Deniz VARLI
Köşe Yazarı
Deniz VARLI
.
 

KENDİRLİ, KARANTİNA VE GARİPLİKLER

Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, önceki gün koronavirüsten bir vatandaşın öldüğünü, beldeden iki kişinin de koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda bulunduğunu, bu yüzden Rize Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü kararıyla Kendirli'nin karantinaya alındığını, virüsün kaynağı tespit edilene kadar karantinanın devam edeceğini söyledi. Koronavirüsten öldüğü belirtilen 67 yaşındaki Zabit Yılmaz'ın komşuları ise koronavirüsten ölmediğini, akut akciğer hastası olduğunu söylüyor. Cenazenin defin işlemlerinin sıradan bir cenaze olarak yakınlarına teslim edilmesini, cenazeyi korunaklı özel kıyafetli görevlilerin değil, başta belediye başkanı olmak üzere aile efradı ile komşularının taşıyıp defnetmelerini buna dayanak gösteriyorlar. Koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan Kendirli beldesinde ise iki gündür karantina gereği neler yapıldığını sorduğumuzda, yaşlıların ateşinin ölçülmesi dışında bir şey yapılmadığını anlatıyorlar. Kendirli'de yaşayan kimi vatandaşlar, beldede tespit edilen virüs taşıyıcısı kimse olmadığını, kimseye test yapılmadığını söylüyor ve karantinayı belediye başkanının işgüzarlığına bağlıyor. Onlara göre Başkan Serdar, devletten yardım alabilmek için Vali'ye baskı yaparak karantina kararı aldırdı. Bu bir iddia, doğru mu yanlış mı; bir Allah biliyor, birkaç da kul. Zabit Yılmaz'ın ölüm belgesinde ölüm nedeni ne olarak belirtilmiş bilemiyoruz ama cenazeyi belde halkının belediye başkanı ile birlikte omuzlayıp defnettiğini biliyoruz. Rize Valimize soralım; öyle ya da böyle madem karantinaya alındı, Kendirli'de bulunan vatandaşların hepsine hızlıca test yapılması gerekmiyor mu? Belediye Başkanı Serdar, "Virüsün kaynağı bulunana kadar karantina devam edecek" diyor. Virüsün kaynağı, yaşlıların ateşi ölçülerek mi bulunacak, karantinanın gereği bu mudur? Varsa virüs tespiti için başka yapılabilecek bir şey yok mudur?
Ekleme Tarihi: 29 Mart 2020 - Pazar

KENDİRLİ, KARANTİNA VE GARİPLİKLER

Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, önceki gün koronavirüsten bir vatandaşın öldüğünü, beldeden iki kişinin de koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda bulunduğunu, bu yüzden Rize Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü kararıyla Kendirli'nin karantinaya alındığını, virüsün kaynağı tespit edilene kadar karantinanın devam edeceğini söyledi.


Koronavirüsten öldüğü belirtilen 67 yaşındaki Zabit Yılmaz'ın komşuları ise koronavirüsten ölmediğini, akut akciğer hastası olduğunu söylüyor. Cenazenin defin işlemlerinin sıradan bir cenaze olarak yakınlarına teslim edilmesini, cenazeyi korunaklı özel kıyafetli görevlilerin değil, başta belediye başkanı olmak üzere aile efradı ile komşularının taşıyıp defnetmelerini buna dayanak gösteriyorlar.


Koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan Kendirli beldesinde ise iki gündür karantina gereği neler yapıldığını sorduğumuzda, yaşlıların ateşinin ölçülmesi dışında bir şey yapılmadığını anlatıyorlar.


Kendirli'de yaşayan kimi vatandaşlar, beldede tespit edilen virüs taşıyıcısı kimse olmadığını, kimseye test yapılmadığını söylüyor ve karantinayı belediye başkanının işgüzarlığına bağlıyor. Onlara göre Başkan Serdar, devletten yardım alabilmek için Vali'ye baskı yaparak karantina kararı aldırdı. Bu bir iddia, doğru mu yanlış mı; bir Allah biliyor, birkaç da kul.


Zabit Yılmaz'ın ölüm belgesinde ölüm nedeni ne olarak belirtilmiş bilemiyoruz ama cenazeyi belde halkının belediye başkanı ile birlikte omuzlayıp defnettiğini biliyoruz.


Rize Valimize soralım; öyle ya da böyle madem karantinaya alındı, Kendirli'de bulunan vatandaşların hepsine hızlıca test yapılması gerekmiyor mu?


Belediye Başkanı Serdar, "Virüsün kaynağı bulunana kadar karantina devam edecek" diyor. Virüsün kaynağı, yaşlıların ateşi ölçülerek mi bulunacak, karantinanın gereği bu mudur? Varsa virüs tespiti için başka yapılabilecek bir şey yok mudur?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi