Onur ÇOLAK RİZE DEVA'YA YEŞİL IŞIK YAKTI
Yazı Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 12:48
 
RİZE DEVA'YA YEŞİL IŞIK YAKTI
Onur ÇOLAK
 
 

Değerli Rize'li hemşehrilerim birileri kendilerini aç tavuk misali darı ambarında sanıyor. En son söylenecek sözü en başta söylüyorum. Çünkü birileri siyaseten Rize'yi hala "cepte" diye biliyor. Böyle zannedenler ilk seçimde acı bir gerçekle yüzleşecek. 
 

Dün Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan'ı Sn. Ali Babacan Rize'deydi. Aslında bölgeye Trabzon Yomra kongresi için geldi. Fakat yakın zamanda kardeşini kaybeden İl Başkanımız Ömer Köroğlu'na taziye ve Kurucu İl Başkanımız Metin Erdoğan'a geçmiş olsun ziyareti için Rize'ye gelme kararı verdiler. Gelmişken partimizin Rize İl Yönetimi ve İlçe Yönetimleri ile de kahvaltıda biraraya gelindi.
Genel Başkanımız'a Rize'nin evladı, partimizin Genel Başkan Yardımcısı Sn. Hasan Karal ve Gençlik Politikaları Başkanımız Sn. Doğa Şanlıoğlu eşlik etti. 


Bu program ve sonrasında Rize'nin ve Rize'linin neden cepte olmadığını anlatan beş gözlemimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 


1) Katılım Beklediğimizin Çok Üstünde Oldu.

Biz kahvaltı programını Genel Başkanımızın geliş sebebine uygun olarak parti teşkilatlarımız arasında planladık ve kahvaltının yapılacağı Eskitoğlu Tesislerine bir sayı verdik. Masalar bizim verdiğimiz sayıdan 10 kişi daha fazla olacak şekilde ayarlanmıştı. Fakat kahvaltı günü salon neredeyse iki defa kuruldu. 


2) Her Gün Sn. Karal'a Rize'den Onlarca telefon Geliyor.

Biliyorsunuz ki Sn. Hasan Karal üç defa arayıp üçüncüde ancak sekreterine ulaşabildiğiniz vekillerden değil, arayınca açamasa bile 10 dakikaya geri dönen bir vekil ve şu an DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı. Değerini bilen çok sayıda hemşehrisi olduğu için ve mevcut çürümüş düzenden bıkmış hemşehrileri olduğu için Sn. Karal'ı arayıp "yanınızdayız" mesajı veren her gün onlarca Rize'li var. Hatta Sn. Karal "beni arayanlar arasında esnaf olanları bir liste yaptım şu an liste 180-190 kişi civarında yakında hepsini ziyaret için geleceğim" diyerek durumu gözler önüne seriyor. 


3) Ali Babacan'ı Yediden Yetmişe Herkes Seviyor.

Kurucu İl Başkanımız Metin Erdoğan'ı ziyaret sırasında Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan, eşi Sn. Zeynep Babacan ve Sn. Karal ile birlikte az sayıdaki bir heyet Metin beyin evine çıktı. Bizler ise binanın altında bekliyorduk. Sn. Babacan'ın makam aracı Metin beyin oturduğu binanın bahçe kapısının tam önüne çekilmiş. Yani binanın girişine. Biz orada koruma ekibinden arkadaşlar ile muhabbet ederken heybetli bir teyze yanımızdaki iri-yarı ve silahlı korumalara aldırış etmeden "habu arabayı buraya kim çekti? Görmüyor musunuz burası binanın girişi" diye üstümüze doğru yürümeye başladı. Ben de "teyze araç bizim, önemli bir misafirimiz var birazdan kaldıracağız" deyince teyze dönüp "olsun da önemli misafir, buraya araba çekilmez" diyerek lafı "şimdi hemen kaldırın aracı" demeye getirdi ve sonuna ekledi "önemli misafir kimdur?" Teyzeye dönüp "önemli misafir DEVA Partisi Genel Başkan'ı Ali Babacan'dır" dedim. Teyzenin yüzünde bir gülümseme ve sonrasında şu sözler "haa o zaman dursun, ben onu çok seviyorum." dedi ve  "gerçekten burada midur?" Diye sordu. Ben de "Evet burada" dedim. Teyze ise "o zaman ben onu bekleyeceğim burada" dedi ve Sn. Babacan evden çıkana kadar bekledi. Çıkarken Genel Başkanımıza durumu aktardım ve teyze ile ayakta bir süre muhabbet ettiler. Az önceki heybetli ve sinirli teyzeden eser yoktu. Yerine ılımlı ve şeker bir teyze gelmişti. İşte Ali Babacan'ın ülkemiz üzerinde de böyle bir etkisi var ve bu katlanarak devam edecek. İnsanların yüzleri gülecek. Kutuplaştırmadan, ötekileştirmeden, düşman yaratmadan ve sert sözler sarf etmeden bir yönetim anlayışı ile ülkemiz yönetilecek. 


4) Keşke Bizi De Çağırsaydınız Mesajları.

Günün fotoğraflarını sosyal medyada paylaşınca bana ve arkadaşlarıma "keşke bizde gelseydik" diye başlayan ve "Babacan bu ülke için ertelenemez bir ihtiyaçtır" diye devam eden mesajlar. Özellikle gençler Babacan'a karşı çok sempatik bakıyor. Eğitimli, erdemli, geçmişi temiz ve başarı dolu bir lider bu memleketin gençlerinin hayali niteliğinde bir öneme sahip. Bu sebeple Rize'li genç dostlarımızda bu kaliteyi keşfetmeye başladılar. 


5) İnsanlar Çekinmeden Konuşabiliyor.

Korku imparatorluğu kurmaya çalışanlara karşı sesini korkmadan çıkaran bir halk var artık. Gören, duyan ve bilen bir halk var artık. Sindirilmesi mümkün olmayan bir tepki ve mevcut kadrolar ile çözülemeyecek kadar büyük sorunlar var artık. 


Şimdi değerli okurlar, birileri kendilerini darı ambarında sanmaya devam ede dursun. Biz de yeni başarılarla dolu bir hikayeyi yazmak için çalışmaya devam edelim. 


Rize'li hemşehrimiz ve ülkemiz halkı müsterih olsun. Sorunların çözüm adresi artık belli. Geçmiş başarıların yenilerine imza atmak için, yeni ve daha güçlü bir hikaye yazmak için, kötü günleri hızlıca geride bırakabilmek için var gücü ile çalışacak bir Genel Başkan ve kadroları var. Kısaca Türkiye'nin DEVA'sı var, Rize'nin DEVA'sı var. 


Onur ÇOLAK - DEVA Partisi Rize İl Sekreteri(vekil) / İl Gençlik Çalışmaları Başkanı

 
Etiketler: RİZE, DEVA'YA, , YEŞİL, IŞIK, YAKTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı