Bayram Arif TURAN RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
Yazı Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 16:55
 
RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
Bayram Arif TURAN
[email protected]
 
 

Geçmişte CHP ’Rize il teşkilatını Türk halk müziği çok sesli korosuna benzetirdim. Rizelilerin yararına, halkın menfaatine politikalar geliştirseler dahi, CHP il örgütünde her kafadan bir ses çıkar seçmen tarafından bir karşılığı olmazdı.

       
Saltuk Deniz CHP il başkanı olduktan sonra, çok sesli olan CHP il Örgütü'nü, bir orkestra şefi gibi yöneterek, tek sesin çıkmasına vesile oldu. İl örgütü ile genel merkez arasında politikalar eşgüdüm olarak ters düşmemeye başlandı. Saltuk Başkan Rize yi zaman zaman Türkiye’nin gündemine oturttu .Bu politik çalışmaların Semeresini partisinin Oy Trendinin sürekli arttırmasıyla, yıllar sonra ilk defa Rize belediyesine encümen sokarak ,Bir İLÇE Belediye başkanı kazanarak da göstermiş oldu.

   
Saltuk Başkan, Rize'deki vatandaşların Sorun yaşadığı bütün olaylarda örgütü ile birlikte sahada oldu. Ardeşen’de denizde yapılacak kafes balıkçılığının iptali için sahadaydı, afet sel gibi vatandaşların darda olduğu zamanlar da genel merkez milletvekilleri ile birlikte halkın içindeydi. Çay müstahsillerin sıkıntılarını çözmek için basın açıklamalarına ve hatta, çay kanunu çıkarmak için bölge milletvekilleri ile birlikte basın açıklamasında bulunarak bu sorunu memleketin gündemine oturttu ,bu sorunu dehada ileri taşıyarak, çayın ve çay müstahsillerinin Sorunlarını TBMM. taşıyarak ,CHP genel başkanının grup toplantısında CHP iktidarların da ÇAYKUR özelleştirilemeyecek sözünü aldırmasında etkin rol oynadı. Saltuk başkan ,ulusal bir televizyon kanalını fındıklı ilçesinde canlı yayın yaptırarak Rize'mizi ve fındıklı ilçemizi turizm yönünden Tanıtımına öncülüğündeki de bulundu. Şahsen ben bazı eylemlerini açıklamalarını politikalarını tasvip etmesem de ,İkizdere'deki taş Ocağı’nı, derelerdeki hidroelektrik santrallarını ülkemizin gündemine taşıdı. CHP genel başkanını bir günlükte olsa Rize’ye davet ederek, Rize’yi ülkemizin gündemine oturttu. Saltuk Başkan Rize‘de bir üslup geliştirdi, Rize‘de kavgayı bitiren il başkanlarından biri oldu. Rize‘de siyaset nezaket içinde nasıl yapılacağını ,siyaseten muhatapları ile birlikte halkın hoşnut duyacağı bir dil kullanmaya özen gösterdi. Tabii şahsına karşı bir siyasi (temsilci diyebiliriz) yapmış olduğu basın yoluyla hakareti muhatap almaması taktirde topladı .1980 ihtilalinden sonra Rize de yok olan CHP'nin Saltuk DENİZ yöneticiliğiyle yükselen trend yakalamasına vesile oldu. Fakat bu politikaların bu çalışmaların Rize de CHP nin vekil çıkarmasına yetmeyeceğini, artık Yereldeki sorunları yereldeki muhataplarını isim isim eleştirerek de topa girme vaktinin geldiğini belirtmek isterim .
                
VEKİL KAZANMAK İÇİN BU YETMEZ SAYIN BAŞKAN......

       
Seni dinlemek güzel şey Ümitli şey. 

       
Dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
       
CHP’liler şarkı dinlemek değil .

       
Şarkı söylemek istiyor sayın Saltuk Başkan

          
Sayın Başkan Saltuk Deniz in bütün açıklamalarında Rize'deki siyasetçileri belediye başkanlarını bürokratları eleştiri getirmemesi, açıklamalarında daha çoğunlukta topu orta sahada yuvarlanması bu politik Tutumu 40 yıl sonra CHP’nin Rize’de bir milletvekili çıkarmasına yeter mi, hiç sanmam. Çözüm odaklı politik söylem yarat sayın başkan. Sayın başkanın Lojistik merkeze karşı değilim açıklamasında bulunmasından sonra ,İkizdere’de taş ocaklarının önünde nöbet tutması anlaşılır olmaması gerek. Lojistik merkeze yanı yatırıma karşı değilsen Taş nereden alınacağına çözüm odaklı açıklamalarda bulunmalısın sayın başkan... Salaha stadına gittiğinde stattaki eksiklikleri görüp bir açıklaman yok ise ,incelemelerinin bir anlam taşımadığının farkındasınız umarım. . Bu halk ekonomik sıkıntı çekiyor evet ama ,yapılan projeleri ve yatırımları da görüyor hiçbir projeniz yok mu? Lütfen bir projenizi deklere ediniz sayın başkan . Derelere hidroelektrik santralleri kurulmasına karşısınız, bu santralleri ve can suyunu denetlemeyen yerel bürokratlara eleştiri getirmezsiniz ve hatta ,her açıklamanda ülke gündemi hakkında konuşurken Ülkemizdeki enerji İhtiyacının nasıl giderileceğine dair bir açıklamanız yok sayın başkan, enerji ihtiyacı konusunda açıklamanızı bekliyoruz . Eğitim öğretim yılının açılışında Ana muhalefet il başkanı olarak açıklamalarda bulundunuz. Rize'deki öğretmen açığını, covıd li öğrenci sayısını, aşı olmayan öğretmen sayılarını, EBA dan dolayı sıkıntı yaşayan öğrencileri Rize'de EBA dan yararlanamayan öğrencilere hiç değinmeden, Türkiye genelindeki sıkıntıları konu etmeniz ne derece doğru başkan, bunlar seçmen gözünden kaçmıyor sayın başkan, siz Rize sorunlarını gündeme taşımadan ülke sorunlarına değinmeniz, genel merkezde mi görevlendirildiğinizi düşündürtüyor sayın başkan. . Sürekli olarak doğayı dereleri talan edenleri yargılayacağız açıklayıp sürekli sarayı hedef almanız ,40 yıl sonra yükseliş trendine giren CHP nin Rize’de bir vekil çıkarmamasına neden olacağını ön göremiyormuşsunuz. Her açıklamanızda yereldeki muhataplarınızı hedef almayıp Saray Saray söylemin de bulunmanız Ak Parti küskünlerini Cumhurbaşkanına kem etlendirdiğini ön göremiyor muşunuz. CHP. Küskün Ak partilerden oy alamayacaksa CHP. olarak kimden oy alıp Nasıl vekil çıkarmayı düşünüyorsunuz sayın başkan . CHP seçmeni şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyor Şarkı, bırakın orta sahada top oynamayı gol atın gol sayın başkan.
         
Sayın Başkan iki de bir beşli çete söyleminde bulunuyorsunuz bu söylem belki kendi Cenabınızdan takdir topluyor fakat, o beşli çete tarif ettiğiniz Rizeli dır. Siz siz  olun bir oy nasıl alırımın peşine düşün, koca bir ilçeyi darıltmayın, bu ilde o çete söyleminde bulunanların sevenleri çalışanları olduğunu unutmayınız, siz yerel yönetici olduğunuzu CHP genel merkezinin söylemlerini yerelde kullanmamaya özen gösteriniz sayın başkan. Ardeşen ilçe başkanının bir açıklamasında Türkiye halkı kelimesi kullanması milliyetçi camiayı kaşındıracağını bu söylemlerin 1930 lu yıllarda bu ülkenin ombudsmanı tarafından misakı milli sınırlarda yaşayan halkın ismi Türk milleti olduğunu sayın başkana hatırlatmanızı özellikle ifade ederim…. 

 Son olarak ifade etmeliyim ki:
       
Rize’deki   Vekilleri belediye başkanlarını bürokratları CHP genel başkanı ile görüşmeyen dağlardan resim atan STO başkanlarına eleştiri getirmeyip orta alanda top sektirmeyle seçimlerde ne derece başarılı olabilirsiniz .Bu politik tutumunuzdan Rizeli seçmenin anladığı bu ilde her şey güllük gülistanlık Güllük gülistanlık olduğu bir ilde mevcut seçmen sizlere neden oy versin. Lütfen Başkan orta yuvarlakta top sektirmeyi bırakarak metro yatırımlarınızla projelerinizle gündem yaratarak gol atmaya çalışınız gol. 
 
Etiketler: RİZELİ, MEYDANLARDA, ŞARKI, SÖYLEMEK, İSTİYOR,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Kasım 2021
CHP İL BAŞKANINDAN İSTİRHAM EDİYORUM..
13 Eylül 2021
HABERİ OLMAYANLAR DÜNÜN AK PARTİLİ BUGÜNÜN AKP'LİLERİ
26 Ağustos 2021
SAYIN VALİM KEMAL ÇEBER RİZELİ YANINDA... DEVAMMMMM
12 Ağustos 2021
ÇAYKUR, ÖZEL SEKTÖR VE ÇAY MÜHTAHSİLLERİ GÜNAHKARSINIZ
09 Temmuz 2021
Rize İl Koordinasyon Toplantısının Ardından Gözlemlerim
06 Temmuz 2021
​İKİ YILDA RİZE'YE DAMGA VURDU. BAŞKANIN İKİNCİ YILI
11 Haziran 2021
RİZE'DE ÇAY ÜĞRETİCİLERİ İSYANDA
03 Haziran 2021
MERAL AKŞENER'İN RİZE GEZİSİ VE AYŞEGÜL BAŞKAN
24 Mayıs 2021
SAYIN AVCI SIYASİ EGOLARI YERLE BİR ETTİNİZ.
10 Mayıs 2021
İKİZDEREDEKİ AGIT YAKAN HALAMA SESLENİYORUM
25 Nisan 2021
RİZE'DE Kİ YATIRIM İÇİN PARAYI VEREN İKTİDAR ,REKLAMINI YAPAN SİZ
08 Nisan 2021
R.TAYYİP ERDOĞAN VAKİF ÜYELERİ VE HÜSEYİN KARAMAN
01 Nisan 2021
RİZE İLE TRABZON ARASINDAKİ KÜSLÜĞE DİRENEN ADAM
01 Mart 2021
​ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.
15 Şubat 2021
KAPALI KAPILAR ARDINDA MI BU KANUNU ÇIKARACAKSINIZ
04 Şubat 2021
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
26 Ocak 2021
RİZE BASINI... GÜNAHKARSINIZ
14 Ocak 2021
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
31 Aralık 2020
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
28 Kasım 2020
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
27 Kasım 2020
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
07 Kasım 2020
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
28 Ekim 2020
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
05 Ekim 2020
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
04 Ekim 2020
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
19 Eylül 2020
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
15 Eylül 2020
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
10 Eylül 2020
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
08 Ağustos 2020
YENİ YETMELERİ KİM?
29 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
28 Temmuz 2020
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
20 Temmuz 2020
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
02 Temmuz 2020
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
19 Haziran 2020
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
18 Haziran 2020
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
10 Haziran 2020
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
04 Haziran 2020
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
29 Mayıs 2020
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
21 Mayıs 2020
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
15 Mayıs 2020
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
08 Mayıs 2020
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
28 Nisan 2020
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
19 Nisan 2020
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
03 Nisan 2020
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
27 Mart 2020
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
14 Mart 2020
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
13 Şubat 2020
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
07 Şubat 2020
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
22 Ocak 2020
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
10 Ocak 2020
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
05 Ocak 2020
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
23 Aralık 2019
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
17 Aralık 2019
Sayın vekilim Avcı’ya
25 Kasım 2019
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
12 Kasım 2019
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
26 Ekim 2019
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
12 Ekim 2019
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
04 Ekim 2019
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
19 Eylül 2019
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
19 Eylül 2019
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
08 Eylül 2019
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
02 Eylül 2019
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
07 Ağustos 2019
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
07 Ağustos 2019
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
22 Temmuz 2019
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
19 Haziran 2019
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
29 Mayıs 2019
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
29 Mayıs 2019
GÜNAHKARSNIZ
15 Mayıs 2019
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
01 Mayıs 2019
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
18 Nisan 2019
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
11 Nisan 2019
İmdat Sütlüoğlu
04 Nisan 2019
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
Haber Yazılımı