RİZE'DE GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI KONUŞULDU
Haber
20 Mayıs 2022 - Cuma 23:43
 
RİZE'DE GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI KONUŞULDU
Eğitim Haberi
RİZE'DE GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI  KONUŞULDU

GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI YAPILDI.


Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi ve Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle "Gençliğin Gözünden Gençliğin Sorunları Öğrenci Çalıştayı" Güneysu Öğretmenevinde yapıldı.


Rize’nin on bir farklı okuldan gelen öğrenciler danışman öğretmenleri eşliğinde gruplara ayrılarak belirlenen; teknoloji ve sosyal medya bağımlılığı sorunları, gençlerin Türkiye ve kendi gelecekleri ile ilgili kaygıları, gençlerin aidiyet, inanç ve ahlaki sorunları, gençlerin bağımlılık ve psikolojik sorunları, gençlerin kişisel sağlık, sosyal ve kültürel sorunları, gençlerin ebeveynleri ile ilgili sorunları ve gençlerin eğitim ile ilgili sorunlarını ele aldılar. Bu çalışma ile öğrencilerimiz gençliğin sorunlarını irdeleyerek bu sorunlara çözüm önerileri belirlemek, bu çözüm önerilerine uygun bir eylem planı çıkararak gençlik vizyonunu ortaya koymak, gençlerimizin sorunlarını gençlerimizle ve kamu kurumlarıyla birlikte ele alarak gençlerimizin potansiyelini ortaya çıkarmak ve onların yaşamlarındaki değişim ve gelişimlerine planlı bir katkı sunulması amaçlanmıştır.


İki gün süren öğrenci çalıştayına özel davetli olarak katılan “Napsak Bu Gençleri” adlı kitabın yazarı Sosyolog Yazar Erol ERDOĞAN Güneysu ve Rize özelinde yapılan bu çalışmanın önemine değindi ve genelde üniversite öğrencileri ile yapılan bu tür çalışmaların lise öğrencileri ile yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlerin ortaya koyacakları sonuç önerilerinin önemine değinen yazar Erol ERDOĞAN konuşmasının son bölümünde çalıştay terminolojisi ile ilgili bilgiler vererek öğrencilerimizin iki gün sürecek bu çalışmada nasıl bir yol izleyeceklerini anlattı.


Çalıştayın ikinci gününde gençlerimizi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN "Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye'de gençlere verilen önem şüphesiz ki geleceğimize verilen önemdir. Sorunlar her zaman karşımıza çıkacaktır fakat şunu da unutmamak gerekir ki her sorunun mutlaka bir çözümü vardır. Yapılması gereken ise sorunlarla mücadele ederek gerekli çözümleri hayata geçirmektir." sözleriyle gençlerimizin her daim yanında olduğunu dile getirdi.


İki gün süren çalıştayın sonunda katılımcı öğrencilere, danışman öğretmenlere ve gruplarda uzman olarak yer alan kurum müdürlerimize katılım belgeleri, yazarımızın "Napsak Bu Gençleri" adlı kitabı ve hediyeleri takdim edildi. Törenin ardından katılımcı öğrenciler danışman öğretmenleri eşliğinde Kibledağı Dua Tepesi'ni ziyaret ederek yorgunluk giderdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, GENÇLİĞİN, GÖZÜNDEN, GENÇLİĞİN, SORUNLARI, , KONUŞULDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DE GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI  KONUŞULDU
RİZE'DE GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI  KONUŞULDU
Yorumlar
Haber Yazılımı