişi 3 yerden değil 5 yerden değil 11 yerden aylık alıyorsa bitireceğim bunların tamamını. Bu güzel ülkeye adaleti getireceğim.

* Adaletin olmadığı yerde evlerde huzur yoktur. Adaletin olmadığı yerlerde fiyatları alabildiğine gider, birilerinin sarayında lüks vardır. Hiç endişeniz olmasın.

..Üreten Türkiye, zenginleşen Türkiye neden diyoruz? İşsizliği bitirmek için. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. Uyuşturucunun, boşanma davalarının, toplumsal uyumsuzluk mu bakın arkasında işsizlik var.
İşsizlik sorununu çözme konusunda açık iradesini koyan tek parti CHP’dir.
Atatürk’ün güzel bir sözü var. Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça Türkiye bağımsızlığını kazanamaz.
Sosyal demokrat olarak düne kadar paylaşmaktan söz ederdik. Şimdi kuralı değiştirdik. Önce üreteceğiz, sonra hakça paylaşacağız

 
Etiketler: Kemal, Bey, iktidara, yürüyor..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Eylül 2022
Osman Yazıcı’nın Yazıcılar’dan çektiği….
22 Eylül 2022
ÖZEL HASTANELER…Ve Haluk Pekşen…
14 Eylül 2022
Anılar ve Trabzon…
05 Eylül 2022
Hüzünlü bir “Köykent” hikayesi..
26 Ağustos 2022
Cumhurbaşkanlığı Teklifini Neden kabul etmedi…?
23 Ağustos 2022
Uyuşturucu ile mücadele…
10 Ağustos 2022
FOTOĞRAF YALAN SÖYLEMEZ!
08 Ağustos 2022
Ah İstanbul…
27 Temmuz 2022
Tarım ve Hayvancılık çöktü.
20 Temmuz 2022
Babacan RİZE ve Karadeniz..
15 Temmuz 2022
TRT VE LARA
06 Temmuz 2022
Devlet Adamı olmak..
01 Temmuz 2022
ÇAY VE ÇAYKUR…
24 Haziran 2022
Üniversitelerde tatlı telaş..
30 Mayıs 2022
Yalova’da neler oluyor? O Meşe Ağacı Devlettir.
24 Mayıs 2022
Dünya ona doğru gidiyor.
07 Mayıs 2022
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
26 Nisan 2022
Altılı” değil, ”yedili” masayı kurduk..
12 Nisan 2022
Ankara’dan çıktık yola.. Rize’de verdik mola..
12 Nisan 2022
Yaşasın Laz dili
28 Mart 2022
RİZE'DE BU NASIL BİR VAHŞET
28 Mart 2022
Bestekar Parlamenterler..
10 Mart 2022
“O sene bu sene.. Bundan sonra Her sene”
02 Mart 2022
Durum ciddi ve vahim..
20 Şubat 2022
Bir başkadır benim memleketim..
15 Şubat 2022
Yuvarlak Masa.
05 Şubat 2022
Denizde Hamsi. Karada Çay..
29 Ocak 2022
Ilgaz’dan notlar
22 Ocak 2022
Milletvekili maaşı...
20 Ocak 2022
Olmaya Devlet Cihanda..
07 Ocak 2022
Dünyada Marka olmak..
02 Ocak 2022
2021’den…2022’ye…Hasan Karal…
28 Aralık 2021
Başkentten Rize analizi. Türkiye’de Rizelilerin dediği olur.
12 Aralık 2021
“Bu Tencere iktidarı götürür…” Lider yetiştiren..”Verimli” topraklar… Rize…
01 Aralık 2021
Karadeniz’deki kadınların zaferi…
29 Kasım 2021
Omurgalı olmak..
08 Kasım 2021
MESUT YILMAZ. Bugün, o’nun doğum günü
01 Kasım 2021
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin; benim gibi hem Rizelidir hem de
09 Ekim 2021
Gül; aşkın, karanfil; sevginin…
17 Eylül 2021
HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ
06 Eylül 2021
Eylül ve Yaprak Dökümü..
24 Ağustos 2021
SİYASETTE HÖŞGÖRÜ
12 Ağustos 2021
“Bana bir şey olmaz” diyene Uyuz oluyorum.
05 Ağustos 2021
Oynatmaya az kaldı Devletim nerede? Ülke olarak dibin dibindeyiz.
05 Ağustos 2021
KOÇ TOPLULUĞU VE TÜPRAŞ…
26 Temmuz 2021
Turkcell milleti hem soyuyor, Hem de aptal yerine koyuyor.
19 Temmuz 2021
Bilsem dönüp gelecekseniz… Gözyaşımı yol eylerim…
13 Temmuz 2021
KIÇIMIZ KAÇKAR’DAN GÖRÜNÜYOR.
13 Temmuz 2021
Yavuz Sultan Selim’in kaftanı.. FETÖ neden istedi?
03 Temmuz 2021
YARGIÇ…
28 Haziran 2021
ADALET BUNUN NERESİNDE?
08 Haziran 2021
Bu savurganlığa son verilmeli..
08 Haziran 2021
İşte iki kelime. Artvin ve Artvinliler..
06 Haziran 2021
PİYASA YANIYOR. İTFAİYE NEREDE?
22 Mayıs 2021
BÜYÜK DÜŞÜNMEK VE AÇKAR’IN SÜT DÜNYASI
22 Mayıs 2021
RİZELİ HEMŞERİHLERİME YAKIŞMADI..
23 Nisan 2021
KARADENİZ ÇOCUĞUYUM
01 Mart 2021
NECMETTİN ERBAKAN HOCAYA BUGÜN HEPİMİZİN BİRER ÖZÜR BORCU VARDIR
22 Şubat 2021
Spor Federasyonu başkanlığına…
02 Şubat 2021
PARLEMENTODA DENGEDİR.
25 Ocak 2021
KEMAL BEY KADAR TAŞ DÜŞSÜN KAFANIZA
14 Ocak 2021
RİZE'DE MUHALEFET OLMAK
13 Ocak 2021
İŞÇİ OLARAK GİRDİĞİ KURUMA GENEL MÜDÜR OLDU
08 Ocak 2021
“Tarlalar betonlaşmasın Türkiye aç kalmasın..!”
17 Aralık 2020
NASIL BİR BELADIR?
10 Aralık 2020
ANKARA'DAN RİZE'YE NOTLAR ...
28 Kasım 2020
DEVA, DA SON DURUM..
26 Kasım 2020
RİZE'DE NELER OLUYOR?
20 Kasım 2020
KIZILAY BUNU YAPARSA..!
13 Kasım 2020
“Acı Reçete”yi Uygulamaya Nereden Başlanmalı?
22 Ekim 2020
İSTANBUL NOTLARI
23 Ağustos 2020
Geçmiş olsun Karadeniz..
27 Temmuz 2020
Kemal Beyin Son Kurultayı mi?
11 Temmuz 2020
KURULTAYA MI , İKTİDARA MI?
28 Haziran 2020
BU İKİLİYE DİKKAT!
27 Haziran 2020
DEVA, deva olacak mı?/ Karal, ihanet mi etti? Tarihi sorumluluk mu?
18 Haziran 2020
Tarladan sofraya tarihe mi karışıyor? ÇAY VE SORUNLAR..
16 Haziran 2020
HASTANE DEDİĞİN BÖYLE OLUR
11 Haziran 2020
KUTSAL TOPRAK (RİZE) VALİLERİ
25 Mayıs 2020
Bölgedeki Üniversitelerimiz.
24 Mayıs 2020
TARİHİMİZDE İLK KEZ
17 Mayıs 2020
3 İL, 3 İSİM
09 Mayıs 2020
MESUT YILMAZ’IN ACILARLA İMTİHANI
25 Nisan 2020
GİZLİ “ KAHRAMANLAR..
19 Nisan 2020
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR
06 Nisan 2020
Tarımda üretim olmasa kıtlık olur Köylünün sağlam iradesi yeter
03 Nisan 2020
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
02 Nisan 2020
BEN OSMAN YAZICI
30 Mart 2020
Ankara Üniversitesi Ve İbiş Kardeşler
26 Mart 2020
Paranın Para Etmediği Dönem.. ​Dünya o’na doğru gidiyor..
22 Mart 2020
VİRÜS BİZE NEYİ ÖĞRETTİ?
18 Mart 2020
Rizeli MEHMET Şamlıoğlu’nda “Yok” yok..
08 Mart 2020
Doktor ve Hastane
23 Şubat 2020
Mansur Yavaş ve ASKİ
05 Şubat 2020
Rizespor ve Rize’de CHP
25 Ocak 2020
LÜKÜS HAYAT
01 Ocak 2020
Kaçkar’dan Zirveye.
18 Aralık 2019
Mesut Yılmaz’da. Mesut Kağan mutluluğu.
18 Aralık 2019
RİZE’YE YAKIŞMIYOR
11 Aralık 2019
Büyükelçiden anlamlı mesaj
01 Aralık 2019
Müdür Bey Toplantıda
30 Kasım 2019
O adam Berat Albayrak..Hazine ve Maliye Emin Ellerde..
30 Kasım 2019
Babasının oğlu..
16 Kasım 2019
Ankara’daki “RİZE EVİ “ Başkan İdris ve “BİZ RİZELİYUK”
16 Kasım 2019
ERDOĞAN VE RİZELİ KUZENLERİ
09 Kasım 2019
Başkentte “RİZELİ” olmak.
02 Kasım 2019
Trafik Müfettişliği ve EPDK
23 Ekim 2019
Rizeli isim. Türkiye’nin onuru, Dünyanın gururu..
21 Ekim 2019
Başkentteki Karadenizli bürokratları buluşturduk..
30 Eylül 2019
Koruma Saltanatı
30 Eylül 2019
BU SALTANATA SON VERİLMELİ
13 Eylül 2019
Ankara’daki Rizeli bürokratlar
11 Eylül 2019
Yaz biterken ülkemizde iki konu kapıya dayanır;
08 Eylül 2019
DIŞARIDA YEMEĞE ÇIKARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN.! .
28 Ağustos 2019
Akçaabat Köftesi ve Tereyağı.. Vakfıkebir Ekmeği. Hamsi köy Sütlacı…
28 Ağustos 2019
Köyden yükselen İhracat rekoru.
27 Ağustos 2019
Başarıya doymayan Üniversite Ve Mehmet Haberal
26 Ağustos 2019
RİZE’DE GÖREV YAPMAK.
10 Ağustos 2019
“Sen Yağmur Ol Ben Bulut Maçka’da buluşalım..” Bende öyle yaptım.
09 Ağustos 2019
Rize ve esrar
28 Temmuz 2019
Karadeniz’den lider Fışkırıyor..
28 Temmuz 2019
Hamsi Kavağa Çıkar mı?
19 Temmuz 2019
Asansörlerde yangın var..!
04 Temmuz 2019
TRT VE ANADOLU AJANSI
26 Haziran 2019
Kaybeden ve Kazanan. 15 bin yetmedi 800 bin verelim
12 Haziran 2019
DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL’DA.
24 Mayıs 2019
Rahmanı ve Şeytanı
05 Mayıs 2019
Devletin “Kara Kutusu “: Hasan Doğan.
29 Nisan 2019
Gecikmiş Ankara Notları
12 Nisan 2019
İtalya Yolcusu Kalmasın
08 Nisan 2019
Başarıya doymayan Üniversite
08 Nisan 2019
Savunmada Millileşme ve Metaş
03 Nisan 2019
Kabine değişiyor.. Sahte Reis ’çiler gidici
Haber Yazılımı