Ben Çamurdan geldim. Gösteriş olsun diye yapmıyorum: 
Haber
01 Nisan 2019 - Pazartesi 12:39
 
Ben Çamurdan geldim. Gösteriş olsun diye yapmıyorum: 
Spor Haberi
Ben Çamurdan geldim. Gösteriş olsun diye yapmıyorum: 

KARTAL:  “BEN ÇAMURDAN GELDİM” 

Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal, Osman Aşkın Bak’ tan kardeşim dediği ve büyük kulüplerle ismi geçen Okan Buruk’a, taraftarla sağladığı birliktelikten sezon sonunda gidecek ve kalacakları kadar önemli açıklamalar yaptı.  

Sert giriş yaptım 

Süper ligin ilk yarısında alınan başarısız sonuçların paralelinde devreyi 12 puanla son sırada tamamlamalarına rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadığının altını çizerek sözlerini başlayan Rizespor’un Başkan Hasan Kartal, “Beni bilen bilir tanıyan tanır. Ben başarılı olacağıma inanmasaydım, kendime güvenmeseydim. Rizespor’un başkanlık görevini kabul etmezdim.  Ümidim olmasaydı problem yaşayacağımı düşünseydim suça herkesi ortak edecek şekilde yumuşak bir giriş yapardım. Bununla da sessiz ve sedasız götürürdüm. Ama ben sert bir girişle göreve başladım. Benim bugüne kadar başaramadığım hiçbir şey olmadı. Ben çamurdan geldim.

Her şeyi dizayn ettik 

Osman Aşkın Bak ile çok iyi diyalog içinde olduklarını belirten Başkan Hasan Kartal, “Aşkın Bak, sporun içinden gelen ve futbolu iyi bilen biri. Sürekli görüşüyoruz ve her açıdan Rizespor’a çok büyük katkıları oluyor. Bak ile birlikte devre arasında başta transfer olmak üzere bir çok şeyi dizayn ettik . Bunula da ara dönemde 3 milyon Euro’ luk transfer maliyetimiz olurken 4 milyon Euro’ luk da futbolcu gönderdik. Rizespor’u hiçbir türlü riske sokmadık. Zaten riske sokarak transfer yapsan gelecekte bunun sıkıntısını yaşarsın. Sıkıntıya sokmadan ekonomik problem yaşamadan transferleri yaptık ve yaptığımız transferlerde tam oturdu. 

Gösteriş olsun diye yapmıyorum: 

Taraftarlarla büyük bir birliktelik sağladıklarının altını çizen Hasan Kartal, Süper lig de bizim gibi taraftarla iç içe olan başka kulüp yoktur. Ben bunu gösteriş olsun diye yapmıyorum. İçimden gelen samimi duygularımla  samimiyetimle yapıyorum. Biz büyük Rizespor camiası olarak her kesimle bir araya geldikten sonra başarıyı yakalamamıza bir etken yoktur.  Ligin ilk yarısında kötü sonuçlar aldığımızda Okan Buruk ile yüzümüzü bir birimize hiç yüz ekşitmedik. Çok sıkıntılı dönemler geçirmemize rağmen. Ben Okan hocaya hep şunu söyledim. Hocam biz başaracağız. Bunu becereceğiz dedim ve becerdik.  

Kardeşimin önünü asla kesmem 

Ligin ikinci yarısının ilk maçı olan Kasımpaşa maçında çok etkilendiğine dikkat çeken Hasan Kartal, “Bu maç bizim dönüm noktamızdı. Bu maçta puan kaybetseydik sıkıntı yaşayabilirdik. Ancak kazanarak sağlanan güvenle müthiş sonuçlar aldık. Zaten bu maçtan sonra da kalp krizi geçirdim”. Okan Buruk ile çok iyi bir çalışma içinde olduklarını belirten Başkan Kartal, “Okan hoca benim hocam değil kardeşimdir. İsmi büyük kulüplerle geçiyor. Eğer Okan hoca, farklı başka yerlere gitmek isteyebilir. Eğer Rizepor’u bırakmak isterse demek ki  kendisinin lehine çok gelişmeler vardır. Eğer kendisi için çok iyi gelişmeler olursa kardeşimin önünü asla kesmem. Ancak Okan hoca ile çok anlaşıp çok iyi getiriyoruz.  Ben Okan kardeşimin Rizespor’da çok daha başarılı olacağına inanıyorum. Hocamız önümüzdeki sezon bizimle birlikte olursa Rizespor zirveye oynayacaktır. Ben sevdiğim insanın daha başarılı olmasını isterim. Ama benim gönlümde kardeşimin Rizespor’da daha da başarılı olacağına inanıyorum.

 

Üçer puan alacağımız var 

Rizespor’ da ki her futbolcuyla diyaloğumuz çok iyi. Ara dönemde gelen futbolcularla da çok iyi kaynaştık.  Hepsi uyum sağlayıp Rizespor’u seviyorlar. Hiçbir sıkıntımız yok. Önümüzdeki sezon da bunlarda devam etmek istiyoruz. Ama bizim veremeyeceğimiz şartlar dışında gitmek isteyen varsa da elbette gidebilir. Ben Rizespor’u ekonomik sıkıntıya sokacak hiçbir şey yapmam. Kiralık oyuncu sayımız fazla. Başta ara dönemde aldıklarımız olmak üzere  hepsiyle devam etmek istiyoruz. Olur olmaz bunu sezon sonunda göreceği” dedi. Başkan Hasan Kartal, ligi verilen aradan sonra iyi bir başlangıç daha yapmak istediklerini belirterek şöyle devam etti. Aradan sonra Beşiktaş ile oynayacağız.  Bizim Beşiktaş’ tan üç puan alacağımız var. Ayrıca Göztepe’ den Galatasaray’dan da üçer puan alacağımız var ve biz bunları alacağız. Biz Rizespor için başka şeylerle o öyleymiş, şu şöyleymiş diye uğraşmıyoruz. Bizde dedikodu yok. Biz sadece üç puan için mücadele edeceğiz. Buna odaklanarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu. 

Alihan TELATAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ben, Çamurdan, geldim., Gösteriş, olsun, diye, yapmıyorum: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı