Deniz VARLI RİZE'DE PORTAKALLIK'IN PORTAKALLARI
Yazı Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 18:59
 
RİZE'DE PORTAKALLIK'IN PORTAKALLARI
Deniz VARLI
 
 
Portakallık Mahallesine adını veren portakal ağaçlarının kesilmesine mahalle sakinlerinin gösterdiği tepki sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla ifade edilmişti.


Mahallede bulunan üst geçide engelli asansörü yapılması işini alan müteahhidin, belediyenin bilgisi dışında ağaçları kestiği, belediyenin ağaçların kesilmesinden dolayı üzüntü duyduğu öğrenildi.


Bugün sabah saatlerinde bu sayfadan ağaçların neden kesildiğini, Belediye Başkanı Sn. Rahmi Metin'i etiketleyerek sormuştum. Rahmi bey, bu paylaşımdan rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Ağaçların belediye ekiplerince kesilmediğini, kesen müteahhidin bırakıp kaçtığını, ağaçların kesildiği haberini aldıklarında olaya müdahale edip kesimi durdurduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söyledi.


Sayın Başkan'a açıklamaları için Rize halkı ve Portakallık Mahallesi sakinleri adına teşekkür ediyorum.


Bir de hatırlatma yapmak gereği duyuyorum. Rize halkı, partisinden fazla oy vererek belediye başkanı seçtiği Sn. Rahmi Metin'i daha sakin görmek istiyor. Rize Belediyesi sınırlarında bir mahalleye adını veren ağaçlar kesiliyorsa; bu elbetteki belediye başkanına sorulacaktır. "Ben yapmadım, o yaptı" diyerek sorumluluktan kurtulamıyorsunuz. Şehremini olmak kolay değil.
 
Etiketler: RİZE'DE, PORTAKALLIK'IN, PORTAKALLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı