Avrasya Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı
Haber
03 Temmuz 2022 - Pazar 11:30
 
Avrasya Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı
TRABZON Haberi
Avrasya Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

TRABZON’da Avrasya Üniversitesinde düzenlenen mezuniyet töreniyle 1350 öğrenci diplomalarını aldı. Avrasya Üniversitesi Kaşüstü Yerleşkesinde yapılan mezuniyet törenine öğrencilerin yanı sıra, velilerde büyük ilgi gösterdi.

 

Ön Lisansta 10, Lisansta 8’nci mezunlarını veren Avrasya Üniversitesinde 1350 öğrenci diplomalarını aldı. Avrasya Üniversitesinin kuruluşunu anlatan video gösterisi ile başlayan törende öğretim görevlileri ve öğrenciler yürüyüş gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende okul birincisi Melek Akçaoğlu konuşma yaptı. Tek tek isimleri okunan mezun öğrenciler belgelerini aldı. Keplerinin havaya atılmasından sonra öğrenciler DJ performansıyla doyasıya eğlendi.  

 

‘20 BİNE YAKIN ÖĞRENCİMİZİN 10 BİNE YAKININI BURSLU OKUTTUK’

 

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, bugüne kadar 10 bin yakın burslu öğrenci okuttuklarını belirterek, “Bugüne kadar 11 bin 300 civarında Avrasyalı öğrencimizi mezun etmiş olduk. Bu 11 bin 300 öğrencinin 6 bin civarında olanı ön lisans, geri kalanı da lisans mezunu öğrencilerimiz. Ancak bunların, 5 bin 400 civarında olanı Sağlık Mezunu öğrencilerimiz. 5 bin civarında öğrencimiz, bugün Türkiye’nin çeşitli yerlerinde insanlara sağlık hizmeti vermekte. 1100 civarında mühendis öğrencimizi mezun etmiş olduk. Mezun ve şu anda 5 bin ile devam öğrencilerimizin yüzde 50’sini burslu olarak okuttuk. 20 bine yakın öğrencimizin 10 bine yakınını burslu okutmuş olduk” dedi.

 

‘TRABZON’A 2 MİLYARA YAKIN KATKI’

 

Yıldız, “Öğrencilerimizin Trabzon’a katkısı hem kültürel hem de ekonomik olarak fazladır. Ama dediğim gibi Trabzon’da çok bilinmemektedir. Bizim bugüne kadar öğrenci ve bizim katkımız 2 katrilyondan fazladır. Bu çok da küçümsenecek rakam değildir. Tek başına Trabzon’a 2 katrilyona yakın paranın girmesini sağlayan başka kuruluş bilmiyorum. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı Avrasya Üniversitesinin Trabzon ve Türkiye’ye kazandırılmasıdır” diye konuştu. Radyo ve Televizyon Bölümü mezunu Ayşin Aliyeva, “Çok mutluyum. Burası bana çok şey kattı ve geliştirdi. İnşallah mezun olduğum bölümden güzel yerlere gelirim” ifadelerini kullandı. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu Selen Lokumcu ise, “Dört senelik bir süreçti. Güzeldi ama zordu. Eninde sonunda bitirdik. Çok mutluyum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrasya, Üniversitesi'nde, mezuniyet, heyecanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı