Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Babacan RİZE ve Karadeniz..

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ in Erzurum’dan başlayıp, Artvin’de sona erecek olan gezi programa başladı. Önemli demeçler verecek..Buluşmalar gerçekleştirecek.. Genel başkan Babacan ve ekibi, Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon-Rize ve Artvin illerini kapsayan gezi programları dikkatle izleniyor. Özellikle Genel başkan Babacan’ın Trabzon ve Rize programları çok yakından izlenecek. Genel başkan açılışlar yapacak, teşkilatla buluşacak. Trabzon’da basın mensupları ile buluşup, dünyanın ve Türkiye’nin gerçeklerini anlatacak. Eylül’de meclis gündemine gelecek olan yeni çay yasasını eleştirecek.. Genel başkanın bilinen özelliklerini tekrar yazmamıza gerek yoktur. Ekonomiyi bilen, 3,4 yabancı dili olan, dünyada ve Türkiye’de itibarı olan, güven veren, bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı  dönemlerinde hiçbir şaibeye  karışmayan bir liderdir... Dahası ülkenin geleceği, kişisel ikballerinin üzerinde koyandır. ”Söz konusu vatansa ,gerisi teferruattır” diyenlerdendir.. Rahmetli Ecevit, Yılmaz ve Demirel’de danışmanlık yapan, CHP’ den milletvekili adayı olan birisi olarak, sayın Babacan’ı yakından izleyenlerden biriyim.. Genel başkan Babacan’ın siyasi kariyeri ise herkes biliyor. Tekrar etmeye gerek yok. Gözlemim şu: Ali Babacan’ı dünya izliyor… İngiltere ,Fransa ,Japonya Hollanda,ABD,Rusya  Ankara’daki büyükelçiler başta olmak üzere, yabancı büyükelçiler, Babacan ile görüşüyorlar.. Birçok yabancı büyükelçilerde randevu bekliyorlar. Kısacası yabancı ülkeler, yakından tanıdıkları ve bildikleri Babacan’ı yakından izliyorlar. Sırada iş adamları var ama gizliden… Genel Başkan yardımcısı Hasan Karal, bayram öncesi geldiği baba ocağı Rize’de karargah kurdu, bölgedeki il ve ilçe teşkilatları ile, genel başkanı ağırlama programlarını yaptı, her ayrıntıyı gözden geçirdi. Hemşerileriyle kucaklaştı Kısacası 10 günden beri bölgeyi harmanladı, yeni ve önemli isimlerle görüştü. Dostları ile buluştu..Güzel çalışmalar yaptı. Rize’den Hasan Karal’ın, DEVA Partisi’ne geçmesi olay olmuştu. Kıyametler kopmuştu… Karal, bir gecede istenmeyen adam ilan edildi. “İhanet” ile suçlandı. Gıyabında cenaze namazı kılındı. Bu günlerde gıyabında cenaze namazını kılanlar, Karal’a bağlılıklarını, bildirmek için sıraya girdiler.Hasan Karal,Rize’de her taşın altında ve her evde mutlaka vardır.. Karal’ın ofisi dolup taşıyor. Siyasilerden, bürokrasiden… İşadamlarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar. Rize’den arayanlar ve gelenleri dikkatimi çekiyor. Karal, kısa sürede “Alkışı duydu, ihaneti gördü” şimdi daha deneyimli. Bu süreçte gerçek dostlarını tanıdı. İlginç yanı ise, bu dostları AK Parti Milletvekili iken, yanında ve desteği olmayan kişilerden… Trabzon Merkez ilçe başkanı Yaşar  Önder’i yakından tanıyorum. Merkez sağ geleneklerinden gelen, üstün nitelikleri olan, gelecek vadeden genç siyasetçilerimizdendir, Babacan, merkez ilçe binasının açılışını yapacak  
Ekleme Tarihi: 20 Temmuz 2022 - Çarşamba

Babacan RİZE ve Karadeniz..

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ in Erzurum’dan başlayıp, Artvin’de sona erecek olan gezi programa başladı. Önemli demeçler verecek..Buluşmalar gerçekleştirecek..


Genel başkan Babacan ve ekibi, Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon-Rize ve Artvin illerini kapsayan gezi programları dikkatle izleniyor.


Özellikle Genel başkan Babacan’ın Trabzon ve Rize programları çok yakından izlenecek. Genel başkan açılışlar yapacak, teşkilatla buluşacak. Trabzon’da basın mensupları ile buluşup, dünyanın ve Türkiye’nin gerçeklerini anlatacak. Eylül’de meclis gündemine gelecek olan yeni çay yasasını eleştirecek..


Genel başkanın bilinen özelliklerini tekrar yazmamıza gerek yoktur. Ekonomiyi bilen, 3,4 yabancı dili olan, dünyada ve Türkiye’de itibarı olan, güven veren, bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı  dönemlerinde hiçbir şaibeye  karışmayan bir liderdir... Dahası ülkenin geleceği, kişisel ikballerinin üzerinde koyandır. ”Söz konusu vatansa ,gerisi teferruattır” diyenlerdendir..


Rahmetli Ecevit, Yılmaz ve Demirel’de danışmanlık yapan, CHP’ den milletvekili adayı olan birisi olarak, sayın Babacan’ı yakından izleyenlerden biriyim..


Genel başkan Babacan’ın siyasi kariyeri ise herkes biliyor. Tekrar etmeye gerek yok. Gözlemim şu: Ali Babacan’ı dünya izliyor…


İngiltere ,Fransa ,Japonya Hollanda,ABD,Rusya  Ankara’daki büyükelçiler başta olmak üzere, yabancı büyükelçiler, Babacan ile görüşüyorlar.. Birçok yabancı büyükelçilerde randevu bekliyorlar. Kısacası yabancı ülkeler, yakından tanıdıkları ve bildikleri Babacan’ı yakından izliyorlar. Sırada iş adamları var ama gizliden…


Genel Başkan yardımcısı Hasan Karal, bayram öncesi geldiği baba ocağı Rize’de karargah kurdu, bölgedeki il ve ilçe teşkilatları ile, genel başkanı ağırlama programlarını yaptı, her ayrıntıyı gözden geçirdi. Hemşerileriyle kucaklaştı Kısacası 10 günden beri bölgeyi harmanladı, yeni ve önemli isimlerle görüştü. Dostları ile buluştu..Güzel çalışmalar yaptı.


Rize’den Hasan Karal’ın, DEVA Partisi’ne geçmesi olay olmuştu. Kıyametler kopmuştu… Karal, bir gecede istenmeyen adam ilan edildi. “İhanet” ile suçlandı. Gıyabında cenaze namazı kılındı. Bu günlerde gıyabında cenaze namazını kılanlar, Karal’a bağlılıklarını, bildirmek için sıraya girdiler.Hasan Karal,Rize’de her taşın altında ve her evde mutlaka vardır..


Karal’ın ofisi dolup taşıyor. Siyasilerden, bürokrasiden… İşadamlarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar. Rize’den arayanlar ve gelenleri dikkatimi çekiyor. Karal, kısa sürede “Alkışı duydu, ihaneti gördü” şimdi daha deneyimli.


Bu süreçte gerçek dostlarını tanıdı. İlginç yanı ise, bu dostları AK Parti Milletvekili iken, yanında ve desteği olmayan kişilerden…


Trabzon Merkez ilçe başkanı Yaşar  Önder’i yakından tanıyorum. Merkez sağ geleneklerinden gelen, üstün nitelikleri olan, gelecek vadeden genç siyasetçilerimizdendir, Babacan, merkez ilçe binasının açılışını yapacak

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.