İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

ÇAYKUR VE Y.ZİYA ALİM-6

Bölgemizin lokomotifi ÇAYKUR 2019 ve 2020 yaş Çay sezonunu Vekaleten yürüten Genel Müdür Yusuf Ziya Alim ile geçirdi ve geçiriyor.      Çay bölgede herkes gibi bizi de ilgilendiriyor, kampanyaları, alım yerleri, vatandaşın çilesi ve ödemeleri, satışları basın olarak bizim sektörü de yakından ilgilendiriyor.    Bugünde konum yine ÇAYKUR. Konu hakkında bu yazdığım 6.yazı. İlk yazımıda 20.4.2019 da yazmışım. Yönetim Kuruluna üye olarak AKP li Belediye Başkanı eski Genel Müdür Ekrem Yüce’nin atanmasından başka bir gelişmede göremedik.    ÇAYKUR 2 sezondur kampanyayı Vekaleten yürüten Yusuf Ziya Alim ile açtı ve yürütüyor. Eksikleri herkesin olur ama iyi niyetinden şüphemiz yoktur. Kurumun içinden gelen Yusuf Ziya Alim bunca zamandır vekalet ettiğine göre bu işi götüren adamdır.    Asaleten atanmaması için mesleki olarak sebep yoksa ataması niye yapılmıyor. Kardeşinin bir parti il başkanı olması Genel Müdür olmasına engel olmamalıdır.    Siyaseten Rize dışından birisi gelecekse gelmesin, Alim bu konuda atanacak tek isimdir.      ÇAYKUR’a Genel Müdür atamak için gerçekten çok gecikildi. Vekâletle yürütülen görevin asalet gibi olamayacağını her zaman söyleyen birisiyim.     Asaleten görev yapmayan kalıcı işlere imza atamaz. Vekâleten makamda oturan kim olursa olsun fazla bir sorumluluk al(a)maz.     Bölgenin lokomotifi ÇAYKUR Genel Müdürlüğü için uzaklarda yeni isimler aramaya da gerek yok sanırım.     Kurumun içinden yetişen Bölgeyi, Kurumu ve Çayı bilen hakkında şaibe olmayan vekil Müdür Y.Ziya Âlim’in vekâleti asalete dönmelidir. İki kampanya yürüttüğü görevi deneme süresi sayılıyorsa asaleti de onaylanmalıdır.        Yaş Çay alımında ve Kuru Çay satışlarında çarkın daha iyi dönmesi için Y.Ziya Alim gibi tecrübeli kişilerin işbaşında tam yetkili olmasını isteriz.         Bölge insanının endişe ile baktığı ÇAYKUR’un satılması konusunda mağduriyete mahal vereceğine de inanmıyorum.         Vekâleten yürütülen görevlerde sağlıklı imzalar atılamıyor. Vekâleten makama oturan önünü göremez.      Güzide kuruluşumuz ÇAYKUR Genel Müdürlüğü daha fazla zaman geçmeden Yusuf Ziya Alim’in asil müdürlüğüyle rayına oturmalıdır.    
Ekleme Tarihi: 31 Ağustos 2020 - Pazartesi

ÇAYKUR VE Y.ZİYA ALİM-6

Bölgemizin lokomotifi ÇAYKUR 2019 ve 2020 yaş Çay sezonunu Vekaleten yürüten Genel Müdür Yusuf Ziya Alim ile geçirdi ve geçiriyor.

 

  
Çay bölgede herkes gibi bizi de ilgilendiriyor, kampanyaları, alım yerleri, vatandaşın çilesi ve ödemeleri, satışları basın olarak bizim sektörü de yakından ilgilendiriyor.

  
Bugünde konum yine ÇAYKUR. Konu hakkında bu yazdığım 6.yazı. İlk yazımıda 20.4.2019 da yazmışım. Yönetim Kuruluna üye olarak AKP li Belediye Başkanı eski Genel Müdür Ekrem Yüce’nin atanmasından başka bir gelişmede göremedik.

  
ÇAYKUR 2 sezondur kampanyayı Vekaleten yürüten Yusuf Ziya Alim ile açtı ve yürütüyor. Eksikleri herkesin olur ama iyi niyetinden şüphemiz yoktur. Kurumun içinden gelen Yusuf Ziya Alim bunca zamandır vekalet ettiğine göre bu işi götüren adamdır.

  
Asaleten atanmaması için mesleki olarak sebep yoksa ataması niye yapılmıyor. Kardeşinin bir parti il başkanı olması Genel Müdür olmasına engel olmamalıdır.

  
Siyaseten Rize dışından birisi gelecekse gelmesin, Alim bu konuda atanacak tek isimdir.

    
ÇAYKUR’a Genel Müdür atamak için gerçekten çok gecikildi. Vekâletle yürütülen görevin asalet gibi olamayacağını her zaman söyleyen birisiyim.

   
Asaleten görev yapmayan kalıcı işlere imza atamaz. Vekâleten makamda oturan kim olursa olsun fazla bir sorumluluk al(a)maz.

   
Bölgenin lokomotifi ÇAYKUR Genel Müdürlüğü için uzaklarda yeni isimler aramaya da gerek yok sanırım.

   
Kurumun içinden yetişen Bölgeyi, Kurumu ve Çayı bilen hakkında şaibe olmayan vekil Müdür Y.Ziya Âlim’in vekâleti asalete dönmelidir. İki kampanya yürüttüğü görevi deneme süresi sayılıyorsa asaleti de onaylanmalıdır.

      
Yaş Çay alımında ve Kuru Çay satışlarında çarkın daha iyi dönmesi için Y.Ziya Alim gibi tecrübeli kişilerin işbaşında tam yetkili olmasını isteriz.

       
Bölge insanının endişe ile baktığı ÇAYKUR’un satılması konusunda mağduriyete mahal vereceğine de inanmıyorum.  

     
Vekâleten yürütülen görevlerde sağlıklı imzalar atılamıyor. Vekâleten makama oturan önünü göremez.

    
Güzide kuruluşumuz ÇAYKUR Genel Müdürlüğü daha fazla zaman geçmeden Yusuf Ziya Alim’in asil müdürlüğüyle rayına oturmalıdır.  

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.