Osman KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Osman KÖSEOĞLU
.
 

Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...

Türkiye'de 80 İhtilali'nden sonra özellikle Ekonomik anlamda en çok ezilen mağdur edilen hep Orta direk Vatandaş dediğimiz Türkiye'nin nüfusunu oluşturan 90 kesimdir!.. Bugün Türkiye'de resmi Enflasyonun 19, gayri resmi Enflasyonun 40-50 olduğu bir sistemde, buna paralel olarak Emekli, işçi ve memur maaşlarının resmi enflasyon oranında zam yapıldığı bir kapitalist düzende, yukarıda örneğini gösterdiğimiz bir firmaya ait Ayçiçek yağının fiyatı yılbaşından bu yana 40- 50 civarında artmış durumdadır.. İş sadece bununla bitmiyor, diğer temel ihtiyaç ürünlerinin tamamına yakını, geçen yılın aynı bu zamana göre 50- 60 oranında artmış durumda! Özellikte Karadeniz insanını yakından ilgilendiren çay müstahsilinin kullandığı gübre 100 oranında artarken, Orta direk vatandaşlarımızın ısınma aracı olarak kullandığı, kömür bugün 150 oranında fahiş bir fiyatla artmış durumda! Kısaca geçen yıldan bu yana iğneden ipliğe 50 ile 100 arasında büyük bir artış yaşanmaktadır. Daha geçenlerde, Türkiye'nin illerini ilçelerini Beldelerini bir virüs gibi saran, zincir marketlerin yapmış olduğu bu fahiş fiyat artışları sonucunda, 5 kapitalist zincir markete tarihin en büyük cezaları uygulandı! Ne oldu değişen hiç bir şey olmadığını, O zincir marketlerde bir çok ürünün fiyatının daha da arttığını görmekteyiz! İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye'yi bu kapitalist 5 zincir market mi yönetiyor, yoksa Erdoğan liderliğindeki AK Parti Hükümeti mi? Bugün gerçek Enflasyonun 40-50 civarında olduğu, orta direk dediğimiz Türkiye'nin ağır yükünü çeken insanların nasıl büyük sömürürüyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Bugün Türkiye'de açlık sınırının 3049 TL, yoksulluk sınırını 10.000 liraya yaklaştığı bir düzende,( Türk-İş'in Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırı) bu veriler ışığında Türkiye'nin yüzde 90'nının yoksulluk sınırı altında yaşadığını ben söylemiyorum resmi veriler söylüyor? Bu rakamlar ışığı altında,15-25 bin TL arasında aylık geliri olan kişileri bu hayat pahalılığından pek etkilemiyor, farkında bile değiller!.. Olan yine gariban Asgari ücretli, Emekli işçi ve memura oluyor!.. 3000 lira Asgari ücret maaşı alan, 2-3 bin TL arasında Emekli maaş alan milyonlarca insanın derdi; ne yollar, Köprüler, hastaneler, tüneller iha'lar siha'lardır! Onların hepsinin ortak derdi; insanca bir yaşam sürebilmek, evine çoluk çocuğuna ekmek getirebilmektir! İşte bundan dolayı hayallerimize dahi gelmeyen, fetihler şehri, Dünyanın Başkenti İstanbul ve diğer bir çok Büyükşehir millet ittifakı dediğimiz CHP, İyi Parti, PKK koalisyonuna kurban edildi !. Eğer bu mutfak ateşi sönmeyip,(ekonomik zam saldırısı durmadığı sürece) ,REFAH-YOL hükümetinin efsane Başbakanı Merhum ERBAKAN'ın yaptığı gibi işçiye, memura ,emekliye rantiyecilerden kesip 50 -60 oranında zam yapılmadığı sürece, Korkarım 2023 sonrası Türkiye ,Millet ittifakına bile bile teslim edilecektir!

Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...

Türkiye'de 80 İhtilali'nden sonra özellikle Ekonomik anlamda en çok ezilen mağdur edilen hep Orta direk Vatandaş dediğimiz Türkiye'nin nüfusunu oluşturan 90 kesimdir!..


Bugün Türkiye'de resmi Enflasyonun 19, gayri resmi Enflasyonun 40-50 olduğu bir sistemde, buna paralel olarak Emekli, işçi ve memur maaşlarının resmi enflasyon oranında zam yapıldığı bir kapitalist düzende, yukarıda örneğini gösterdiğimiz bir firmaya ait Ayçiçek yağının fiyatı yılbaşından bu yana 40- 50 civarında artmış durumdadır..


İş sadece bununla bitmiyor, diğer temel ihtiyaç ürünlerinin tamamına yakını, geçen yılın aynı bu zamana göre 50- 60 oranında artmış durumda!


Özellikte Karadeniz insanını yakından ilgilendiren çay müstahsilinin kullandığı gübre 100 oranında artarken, Orta direk vatandaşlarımızın ısınma aracı olarak kullandığı, kömür bugün 150 oranında fahiş bir fiyatla artmış durumda!


Kısaca geçen yıldan bu yana iğneden ipliğe 50 ile 100 arasında büyük bir artış yaşanmaktadır.


Daha geçenlerde, Türkiye'nin illerini ilçelerini Beldelerini bir virüs gibi saran, zincir marketlerin yapmış olduğu bu fahiş fiyat artışları sonucunda, 5 kapitalist zincir markete tarihin en büyük cezaları uygulandı!


Ne oldu değişen hiç bir şey olmadığını, O zincir marketlerde bir çok ürünün fiyatının daha da arttığını görmekteyiz!


İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye'yi bu kapitalist 5 zincir market mi yönetiyor, yoksa Erdoğan liderliğindeki AK Parti Hükümeti mi?


Bugün gerçek Enflasyonun 40-50 civarında olduğu, orta direk dediğimiz Türkiye'nin ağır yükünü çeken insanların nasıl büyük sömürürüyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.


Bugün Türkiye'de açlık sınırının 3049 TL, yoksulluk sınırını 10.000 liraya yaklaştığı bir düzende,( Türk-İş'in Eylül ayı açlık ve yoksulluk sınırı) bu veriler ışığında Türkiye'nin yüzde 90'nının yoksulluk sınırı altında yaşadığını ben söylemiyorum resmi veriler söylüyor?


Bu rakamlar ışığı altında,15-25 bin TL arasında aylık geliri olan kişileri bu hayat pahalılığından pek etkilemiyor, farkında bile değiller!..


Olan yine gariban Asgari ücretli, Emekli işçi ve memura oluyor!..


3000 lira Asgari ücret maaşı alan, 2-3 bin TL arasında Emekli maaş alan milyonlarca insanın derdi; ne yollar, Köprüler, hastaneler, tüneller iha'lar siha'lardır!


Onların hepsinin ortak derdi; insanca bir yaşam sürebilmek, evine çoluk çocuğuna ekmek getirebilmektir!


İşte bundan dolayı hayallerimize dahi gelmeyen, fetihler şehri, Dünyanın Başkenti İstanbul ve diğer bir çok Büyükşehir millet ittifakı dediğimiz CHP, İyi Parti, PKK koalisyonuna kurban edildi !.


Eğer bu mutfak ateşi sönmeyip,(ekonomik zam saldırısı durmadığı sürece) ,REFAH-YOL hükümetinin efsane Başbakanı Merhum ERBAKAN'ın yaptığı gibi işçiye, memura ,emekliye rantiyecilerden kesip 50 -60 oranında zam yapılmadığı sürece, Korkarım 2023 sonrası Türkiye ,Millet ittifakına bile bile teslim edilecektir!

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi