Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 15:27
 
Kemal Kilicdaroğlu Rize’ ye Geliyor
Siyaset Haberi
Kemal Kilicdaroğlu  Rize’ ye Geliyor

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz CHP Genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Genel Merkezde Deniz’i ağırlayan Kılıçdaroğlu, Rize’deki parti çalışmalarından Rize’de yaşanan tüm sorunlara ilişkin Deniz’den detaylı bilgiler aldı. Görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Deniz, “Genel Başkanımız Rize’deki çalışmalarımızı sordu” dedi.


Deniz, “Genel Başkanımız çalışmalarımızı yakından ilgiyle takip ettiğini belirtti ve bizlere başarılar temennisinde bulundu. Tüm Rize’ye ve Rize’de yaşayan herkese saygı ve sevgilerini gönderdi. Kendisini Rize’ye davet ettik. Yapacağımız programa göre nisan ayı içerisinde genel başkanımız Rize’ye gelecek” diye konuştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile Rize’de yaşanan sorunlar ve bölge gündemine ilişkin faydalı bir sohbet gerçekleştirdiklerini ifade eden Deniz “Rize’deki kamulaştırma sorunu ve vatandaşların mağduriyetleri hakkında bilgi verdik. Kamulaştırma sorunu ile ilgili vatandaşlarla çok daha fazla dayanışma içerisinde


Olmamızı istedi ve bizden detaylı bir rapor istedi” ifadelerini kullandı.


Deniz, “Genel Başkanımız Rize’deki işsizlik ve Çaykur işçi alımlarına ilişkin de sorular sordu. Çayın sorunları ve Çaykur’un içinde bulunduğu duruma ilişkin kendisini bilgilendirdik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Güneysu’da yapılan HES projesinde vatandaşların karşılaştıkları mağduriyetlere ilişkin bizden detaylı bir rapor hazırlamamızı istedi” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal, Kilicdaroğlu, , Rize’, ye, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı