Güngör ÖKSÜZ Siyasi Partiler Teşkilatları Ve Bürokratları İle Yüzleşmeli...
Yazı Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 16:33
 
Siyasi Partiler Teşkilatları Ve Bürokratları İle Yüzleşmeli...
Güngör ÖKSÜZ
gungor@rizeninsesi.net
 
 
Partileri bitiren bürokrat ve teşkilat anlayışı parti tabanını veya ideolojisini temsil edemiyor.
 

Buradan Parti teşkilatlarından il ve Belediye meclislerine kadar olan parti mesuplarina seslenıyorum. Devletin ve teşkilatin hangi kurumunda olursanız olun tarafımıza akseden usulsüzlükleri dile getireceğim..
 

Yok ya! O da mı? Dedirtecek türden rant paylaşimlari her geçen gün Partilere güven noktasında kan kaybına doğru getiriyor.Parti teşkilatları ve bürokratları parti tabanını veya ideolojisini temsil edemiyor. Gücünü liyakat ve sadakatten almayan bürokratlar ve teşkilat mesubu kesimler maalesef Partilerin sonunu hazırlıyor. Tüm hataların tüm kirlerin STK temsilcisi abi/büyükleriyle örtüldüğü bir Şehirde adaletten söz etmek mümkün olmuyor. Oysa adalet, merhametten önce gelir. Sahanın kazanımları masada, masanın kazanımları kasada kaybediliyor.
 

Partilerin ve Devletin bürokratik işlemlerinde terbiyesi ve geleneği vardır. Devlet terbiyesi almak,Teşkilat terbiyesi almak,devlet geleneğine téşkilat geleneğine uygun davranmak devletine ve partisine saygının, edebin tezahürüdür. Alt üst ilişkilerinde hiyerarşiyi takip etmenin, kendi alanının dışına müdahil olmamanın, sorulmadan görüş bildirmemenin devlet terbiyesinin ve bürokratik lisanın kendine münhasır dilinin tezahürü olduğu malumdur. Parti temsil makamında bulunan şahısların parti ve devlet geleneğine uygun davranmaması şahıstan öte devleti ve bulunduğu partisinin itibarının zedeler. Vahim olan yani itibarsızlaştırmayı partilerine yaşatmasıdır...
 
Etiketler: Siyasi, Partiler, Teşkilatları, Ve, Bürokratları, İle, Yüzleşmeli...,
Yorumlar
Haber Yazılımı