Osman KÖSEOĞLU Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
Yazı Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 08:33
 
Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
Osman KÖSEOĞLU
osmankoseoglu@rizeninsesi.net
 
 

Başbakanlar Şehri Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..


Bugün Başbakanlar şehri Rize'nin en karanlık günlerinden biri! 11 Aralık 2018 günü makamında bir hiç uğruna tetikçi bir cani tarafından şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi davasının son karar günü.. Gözün aydın Rize katil fetö'den aklandı!..

 

Bugün 7 Ocak 2021 Türkiye'yi çok yakından ilgilendiren bir önemli davanın karar günü, geçen hafta salı günü 8 .mahkemede hakim mütalaasını vererek, daha önceki mahkemelerde tanık ifadeleri, itirafçılar sanıkların ifadeleri doğrultusunda ,Türkiye'nin en güzide kurumlarından biri olan ve en iyi korunan bir yerde bir hiç uğruna, sadece bir tayın meselesi yüzünden çok iyi eğitim almış ,yurtdışında başarıyla görev yapmış ve gelecekte de Türkiye'nin çok önemli kurumlarında görev yapması beklenen gerçek bir Vatan sever, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi makamında şehit eden katil İsmail Sarıcaoğlu'nun fetö ile irtibatının olmadığına karar vererek ,bugünkü mahkemede  cinayetten hüküm giyeceğine karar verdiler..

 

27 Aralık 2019 günü Rize Adliye Sarayı'nda başlayan ilk duruşmadan itibaren 8. mahkemeyi takip eden ender kişilerden biriyim..


İlk mahkemede sanık Rize'de katıldığı mahkemede yaklaşık üç saat süren ifadesinde özellikle altını çiziyorum, Şehit Altuğ Verdi’nin kendisine hakaret etmediğini küfür etmediğini sadece tayın dolayısıyla münakaşa ettiklerini ve kendisini dışarıya çıkarttığını söyledi..


Ama 8. Mahkemede hakimin mütalaasını vererek, katilin FETÖ’den aklandığını, mahkemede gerekçeli kararda olayın gerçekleşme anı ve tüm detaylarını göz önüne alırsak, sanık saat 14.37 de silahsız bir şekilde makama giriyor orada Emniyet müdürü ile bu konu tartışılıyor.


8 dakika sonra dışarıya çıkıp özel kalemde bıraktığı silahı alıp 14.45’te silahın namlusunda mermi olmak üzere  içeriye dalarak ilk önce personel müdürü Ercan Polat’a 2 el ateş edip ardından Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye 7 el ateş edip 3 isabet ettiren cani, son olarak içeriye giren koruma memuru Yiğitcan Köksal'ı da vururken, Kendisi de ayağından yaralandı..


Şimdi geçen hafta açıklanan bu karar üzerinde 8 Mahkemeyi de yakından takip eden biri olarak ,basında ve  sosyal medyada yapılan algı operasyonları ile rahmetli Altuğ Verdi’nin sanığa hakaret ettiği, tahrik ettiği birçok spekülasyonlar yapıldı.


Ama görünüyor ki ,sanık içeriye girdiği zaman ilk önce Emniyet Müdürü'nü değil, personel müdürünü vurduğuna göre burada hala büyük bir soru işareti var demektir..


Bir dönem Başbakan Binali Yıldırım'ın da korumalığını yapan, çok iyi derecede İngilizce ve İbranice bilip yurtdışında önemli görevlerde bulunup gelecekte de, Türkiye'nin çok önemli kurumlarında görev yapması beklenen Altuğ Verdi’nin bu şekilde Reisin memleketi Rize'de hedef seçilerek katledilmesi ve bunun sadece bir tayin olayıyla geçiştirilmesi hiç kimseyi memnun ve tatmin etmeyecektir..


Çünkü 15 Temmuz gecesi görev yaptığı Üsküdar mevkiinde fetö'cü hainlere karşı başarıyla mücadele eden ve bundan dolayı her kesim tarafından takdir edilen bir Vatansever olan Altuğ Verdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  yakınlarının referansı ile Ağustos 2017'de yayınlanan Emniyet müdürlüğü kararnamesi ile Rize Emniyet müdürü olarak dönemin Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy'dan görevi devralmıştı..


Kısa sürede Rize'de 7'den 70'e Herkes ile iyi ilişkiler içinde olup Devlet Millet kaynaşmasının Rize'de diğer Emniyet Müdürlerinin başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, güzel hizmetler yaparak kendini Rize halkına sevdirdi..


Bu arada Rize’de Fetö örgütüyle mücadele tüm hızıyla devam ediyordu !..


Birçok kez konuşmasında bir Vatansever olarak herkes gibi şehadeti özlediğini yakın bir zamanda Şehit olacağını birkaç vefalı dostuna söylemişti ama,bu şekilde pisi pisi bir hiç uğruna beyni narkozlanmış  bir şerefsiz tarafından kendi makamında şehit edileceğini hiç kimsenin aklına gelmezdi!


Rize'de görev yaptığı süre zarfında kendisi ile çok yakın ilişkiler içinde oldum. Kendisi gerçekten çok vefalı bir Devlet adamıydı..


Şehit olduktan sonra kabrinin bulunduğu Mersin'in Mezitli ilçesinde yapılan 40. gündeki mevlidine birkaç vefalı dostu arkadaşı ile birlikte katıldık kendisini yad ettik..


11 Aralık 2019 günü şehadetinin 1. Yıldönümünde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ında katıldığı anma törenine Rize'den katılan yine ender vefalı dostundan biriydim..


Bugün 9 .karar mahkemesi yapılacak, tüm mahkemelere katılan biri olarak Kuşkusuz bu davaya gönül veren AK Parti'nin ağabeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kader arkadaşı Metin Külünk’ün geçen hafta yaptığı kritik tanık konuşmasında belki davanın seyrini değiştiremediği ama, Şehit Altuğ Verdi’nin, Şehit olmadan Kısa bir süre önce Rize'de büyük bir fetö operasyonu yapacağını söyleyip kendisine  bir isim liste gösterdiğini söylemesi, belki de Rize'de Feto yapılanmasına ileriki zamanlarda ışık tutacak bir ses ve mesaj olur kanısındayım..


Ayrıca yine Altuğ Verdi’ni davasını gönüllü üstlenen Rize Baro Başkanı Ümit Peçe ve burada isimlerini sayamayacağım 4-5  vefalı dostunun haricinde, sağlığında her daim yanında olan Kripto, köşe başlarını tutan her devrin adamı sahtekarları  hiçbir yerde göremedik..


Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye  Rize de sıkılan Kurşun bütün Rize halkına sıkıldığı gibi Cumhurbaşkanının memleketi olması sebebiyle Devletimize ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sıkılmıştır!..


insan hiç olmazsa utanırdı da, Reise hatır ederdi be !..


Bu dava süresince özellikle iktidar partisi AK Parti'nin temsilcileri ve Rize'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşun bu davaya destek verdiklerini görmedik..


İki yıl içinde  Mersin'deki anma törenlerine de bu şakşakçıları hiç bir yere görmedik tarih sizin bu yüzsüzlüğünüzü  namkörlüğünüzü asla unutmayacaktır !..


Sosyal Medya’da Şehit Altuğ Verdi’nin resmini paylaşıp duygu sömürüsü yapıp kendinize pay çıkarmayın sizin ne  b… olduğunuzu gayet iyi biliyoruz……..! 


Rize’nin alnına sürülen bu Kara leke tarih boyunca sizlerle birlikte hatırlanacaktır..


Yıllar önce Güneydoğu'da bu Vatan haini Şerefsizlerle mücadele etmiş Eski bir komando olarak inşallah ahirette Şehit kardeşimin yanında Peygamberimize komşu olmak için dua ediyoruz

 
Etiketler: Rize'den, Bu, Kara, Lekeyi, Kim, Silecek!..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Mayıs 2022
RTEÜ'NÜN REKTÖRÜ OLACAK İSİM !
08 Nisan 2022
TÜRKİYE’Yİ AK PARTİ VE ERDOĞAN DEĞİL, GIDA TERÖRİSTLERİ 5’Lİ ÇETE YÖNETİYOR!
17 Şubat 2022
Zincir marketlere Karşı,Marketler yasası mutlaka Çıkarılmalıdır!
01 Ocak 2022
2022’ye Umutla Girmeyi Beklerken, Yüksek Zamlarla Hayal Kırıklığına Uğradık!
03 Aralık 2021
Asgari ücretli, Emekli, işçi ve Memura En Az yüzde 60 ZAM yapılmalıdır!
15 Kasım 2021
Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...
23 Ekim 2021
NE OLACAK, BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’NİN BU HALİ !
30 Eylül 2021
ÇAY’DA YAŞANAN KAOSUN EN BÜYÜK SORUMLUSU ? RİZE ZİRAAT ODASI VE RİZE TİCARET BORSASIDIR!
03 Haziran 2021
Çay da yaşanan sorunlar ve çözüm yolları !
17 Nisan 2021
RİZESPOR'A SİHİRLİ DOKUNUŞ
08 Nisan 2021
DEREPAZARI KENDİRLİ YOLUNU ENGELLEYEN KİM?
28 Şubat 2021
28 ŞUBAT DARBESİNDEN NEDEN HESAP SORULMADI?
07 Şubat 2021
... YOKSA RİZE'Yİ ÇOK KARANLIK GÜNLER BEKLİYOR
01 Ocak 2021
RİZE KENDİRLİ YOLU
24 Aralık 2020
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
05 Kasım 2020
HANİ ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI TEK GIDA’DAN FARKLI OLACAKTI !.
15 Ekim 2020
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
20 Eylül 2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE AK PARTİ'DE ARANAN ÖMERLER
03 Ağustos 2020
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
03 Haziran 2020
RİZELİ FETÖ KRİPTOLAR!... ERDOĞAN'A İHANET EDEN RİZELİ !
27 Mayıs 2020
KÖTÜ ADAMLARI DUVARA, İYİ ADAMLARI AĞACA ASTILAR!.
18 Mayıs 2020
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
10 Mayıs 2020
RİZE'NİN KADERİNİ RİZELİLER BELİRLEYECEKTİR.
08 Mayıs 2020
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ? Rize’nin Durumu da İçler Acısı !...
27 Nisan 2020
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
16 Nisan 2020
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
11 Nisan 2020
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
09 Nisan 2020
Uyan Eyy Rize! Ederle Gömülmek İstemiyorsan Lütfen Sokağa Çıkma !
09 Nisan 2020
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
23 Mart 2020
Büyükşehirlerden RİZE'ye Gelenler Dikkat !..
15 Mart 2020
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli
12 Mart 2020
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
05 Mart 2020
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
23 Şubat 2020
RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
19 Şubat 2020
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
04 Şubat 2020
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
27 Ocak 2020
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
22 Ocak 2020
Rize'de Kendini Akil İnsan Zanneden Ombudsman'lar !..
31 Aralık 2019
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...
16 Aralık 2019
15 Temmuz'da Hainlere ilk Darbeyi Şehit Ömer Halisdemir vurdu!
13 Kasım 2019
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNE YAŞAYANLAR!...
24 Temmuz 2019
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
15 Temmuz 2019
Asla Unutmayın, Unutursanız (FETÖ)Acınacak Hale Gelirsiniz
08 Nisan 2019
FETÖ Kripto'su Aramak İçin Uzağa Gitmeye Gerek Yok ! Hepsi Rize Meydanındaydı.
Haber Yazılımı