Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi
Haber
18 Temmuz 2019 - Perşembe 11:07 Bu haber 2426 kez okundu
 
Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi
Rize Haberi
Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi

Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi 

 

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından birey ve toplum sağlığının korunması amacıyla geliştirdiği Yüzme Takip Sistemi ile Rize’de 11 plajın suyu takibe alındı.  

 

Rize’de denize girilebilecek yerlere ait yüzme analiz sonuçlarının Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve aktif olarak kullanılan http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden halka duyurulmakta, otomatik olarak izlenmekte ve değerlendirilme yapılabilmektedir.  

 

Rize Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen takvime göre 2019 yılı yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınmakta ve Rize Halk Sağlığı Laboratuvarlarında bakteriyolojik analizleri yaptırılmaktadır.  

 

Rize’de 11 plajın suyunu takip eden sistemin tüm noktalarda su seviyesini mükemmel ve iyi olarak nitelendirmektedir, Yüzme Suyu Takip Sistemi ile yüzme alanı ile yüzme suyu analiz sonuçlarına ve suyun kalitesine, hava şartları ve hava sıcaklığı sonuçlarına, yüzme alanının sahip olduğu imkânlara, yüzme alanına ait fotoğraflara, yüzme alanına ulaşıma, yüzme alanına en yakın sağlık kuruluşu gibi güncel verilere, vatandaşlar erişebilirler. 

 

Halk sağlığının korunması amacıyla ilimizin ve tüm Türkiye’nin yüzme alanlarına ait izleme sonuçları http://yuzme.saglik.gov.tr web adresinden vatandaşlarımızca da takip edilebilecektir. 

 

Rize genelinde denize girilebilecek yerler; 

 

1.Fındıklı- Kıyıcık Plajı 

2.Fındıklı-Yeniköy Plajı 

3.Ardeşen-Karaoğlu Plajı 

4.Ardeşen Bel.Bariş Mah. Bayan Plajı 

5.Pazar-Hamidiye Plajı 

6.Çayeli Halk Plajı 

7.Çayeli-Limanköy Aile Plajı 

8.Çayeli-Saklıbahçe Aile Plajı 

9.Merkez-Alipaşa Plajı 

10.İyidere-Saraköy Plajı 

11.İyidere-Yalıköy Plajı 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize’de, denize, girilebilecek, alanlar, belirlendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı