RİZE'DE PARA CEZASINA TEPKİ.
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 15:30
 
RİZE'DE PARA CEZASINA TEPKİ.
Rize Haberi
RİZE'DE PARA CEZASINA TEPKİ.

Jandarma İkizdere’de köylünün evini bastı, terör propagandası yapmaktan gözaltına aldı


Rize'nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi'nde yapılacak taş ocağına karşı yaklaşık 2 aydır mücadele eden Dursun Baş isimli köylünün evini jandarma bastı. Terör propagandası yapmakla suçlanan Baş, gözaltına alınırken eşi fenalık geçirdi.


İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenilen taş ocağına karşı yaklaşık 2 aydır mücadele eden köylülere sokağa çıkma yasağına uymadıkları gerekçesiyle para cezası yazıldı.


80 köylüye yazılan paraları cezalarına tepki gösteren köylülerden Dursun Baş, “Arazimizde yediğimiz cezalar, ormana çıkıp yediğimiz cezalar. Biz bunlarla gurur duyuyoruz şu anda. Ne kadar korkutmuşuz insanları ki bizi sindirmek için ceza yazmaya başlamışlar. Halen de yazacaklar. aldığımız bilgiler öyle. Bu cezalar sadece İşkencedere'de yazılmış. Diğer yerlere, bütün köylere, herkes arazilerinde, ormanlarda gezerken, sokaklar lebaleb doluyken yazılmayan cezalar bize burada yazıldı. Biz diyoruz ki bundan sonra direniş varsa umut da var” diye konuştu.


BİR GÜN SONRA EVİNİ JANDARMA BASTI


Dursun Baş’ın sosyal medyada paylaşılan görüntülerinin ardından bu sabah erken saatlerde evini jandarma ekipleri bastı. Örgüt propagandası yapmakla suçlanan Baş’a ait cep telefonu ve bilgisayarına jandarma el koydu. Bu sırada Dursun Baş’ın eşi fenalık geçirdi. Doktor kontrolünden geçirilen Baş, ifade için jandarma karakoluna götürüldü.

 

İsmail AKDUMAN
Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, PARA, CEZASINA, TEPKİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı