GÜLOĞLU'NDAN RİZE HAVALİMANI İSYANI
Haber
04 Haziran 2022 - Cumartesi 10:28
 
GÜLOĞLU'NDAN RİZE HAVALİMANI İSYANI
Rize Haberi
GÜLOĞLU'NDAN RİZE HAVALİMANI İSYANI

Rizeli ünlü sanatçı Davut Güloğlu’dan Rize - Artvin Havalimanı Çıkışı

 
14 Mayısta açılışı gerçekleştirilen Türkiye ‘nin 2.  Dünyanın 5. deniz dolgusu üzerinde yapılan Rize - Artvin Havalimanı ek seferler ve sefer saat düzenlemeleri hakkında geçtiğimiz günlerde memleketi Rize’ye gelen ünlü sanatçı Davut Güloğlu sosyal medya adresinden açıklama yaptı.
 

Güloğlu; “Genelde memleketimle alakalı pek fazla görüş bildirmem ve ülkemin tüm şehirlerini takip ederim. 
Ancak Rize-Artvin havalimanı adına söylemem gereken bir kaç şey var.
 

Öğrendiğimiz ve elimizde bulunan verilere göre, Rize-Artvin havalimanında bulunan uçak seferleri sayısı mağduriyet oluşturacak ölçüde azdır.


Öyle ki 94 doluluk oranı olmasına rağmen, günlük yaşam ve iş hayatına yönelik pragmatik uçuş saatleri bulunmamaktadır.


Trabzon Havalimanı günümüze kadar bu bölgede yaşayan insanlarımızın ihtiyacını görmüş ve insanlarımıza karşı çok ciddi bir görevi ifa etmiştir.


Ancak sefer sayısı 24 olan ancak doluluk oranı 5/24 kadar düşük olmasına rağmen, Rize-Artvin uçuşlarına ek sefer konulmamaktadır.


Burada mikro milliyetçilere fırsat vermeden ve gerginlikten prim yapacak kişilere imkan vermeden çözüm sunulmalıdır. 


Rize-Artvin kalkışlı, Trabzon havalimanı Havaş otobüs seferleri tıklım tıklım olmakla beraber; Rize’li ve Artvin’li hemşehrilerimiz mağduriyet yaşamaktadır.


Bu mağduriyetin kaynağı, talebin en uç noktada olmasına rağmen mikro milliyetçi olan idareciler ve yöneticilerin memleket rekabetine düşmesidir. 


Bizler Türkiye olarak kocaman bir aileyiz. Bu mikro milliyetçi ve yanlış kararların bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir.


Rize-Artvin havalimanı açısından şehirlerimizdeki vatandaşlarımızın şikayetleri bizzat şahsıma ve telefonlarım doğrudan yağmur gibi yağmaktadır. 


Artık ülke olarak kardeşçe yaşamanın tadını almak üzere yol yürümek ve kararlar almak gerekir.
Buradan Türkiye sevdalısı ve vatan aşığı kardeşlerimizi, idarecilerimizi muaf tutarak; bu mağduriyetin aslolan kaynağı mikro milliyetçi cahil idarecilerimize sesleniyorum.


Sıfır km havalimanı bulunan Rize-Artvin şehirlerimizdeki vatandaşlarımızın talebi görülmeli, duyulmalı.
Memleketime geldiğim günden beri durmaksızın devam eden bu şikayetleri ve talepleri dile getirmek sorumluluğuna karşı bir sanatçı ve Yeniden Refah Partisi üyesi olarak bunu dile getiriyor, vatandaşlarımıza karşı bu hassasiyetin ve mağduriyetin giderilmesini bekliyorum.


Bölgemizin tüm şehirleri kardeştir ve şehirlerimizi birbirine düşürmekten zevk alan cahil insanların; mikro milliyetçi yobazların amaçlarına erişmesi bir hayaldir.


Asla hedefinize ulaşamayacaksınız.

Bizler bölgemize aşığız,

İnsanımıza aşığız,

Ülkemize aşığız !  dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLOĞLU'NDAN, RİZE, HAVALİMANI, İSYANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı