Bayram Arif TURAN ​RİZELİ İL BAŞKANINI BAKANDAN ÖNDE GÖRÜR
Yazı Detayı
05 Ocak 2022 - Çarşamba 12:39
 
​RİZELİ İL BAŞKANINI BAKANDAN ÖNDE GÖRÜR
Bayram Arif TURAN
[email protected]
 
 

Sayın Başkan İshak ALİM 

      
Sayın Başkan...Türkiye'de en büyük 10 proje varsa bunun 3 tanesi sizin başkanlığınız döneminde Rize'de inşa ediliyor.
      
Sayın Başkan...Bu ilde sizin başkanlığınız döneminde ,Ak Partili Belediyeleriniz, gece gündüz yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
      
Sayın Başkan...Ak Partinin 19 yıldan beri yaptıkları hizmetleri İlçe danışma toplantısında on beş dakika hiç duraksamadan partilileriniz tek tek söyledi,  yapılanları anlatmaya zaman yetmedi.
      
Sayın Başkan...
Sizin başkanlığınız döneminde Özel idaresi KÜP bulmuş gibi aralıksız, köylerde Beldelerde hatta yaylalarda çocuk oyun parkları yollar istinat duvarları mesire alanları yaparak yaz kış demeden hizmet üretmeye devam ediyor.
      
Sayın Başkan...Sizin başkanlık döneminizde ÇAYKUR rekor üstüne rekor kırarak müstahsilden yaş çay alması ile rekorlar kırdı.
      
Sayın Başkan...Ve yine sizin döneminizde ilimizdeki muhalif partiler ,hiçbir projeye, hiçbir vaatte bulunmadıkları halde, bunca yatırımı bu il'e kazandıran AK PARTİ ve sizler neden eleştiriliyorsunuz. Bu konuda kendi içinizde özeleştiri yapıyor musunuz?
     
Sayın Başkan...Ekonomik krizden dolayı veya tencereyi bahana ederek sıkıntılı süreçten geçtığınızı kimse düşünmüyor sayın Başkan . Bu il Türkiye'de en az ışsız olan ili dır. Bu il de para girmeyen ev ,açım diye feryat eden kimse olmadığı halde, sıkıntı nerde sayın Başkan?
      
Sayın Başkan...AK Parti Sizin döneminizde MEGA projeleri bu ile kazandırmışken 19 yıllık AK PARTİ il teşkilatı sizin zamanınız kadar eleştiri konusu olmadı olmamıştı, nedeni ne acaba?
      
Sayın Başkan...Evet !AK Parti il teşkilatındaki arkadaşlarınız yani yönetim kurulu üyelerinizi,  tek tek incelersek, gerçekten geçmişleri temiz bireylerden kurulu, ama  AK PARTİ nın vizyonunu taşıyıp, koruyacak ve anlatacak bireylerden mi kurulu acaba? 
      
Sayın Başkan...Rize de AK PARTİ teşkilat olarak sıkıntınızın iletişim noksanlığı olduğunun bilincinde misiniz sayın Başkan.........
      
Sayın Başkan...Halkla, esnafla, vatandaşla, kurumlarla aranızda derin bir uçurum sezinleniyor ve bu iletimsizlik toplumun her katmanında hissediliyor sayın Başkan. 
      
Sayın Başkan...AK Parti İl başkanı olarak , bu denli yatırımları bu ile kazandırıp ilimizin refah seviyesini yükseltmişken kamyonlar kepçeler kazmalar mikserler gece gündüz çalışırken sizlerin sesiz oluşu neden?
      
Sayın Başkan...Kurumları, amirleri, müdürleri ziyaret edip adam kayırmadan benim adamım demeden gezip aşamadıkları sorunları dinliyor musunuz ? Sayın başkan, sonuç da sıkıntılar AK Parti ye yanı size yazıyor.
      
Sayın Başkan...Ve iddia ediyorum ki, başkanlık sistemi en büyük zararı bu il de AK Parti'ye vermiştir.
                          
AK PARTİ BU İLDE SİZSİNİZ 
      
Sayın Başkan...Bu il de eleştiriler nasıl ki size yapılıyorsa başarılı yatırımlar il' deki yatırımlarda size yazılmalı başkan, çünkü siz Ak Partısınız. Evet siz şahsen Ak Partinin kendisisiniz. Fakat ! Başkanlık sistemi ile öyle bir algı yaratılıyor ki, sanki Parti olarak bu yatırımlar yapılmıyor, sadece yatırımları şahıslar fertler yapıyor gibi bir algı oluştu. Bu algının oluşmasında da en büyük etki yine sizlersiniz Sayın başkan.
      
Sayın Başkan...Belediyelerin yapmış olduğu yatırımlarda yoksunuz, Mega projelerin temel atma törenlerinde yoksunuz, Yatırımların kurdele kesme açılışlarda yoksunuz Sayın Başkan, Seçmen, halk, bu ilde özellikle iktidar Partisi'nin il başkanını bakandan Üstün görür. (Yoksunuz derken ön planda değilsiniz anlamında yazıyorum).Bunca yatırımları halk sizden duymak, sizden öğrenmek ister, Yineliyorum Şahsınız AK Paktı'dır, sizin her söyleminiz Ak Parti'ye yazar, sizin olmadığınız, sizin konuşmadığınız, sizin açıklamada bulunmadığınız her ne yatırım oluyorsa olsun, şahıslara yazar ve yazıyor, bu böyle biline sayın başkan.
   
Sayın Başkan...Bu denli olumsuzluğa rağmen, AK PARTİ İl ve İLÇE basın departmanınızı  kutluyorum. Partinin sizlerin ne yaptığını sanal yolla da olsa oradan öğreniyoruz. Fakat, Şunu açık ifade edeyim ki ,seçmenle,  halkla iletişim konusundaki eksikliğiniz var sayın başkan.
      
Sayın Başkan...
Evet, Vatandaş muhalefetin yatırımlar bakımından Umut olmadığını yine bizlere oy verir düşüncesinde olabilirsiniz ,veya Reis gelir miting yapar oyları alırız gibi de düşünüyor de olabilirsiniz veya yaparsa AK Parti yapar , Halk da seçmende bu düşünce var gibi düşüncede de olabilirsiniz ,uyarıyorum yanılıyorsunuz.
      
Sayın başkan... Bu kalem duygu düşünce ve hislerini yazan bir kalem değildir.  
     
Sayın Başklan...Lütfen Kurumları ziyaret ediniz, kurum amirlerini dinleyiniz,  kurumlardaki sıkıntıları öğreniniz, benim adamım benim arkadaşım benim yandaşım olup halkın sorunlarıyla değil de siyasetten gelen emirlere itaat eden müdürleri değiştirin, halktan kopuk sıkıntılara neşter vuramayan müdürleri ve oturan değil ,arazide kurumunda gezen ehli ehliyetli müdürleri kurumlara taşıyın.
      
Sayın Başkan...Şunu biliniz ki , önümüzdeki seçim de Rize de Tencereden değil ,halktan kopuk ,halkın sıkıntılarını asamadığınız dan, halk ile iletişiminizin zayıf oluşundan oy kaybedeceksiniz.
      
Sayın Başkan...Çıkarılacak çay kanunu, yaş çay alımları için bir çözüm olmadığını (Fiyat babında) az çok biliniyor. Bütün müstahsil Kanun çıkacak yaş çay fiyatı düzelecek gibi bir beklentisi var.  Çıkın başkan birilerine bunu açıklatın. Muhalefet partileri bu konuyu istismar ediyor. Serbest piyasa ekonomisinde arz talep dengesi korunarak fiyat belirlenir. Yaş Çay fazla ise sanayıcı  belirlenen Fiat da yaş çay almayacağı bilinen bir gerçek, diğer mahsullerde bunu örneklenebiliriz . Dağlar dereler ormanlar ÇAY böğlerinde, kanunsuz şekilde, ruhsatsız şekilde talan edilip çay bahçeleri dikildi dikiliyor ihtiyaçtan fazla çay bahçeleri oluştuğu için fiyat dengesi bozulduğunu gerçek üreticiye kim hangi sıyası irade anlatacak. Bu konuyu neşter vuracak yine siz Yanı AK Paktı dır. AK Parti'li olsun, muhalefeti olsun bürokratları olsun Çay alanlarının yasal olmadan büyütülmemesi gerektirildiğini deklere etmelidirler... Pandemi'den mi olsa gerek bu konu by pas ediliyor, fakat bu bölge için hayatı önem taşıyan ve bu yıl AK PARTİ iktidarına ve sizlere en çok eleştiri konusu olan bu soruna neşter vurun sayın Başkan.  ÇAYKUR Genel Müdürü'nü ve Tarım Bakanı kendilerini ilerde belki de sıkıntıya sokacak kararlar alıp Devletin belirlediği kotadan daha fazla Yaş Çay aldıkları halde, sizler yine eleştirildiniz nedeni sessiz oluşunuzdan sayın Başkan. Yaş Çay kanunu ve yaş Çay fiyat belirlenmesindeki düzenlemenin kanunen yasal olup olamayacağını lütfen açıklayın sayın başkan.
          
BİR SÖZÜMDE KLEVYECİLERE........
     
İğne Adalarda Balıkesir'de Samsun'da geçmişte derelerin ırmakların içinde tomruk taşıyan hızar biçer babalarımız ve dedelerimizin akıbetini yaşamadan tencereye asgari ücrete günü birlik yaşama değil, kadife kelimelere değil, ileri hep ileri yarınlara bakan yatırıma projelere odaklanan, partiler baş göz edilmeli. Bu İl'e kim katma değer katacak, kim bir adım ileriye gidecek şekilde eleştirilerde bulunalım oturduğumuz yerden atıp tutmak kolay, yarınlara bakacak eleştirilerde bulunalım. Felsefemiz bu olmalı sayın klavyeciler….

       
Sayın Başkan... 
Son olarak biz seçmen halk, AK Parti il başkanı olarak sizleri her ne olursa olsun bu ilde her zaman ön planda görmek istiyoruz.

 


SEVGİLERİMLE

 
Etiketler: ​RİZELİ, İL, BAŞKANINI, BAKANDAN, ÖNDE, GÖRÜR,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Kasım 2021
CHP İL BAŞKANINDAN İSTİRHAM EDİYORUM..
23 Ekim 2021
RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
13 Eylül 2021
HABERİ OLMAYANLAR DÜNÜN AK PARTİLİ BUGÜNÜN AKP'LİLERİ
26 Ağustos 2021
SAYIN VALİM KEMAL ÇEBER RİZELİ YANINDA... DEVAMMMMM
12 Ağustos 2021
ÇAYKUR, ÖZEL SEKTÖR VE ÇAY MÜHTAHSİLLERİ GÜNAHKARSINIZ
09 Temmuz 2021
Rize İl Koordinasyon Toplantısının Ardından Gözlemlerim
06 Temmuz 2021
​İKİ YILDA RİZE'YE DAMGA VURDU. BAŞKANIN İKİNCİ YILI
11 Haziran 2021
RİZE'DE ÇAY ÜĞRETİCİLERİ İSYANDA
03 Haziran 2021
MERAL AKŞENER'İN RİZE GEZİSİ VE AYŞEGÜL BAŞKAN
24 Mayıs 2021
SAYIN AVCI SIYASİ EGOLARI YERLE BİR ETTİNİZ.
10 Mayıs 2021
İKİZDEREDEKİ AGIT YAKAN HALAMA SESLENİYORUM
25 Nisan 2021
RİZE'DE Kİ YATIRIM İÇİN PARAYI VEREN İKTİDAR ,REKLAMINI YAPAN SİZ
08 Nisan 2021
R.TAYYİP ERDOĞAN VAKİF ÜYELERİ VE HÜSEYİN KARAMAN
01 Nisan 2021
RİZE İLE TRABZON ARASINDAKİ KÜSLÜĞE DİRENEN ADAM
01 Mart 2021
​ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.
15 Şubat 2021
KAPALI KAPILAR ARDINDA MI BU KANUNU ÇIKARACAKSINIZ
04 Şubat 2021
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
26 Ocak 2021
RİZE BASINI... GÜNAHKARSINIZ
14 Ocak 2021
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
31 Aralık 2020
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
28 Kasım 2020
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
27 Kasım 2020
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
07 Kasım 2020
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
28 Ekim 2020
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
05 Ekim 2020
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
04 Ekim 2020
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
19 Eylül 2020
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
15 Eylül 2020
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
10 Eylül 2020
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
08 Ağustos 2020
YENİ YETMELERİ KİM?
29 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
28 Temmuz 2020
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
20 Temmuz 2020
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
02 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
19 Haziran 2020
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
18 Haziran 2020
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
10 Haziran 2020
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
04 Haziran 2020
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
29 Mayıs 2020
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
21 Mayıs 2020
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
15 Mayıs 2020
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
08 Mayıs 2020
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
28 Nisan 2020
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
19 Nisan 2020
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
03 Nisan 2020
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
27 Mart 2020
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
14 Mart 2020
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
13 Şubat 2020
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
07 Şubat 2020
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
22 Ocak 2020
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
10 Ocak 2020
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
05 Ocak 2020
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
23 Aralık 2019
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
17 Aralık 2019
Sayın vekilim Avcı’ya
25 Kasım 2019
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
12 Kasım 2019
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
26 Ekim 2019
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
12 Ekim 2019
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
04 Ekim 2019
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
19 Eylül 2019
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
19 Eylül 2019
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
08 Eylül 2019
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
02 Eylül 2019
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
07 Ağustos 2019
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
07 Ağustos 2019
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
22 Temmuz 2019
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
19 Haziran 2019
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
29 Mayıs 2019
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
29 Mayıs 2019
GÜNAHKARSNIZ
15 Mayıs 2019
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
01 Mayıs 2019
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
18 Nisan 2019
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
11 Nisan 2019
İmdat Sütlüoğlu
04 Nisan 2019
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
Haber Yazılımı