Bayram Arif TURAN RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
Yazı Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 14:26
 
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
Bayram Arif TURAN
bayramarif@rizeninsesi.net
 
 
Ankara kulislerinde ülke genelinde genel secim konuşulmadığı bir dönemde,  CHP Rize il Başkanı Saltuk DENİZ, ilimizin merkezi olmak üzere, bütün ilçeleri kapsayacak şekilde Devlet daireleri ağırlıklı olarak, STK.'na ziyaretlerini  yakinen takıp ediyorum.
   
Uzun zamandır Saltuk Deniz'in  ziyaretlerinin bitmesini beklerken, Başkan yine başa sararak, ziyaret etmiş olduğu ilçeleri tekrardan ziyaretde bulunması, aklıma yazımın alt kısmında ifade edeceğim bir anımı hatırlattı.
   
Başkana sormak isterim...

Sayın başkan:
   
İl ve ilçelerdeki, Müftülere , Milli Eğitim Müdürlüklerine, Kaymakamlıklara, Kolluk Kuvvetlerine, Belediyelere, Fakültelere, Ziraat Odalarına, Esnaf odalarına, Şoförler Esnafına, İsmini sayamadığım kurumların sıkıntıları var mı ? Öğrenebildiniz mi?  Açıklayacak mısınız?  Yoksa bu kurumlarda her şey süt liman mı?
     
İl ve ilçelerimizdeki sıkıntıları, ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi? Ne gibi çözümler üretmeyi düşünüyorsunuz?  
   
Sayın Başkan  Fındıklı Belediyenin yan tarafından (dağ tarafı) AK Parti döneminde başlayıp belli bir kısmı biten bir nevi çevre yolunu ,Belediye devam ettirecek mı?  O yol, hem şehrin Trafiiğini , stad yolunu ve hem de Meyvalı grup yolunu rahatlatıp şehrin gelişmesi için önem arz eden bir yoldur. Bu yolla ilgili ne düşünülüyor gündeme getirdiniz mi ? .
    
Ardeşen ziyaretinizde, Ardeşen'in içerisinden, caddelerinden kamyon, otobüs, Tır Tunca Beldesine gidiyor Yeni Tunca yolu yapılmadan kimse Ardeşen'de bir şey yaptım demesin,. Bu yolun akıbeti hakkında bilgi aldınız mı?  Gndeme getirdin mi?. 
    
Pazar ziyaretinizde  Kamu Amirlerini değil , Eski Kaymakamın  (Ümit GÜNEY) berbat ettığı Pazar köy yollarını gezdiniz m,?  Halk isyanda, yolların durumu ve akıbetleri ne durumda? Köylüyü, vatandaşı dinledinİiz mi?  Yetkililere konuyu görüşüp çözüm üretecek mısıniz ? Bu konuyu gündeme taşıyacak mısınız?
.
    
Çamlıhemşin Ayder'de, bana ulaşan doğru yanlış bilgiler size  ulaşmaz mı? Hatırlı kişilerin iş yerlerine Devlet imkânlarını kullanılarak yol istinat duvarları yapılıyor doğruluğunu yanlışlığını ilçedeki teşkilatınızdan duyum aldınız mı? Zziyaretinizde  bu konu gündem oldu mu?
   
Hemşin'de eski Başkan Başar CUMBUR'un öncü fikri olan, Kentsel dönüşümde, Ak Parti Belediyesi Muhteşem şekilde yaptığı yaşam kalitesini artıracak sosyal tesisler,  nüfusu o ilçeye çekecek hizmetleri görmeyip , Devletin düzeltebileceği konuyu gündeme getirmeniz ne derece doğru.?  Sayın DENİZ,  Hemşin'de dağdan muhteşem yol yapılarak Çayeli Aşıklar grup  yolundan Çayeli'ne bağlanacak yol çalışması ne durumda? Çalışmalar devam ediyor mu? Akıbeti ne durumda? Görüşmelerinizde gündeme getirdiniz, incelediniz mi.?
     
Çayeli ilçemiz sürekli büyük afetlerin yaşandığı bir ilçemiz. Son afetlerde devlet vatandaşın yaralarını sardı mı? Bu konuda bilgi aldınız mı?. Yine bu afetler sonucunda gündeme gelen afetzedelere alternatif yol olmadığından ulaşılamadığı sorununu gündeme getirdiniz mi?  Seroz vadisindeki yol ikiye ayrılıyor  Çataldere Uzundere ve Başköy'un kesik olan yol birleştirilmesini, Madenli ile Şairler Deresini Sarısu Köyü ile birleştirilmesini,  Aşıklar grup yolunun Kestanelik Köyü'nden Pazar Şendere Köyüne irtibatlandırılması konusunu ziyaret ettiğiniz yetkililerle konuştunuz mu? Vatandaşın hayatı dertleri olan bu konular  gündeminizde var mıydı?.
   
Yine Merkez İlçe ziyaretlerinizde; Gündoğdu Hamidiye yolu yapılıyor, bu proje değişti mi?  kaç defa değişti?  Neden değişti?  Ziyaretlerinizde gündeme geldi mi. Yine CHP İstanbul Milletvekili Sayın Bekaroğlu bir kaç hafta önce imtiyazlı kişiler korunuyor, imar paftalarında oynama yapılmış, diye açıklama yaptı. Siz bu konuyu ziyaretlerinizde gündeme getirip bilgilendiniz mi ? Yine Beştepe ,Yeni Selimiye köy halkı yollarının yetersizliğinden  şikayetçi .Yollarının genişletilip Rize Ortapazar -Yolbası- Kalkandere grup yoluna bağlanmak o yolu   kullanmak istiyorlar.  Köylülerle görüşmeniz oldu mu? Bu konuda yetkililerle konuyu görüştünüz mü?
   
Derepazarı ziyaretlerinizde, Derepazarı Maltepe-Kendirli yolu hakkında ne zaman açıklama yapacaksınız? İhale durumu hakkında bilgi aldınız mı? Gecikme nedenlerini bizlerle paylaşacak mısınız ?
   
İyidere'de, bence görünen en başarılı Belediye başkanı olan Saffet Mete'nin eski yol için vatandaşa verdiği secim vaadinin durumunu incelediniz mı?  Vaatlerini yerine getirmiş mi?  .
   
Kalkandere'nin kronik  sorunu olan, Kalkandere'nin çıkışı Çağlayan köy tarafının trafiği  çok sıkışıyor halk, esnaf isyanda ziyaretlerinizde  gündeme getirtirdiniz mı?
    
İkizdere'de organik Fabrika sözleri verilmişti, O sözlerin takibini ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi?, İktidar olursanız bu konuda tasarrufunuz ne olacak Açıklayacak mısınız? Ovit yolunun akıbetiini ve son  durumunu  İncelediniz mi?
    
Güneysu ziyaretlerinizde, daha önce bir kaç kez basın açıklamasında bulunduğunuz, kurs öğrencisinin kazasını aydınlatacağız açıklamasında bulunmuştunuz .Sözünüzü unuttunuz mu? Konuyu gündeme getirdiniz mi.
     
Kısaca Sayın Başkan yukarda sıraladığım sorunlar iktidarın olduğu gibi, eksiklerin takibi, kamuoyunu bilgilendirmek de muhalefetin işidir. Sizler bunca kurum kuruluşu ziyaret ettiğinize göre bu soruların cevaplarını da öğrenmiş olmalısınız.
              
SONUÇ OLARAK 
     
Sayın Başkan
, Ana Muhalefet  Partisi İl Başkanı olarak Kamu kurumlarına kanımca nezaket ziyaretlerinde bulunur. Bu ziyarette durup durukken yapılmaz.  Amir, Müdür, il'e tayın yoluylaya gelmiş , ya da gidecekse bu tür ziyaretler yapılır. Bir de secimlerde adaylar kendini tanıtmak için Kamu Kurumlarının amirlerini ziyaret eder. Hiçbir amir kurumundaki eksik ve yanlışları Ana muhalefet Partisi il Başkanına söylemez. Sizin bu ziyaretiniz benim kamuda çalıştığım yılları hatırlattı. Kışın Kar yağdığında nostalji olsun diye Çayeli Kaptanpaşada eski ahşaptan yapılı köy kahvesi vardı, genişçe bir sobası gürgen odunlarıyla yanan, yandığında da kıpkırmızı olan sobanın yanındaki masaya her yıl oturup kavurma cay , zeytin büyükçe bardakla cay içip yağan karı seyrederdik. Bu nostalji yaşamak için dönemim müdürü Sultan Yılmaz beyden izin isteyince yılların deneyimi işi anlayıp bizlere çorba içmeye mi gideceksiniz bu karda kışta derdi. 
,
Şimdi Sayın Başkan ,Hiçbir şey yokken köylüleri, halkı ziyaret etmeden kurumları ziyaret etmendeki amaç acık çay içmek için mi idi?
.   

SAYGILARIMLA 
 
Etiketler: RİZE'DE, HERŞEY, SÜT, , LİMAN, MI?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
14 Ocak 2021
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
31 Aralık 2020
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
28 Kasım 2020
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
07 Kasım 2020
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
28 Ekim 2020
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
05 Ekim 2020
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
04 Ekim 2020
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
19 Eylül 2020
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
15 Eylül 2020
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
10 Eylül 2020
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
08 Ağustos 2020
YENİ YETMELERİ KİM?
29 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
28 Temmuz 2020
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
20 Temmuz 2020
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
02 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
19 Haziran 2020
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
18 Haziran 2020
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
10 Haziran 2020
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
04 Haziran 2020
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
29 Mayıs 2020
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
21 Mayıs 2020
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
15 Mayıs 2020
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
08 Mayıs 2020
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
28 Nisan 2020
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
19 Nisan 2020
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
03 Nisan 2020
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
27 Mart 2020
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
14 Mart 2020
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
13 Şubat 2020
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
07 Şubat 2020
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
22 Ocak 2020
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
10 Ocak 2020
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
05 Ocak 2020
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
23 Aralık 2019
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
17 Aralık 2019
Sayın vekilim Avcı’ya
25 Kasım 2019
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
12 Kasım 2019
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
26 Ekim 2019
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
12 Ekim 2019
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
04 Ekim 2019
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
19 Eylül 2019
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
19 Eylül 2019
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
08 Eylül 2019
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
02 Eylül 2019
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
07 Ağustos 2019
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
07 Ağustos 2019
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
22 Temmuz 2019
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
19 Haziran 2019
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
29 Mayıs 2019
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
29 Mayıs 2019
GÜNAHKARSNIZ
15 Mayıs 2019
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
01 Mayıs 2019
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
18 Nisan 2019
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
11 Nisan 2019
İmdat Sütlüoğlu
04 Nisan 2019
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
Haber Yazılımı