RİZE'DE OTURDUĞU KOLTUĞUN HAKKINI VEREMEYENLER...
Haber
23 Aralık 2020 - Çarşamba 11:11
 
RİZE'DE OTURDUĞU KOLTUĞUN HAKKINI VEREMEYENLER...
Siyaset Haberi
RİZE'DE OTURDUĞU KOLTUĞUN HAKKINI VEREMEYENLER...

Dostlarımla  sohbet ederken, bana eski yazılarında Rize'deki eksiklikleri,  yapılması gerekenleri AK Parti idarecilerini eleştirerek sürekli gündeme getiriyordun, fakat son yazılarında muhalefet partilerini hedef alıyorsun eleştirisi getirmeye başladılar ki  ,Bir derecede hak veriyorum.


Bir düşünce adamı, bir kalem tabikide  iktidarda olanları hedef almalı, icracı olan onlardır. Fakat son yazılarımda İktidar yöneticilerini diri tutması gereken muhalif partiler olduğunu anlatmaya çalışıyorum , bunu vurguluyorum,  .


DOSTLAR. muhalefet. benim eleştirilerimle puan alamaz  Onlar halka eğilmeliler.


Rize'deki eksiklikleri, yorgun bürokratları ,yapılması gereken yatırımlar konusunda vekilleri, iktidar il başkanını Belediye başkanlarını çokça eleştirdim. Ve birçok eleştirimin dikkate alınarak yatırım olarak hayata geçtığını izliyorum.  


FAKAT,,,,,,

Bu kalem, Merkez dahil bütün il- ilçelerdeki eksiklikleri yazarken ,muhalefetteki partilerin il başkanları , Taşla, Dere ile Çiftliklerle veya sadece Çay ocaklarında propaganda ederse, muhalefet mensuplarına , sizlerin iktidara gelmek,  Rize ilinden muhalif bir vekil çıkarmak gibi bir  çalışmanız ve isteğiniz yok mu diye de eleştiri getirir bu kalem.  Benim derdim Rize beyler.


Gazeteci mutlak süratle iktidarı eleştirecek tabusunu yerel bir kalem olarak ben yıkıyorum.


SORUYORUM CHP,  MHP,  İYİ PARTİ , SAADET,  YENİDEN REFAH PARTILERINE


Fındıklı Yeniköy köyü sınırından başlayarak, İyidere Hazar mahallesi köprüsüne kadar sahil geçişi 90 km, bir tane işletme yok, bir tane benzin istasyonu yok bu durum sizleri rahatsız etmiyor mu muhalefet ?  İktidar mensupları bu eksiklikleri gündeme taşır bir fiil hayata geçirirse yandaşlarına peşkeş çektiriyor söylentileri çıkarıp kıyamet kopmasını mı bekliyorsunuz?  Fakat bu durum da kaybeden, Rize ve Rizeliler oluyor .Siz muhalif parti il başkanları ARTVİN'e , RİZE ye gelen yerli ve yabancı Turistlerin bu durumdan muzdarip olduklarını duymaz, işitmez misiniz?  Esnaf ,yerli yabancı turistin transit geçişinden yararlanamıyor 90 km boyunca sıkıntı var sizler duymaz mısınız?  Bu konuda Mevzuata aykırılık varsa bu aykırılık komşuda yok mu?  Bu sahil şeridinde işletmeler yapılırsa 100-200 kişiye  istihdam sağlanacak. Bu konuyu  sizler gündeme taşırsanız, siz mi kazanırsınız iktidar mı? Sayın muhalefet il Başkanları sizler ilimizdeki sıkıntıları halkın derdini gündeme taşıyın gündemi belirleyin bu ilin insanları lehine açıklamada bulunun, şövanist burjuva konuşmalarını bırakın lütfen pirim etmiyor bilesiniz, bilakis daha çok eleştiri alıyorsunuz. 


Sürekli halkla istişare içerisinde olan bu şahsiyetin söylemlerini dikkate alınız .  Komşu muhalif parti mensuplarını da bi zahmet izleyiniz. 


Ayrıca şunu da belirteyim ki, eski Ardeşen ve Derepazarı belediye başkanları sahil şeridinde halkın yararına birkaç hsosyal tesis yaptınız, istihdam yarattınız şükranlarımı sunuyorum sizlere. 


Yine Ticaret Borsası önderliğinde Rize Merkez sahilin de Cay Çarşısı yapılıyor ,mevzuatta aykırı yanlışlıkta olabilir ,Yargıdan  menfi bir karar da çıkabilir, Rize’nin geleceği,  nezih insanlarımız için istihdam yaratacak bu devasa yatırımı destek için bir açıklamada bulunamaz mısınız muhalif il başkanları?  Ne zaman bu ilin istihdamı veya yatırımları konusunda açıklamada bulunacaksınız.


Gazeteci mutlak iktidarı eleştirir muhalefeti eleştiremez geleneğini yerel basın mensubu olarak yıkıyorum.


Sonuç olarak:  oturduğu koltuğun hakkını veremeyen bürokratları, ili temsil edenlerden  önce Rize dememeyenleri, icraat değildi sadece konuşma ustalığı yapanları  iktidar da veya muhalefette olsun köşemde eleştirecem. 


SAYIN BÜYÜGÜMÜZ AHMET KABİL BEY


Karadeniz sahil yolu projesini yapılmadan önce merak edip hiç bakmak lütfunda bulundun mu?


Bir Mühendis olarak bu proje yi uygun görüyor musun?


Rahmetli Mesut Bey Başbakandı ve size çok güvendiğini biliyorum bu proje için sizlere sitemi oldu mu?


İlimizde her konuda ombudsmanlığa soyunan Sayın Ahmet Kabil Bey, bu proje için bir açıklama kamuoyuna yapacak mısın?


Tabii aynı dönemde vekil olan her şeye muhalif sayın Bekaroğlu'ndan da bir açıklama bekler bu halk...

 

SEVGİLERİMLE 

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: RİZE'DE, OTURDUĞU, KOLTUĞUN, HAKKINI, VEREMEYENLER..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı