CHP'DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ'YE KATILDI
Haber
19 Haziran 2021 - Cumartesi 13:50
 
CHP'DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ'YE KATILDI
Siyaset Haberi
CHP'DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ'YE KATILDI

CHP’li başkan istifa edip, AKP’ye katıldı


Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner CHP’den istifa ettiğini duyurdu.


Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, davranışlarının partinin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmadığı iddiasıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmesinin ardından yazılı açıklama yaptı. CHP'den istifa ederek AKP'ye katıldığını duyurdu.


CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Osmaniye’deki olaylara ilişkin yazılı açıklama yaptı.


CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un açıklamasının tamamı ise şöyle:


Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner hakkında, partimizin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmayan iddialar Genel Merkezimize ulaşmıştır.


İddialar, Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ilgili belediye başkanının, parti disiplini ve yerel yönetim ilkelerimizle bağdaşmayan tutum ve davranışlarının olduğu tespit edilmiştir.


Bu kapsamda, Merkez Yönetim Kurulu'nun 17 Haziran 2021 Perşembe tarihli kararıyla, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner'in “kesin ihraç” istemiyle, “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DEN, İSTİFA, EDEREK, AK, PARTİ'YE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı