Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Haber
17 Eylül 2019 - Salı 09:13
 
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Türkiye Haberi
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.

Tarihi şehir Sivas TGF Üyesi gazetecileri ağırladı. 59.Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyinin toplandığı Sivas’ta Genel Başkan Yılmaz Karaca ’Yerel Basın öldürülüyor, Anadolu Basını Batıyor ’haykırışında bulundu. 


Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 2019 de Samsun’da başlattığı “Milli Mücadele” Amasya ve Erzurum Kongresi sonrası Sivas’ta yapılan Kongrede TC. Devletinin temeli atılmıştı.  


4-11 Eylül 1919 da yapılan Sivas Kongresini, 100 yıl sonra TGF 59.Başkanlar Konseyini ağırlayan Sivas Gazetecilerin ilgisini çekti. Sivas’ta misafirleri memnun edebilmek için ev sahibi Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer ve Yönetim Kurulu Üyelerinin 13-15 Eylül günlerinde Yıldızeli-Bilici Termal Otelde Türkiye’nin dört bir yanından 71 Gazeteciler Cemiyeti ve 138 Gazeteci ağırladı. Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Başkan Hakan Sezerer ve Yönetim Kurulundaki Yılmaz Kozu, Osman Nuri Kesici, İsmail Dursun, Hakan Bakar, Necdet Çömlekçioğlu arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. 


1919 yılında Erzurum ve Sivas Kongreleri, İstanbul Hükümeti tarafından büyük bir kuşatma ve tehdit altında yapılmışken benzer uygulama TGF Toplantısı yapılmaması içinde gösterildi. 


71 CEMİYET 138 GAZETECİ KATILDI 


Sivas’ta yapılan 59.Başkanlar Konseyi tarihi hafta ile birleştiği için ayrı bir önem kazandı.100 yılda 100 Gazeteci sloganıyla yapılan toplantıya çok rağbet oldu, beklenen 100 Gazeteci sayısı 138 olmuştu. Kolay değil 68 dolayında Cemiyet Başkanı, TGF Yönetim, Denetim, İstişare ve Onur kurulu üyeleri, toplamda 138 gazeteci Sivas’taki tarihi haftaya katıldı.  


RİZE’Yİ FAİK BAKOĞLU-İSMET KÖSOĞLU TEMSİL ETTİ 


Sivas’taki 59.Başkanlar Konseyi Toplantısında Rize’den Faik Bakoğlu ve İsmet Kösoğlu katıldı. Rize Gazeteciler Derneği Başkanı Faik Bakoğlu Denetim Kurulu Üyesi, İsmet Kösoğlu Onur Kurulu Üyesi olduğu için yoğun tempoya katılarak Yerel Basın sorunlarını tartışmalarda dillendirdiler. 


BAŞKAN YILMAZ KARACA’ ANADOLU BASINI BATIYOR’ 


Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca “Biz Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak öncelikle meslektaşlarımızın sorunlarını çözmeye yönelik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas Kongresinin 100’üncü yılında 100’ün üzerinde yurdun birçok yerinden iştirak eden Gazeteciyle Sivas’ta olmaktan mutluluk duyuyoruz. Az önce Sivas Belediye Başkanı ‘Anadolu basınının hali ne olacak?’ dedi. Ben de cevap verdim; Anadolu basını batıyor. Evet, Anadolu basını gerçekten batıyor. Güvensiz ve şantaj gazetelerin türemesi ve onları önleyemememizden dolayı bu işi gerçekten yapan arkadaşlarımız büyük mağduriyet yaşıyor. 3 ay önce söyledim. 2019’da en az 250 gazete kapanacak diye. Ne yazık ki bu sayı daha şimdiden 50’ye ulaştı” dedi. 


TGF’den protokol ziyaretleri; 


Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın başkanlık ettiği heyet, ilk olarak Sivas Valisi Salih Ayhan’ı ziyaret etti. 


Vali Halil Rıfat Paşa tarafından 1884 yılında yaptırılan muhteşem bir bina bugün halen Valilik olarak kullanılıyor. Başkan Karaca “Biz Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak öncelikle meslektaşlarımızın sorunlarını çözmeye yönelik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas kongresinin 100’üncü yılında 100’ün üzerinde gazeteciyle Sivas’ta olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Sivas Valisi Salih Ayhan da yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecileri bu anlamlı günde ağırlamaktan son derece mutlu olduk. Umarım şehrimizi beğenirsiniz ve yapacağınız toplantı verimli geçer. Kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını vatandaşa aktarılması noktasında basın çok önemli. Sizin çok özel görevleriniz var. Bunu, objektif ve samimi bir şekilde, duygularınızı karıştırmadan yaparsanız herkes size saygı duyar ve destekler. Biz de işini iyi yapan arkadaşların her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi. Valiye Rize Gazeteciler Derneği Başkanı Faik Bakoğlu Rize Çayı hediye etti. 


Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet daha sonra Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret etti.. Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve TGF Denetleme Kurulu üyesi Hakan Sezerer’in de bulunduğu heyeti ağırlayan Başkan Bilgin, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TGF heyeti daha sonra Sivas Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mustafa Eken, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız’ı ziyaret etti. Heyet ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi’nin kampüsünü gezerek, Türkiye’de ilk kez hizmet vermekte olan 15 Temmuz Diş kliniğinin çalışmalarını izledi.  


BAŞKAN BİLGİN : “BASIN, YÜKÜMÜZÜN YÜZDE 50’SİNİ ALIYOR” 


Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kararların alındığı şehirde sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Basın, görevini layıkıyla yaptığında siyasetçinin de idarecilerin de yükünü yüzde 50 alıyor. Yaptığımız hizmetlerin olumlu olumsuz taraflarını görebiliyoruz. İşini düzgün yapan gazeteciler sayesinde yükümüz azalıyor. Böyle gazeteleri her kuruluş destekler, desteklemeli. Vatandaşın gerçek haber alma hakkını savunan onurlu basın mensuplarını her zaman destekledik, desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 


REKTÖR YARDIMCISI AHMET ALİM: 60 bin öğrencimiz var 


Gazetecilerin Cumhuriyet Üniversitesini ziyarette bilgi veren Rektör Yardımcısı Ahmet Alim, üniversitelerinde 60 bin öğrencinin öğretim gördüğünü söyledi. Alim, 20 bin kapasiteli öğrenci yurdu bulunduğunu ifade ederek en üst seviyede hizmet verdiklerini kaydetti. Alim ayrıca TGF heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi. Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve TGF Denetleme Kurulu üyesi Hakan Sezerer de, 100’üncü yılda 100’ün üzerinde gazeteciyi Sivas’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, etkinliğe destek veren protokol üyelerine teşekkür plaketi verdi. 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: Rize'yi, Bakoğlu, ve, Kösoğlu, temsil, etti.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Rize'yi Bakoğlu ve Kösoğlu temsil etti.
Yorumlar
Haber Yazılımı