Deniz VARLI OY DEMEK HALK SAĞLIĞI DEMEKTİR!
Yazı Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 11:45
 
OY DEMEK HALK SAĞLIĞI DEMEKTİR!
Deniz VARLI
 
 

"Kendi çayımı toplamak için Rize'ye gitmek istiyorum" diye izin isteyenlere korona nedeniyle izin verilmiyor. Aynı kişi, "Tarımsal ürünlerin hasadında, işlenmesinde, pazarlamasında çalışıyorum, çay işçisiyim, yarılıkçıyım" derse akan sular duruyor.

Dün Rize'nin Kalkandere ilçesine getirilen 17 Afgan vatandaşı buna örnek. Kalkandere, 15 gün karantinada tutuldu. Bırakın başka vilayetten gelmeyi, Kalkandere'den Rize'ye, İyedere'den Kalkandere'ye gidişlere dahi izin verilmedi.

Çünkü koronavirüs vardı, bulaş riski çok yüksekti ve ülkeyi yönetenler halkın sağlığını çok önemsiyordu...


Karantina süresi önceki gün sona eren ve salgın tehdidi bertaraf edilen Kalkandere'ye dün Ordu'dan 17 yabancı uyruklu getirildi. Çay fabrikasında yükleme işinde çalıştırma gerekçesiyle ikamet ilindeki bir kaymakamlığın seyahat izin kurulunca seyahat izni verildi, çünkü üretim halkın sağlığı kadar önemliydi...

Ordu'da yaşayan Kalkandereli bir vatandaş, aynı kuruldan "çayımı toplamak için izin istiyorum" diye belge istese zinhar verilemez, çünkü halk sağlığı diye bir şey var!

Aynı vatandaş, "ben çay toplama işçisiyim, fabrikada çalışacağım, yahut yarılıkçıyım" diye başvursa "hayhay" deniliyor. Çünkü üretim demek halk sağlığı demektir!

Rize'ye gelemeyen Rizeli dostlar; en kestirme yolu anlatayım. Bulunduğunuz yerde AKP İlçe Başkanını bulun, o sizin intikalinizi sağlayacaktır. Çünkü, oy her şeyin üzerindedir, oy demek beka demektir, oy demek halk sağlığı demektir!

 
Etiketler: OY, DEMEK, HALK, SAĞLIĞI, DEMEKTİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı