RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
Haber
19 Eylül 2020 - Cumartesi 21:16
 
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
Siyaset Haberi
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.

CHP’li Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi' gezileri kapsamında geldiği Artvin’de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasına yönelik çağrısına ilişkin “Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar” dedi.

CHP’li Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi’ gezileri kapsamında Karadeniz ziyaretleri için dün akşam saatlerinde Trabzon’a geldi. Üzerinde ‘Memleket Hareketi’ yazılı otobüsle Trabzon’dan ayrılan İnce, geldiği Artvin’in Borçka ilçesinde vatandaşlar tarafından karşılandı. İnce, beraberinde eşi Ülkü İnce ve hareketin kurucuları arasında yer alan bazı isimlerle ilçede dolaşarak vatandaşları da selamladı. Daha sonra esnafı ziyaret eden İnce, pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske uyarılarında da bulundu.

Borçka’nın 34 yıl önce öğretmen olarak ilk görev yeri olduğunu hatırlatan İnce, “1986'nın 22 Kasım'ında Rahmetli babamın kullandığı kamyonla 30 saat süren bir yolculuktan sonra sabah ezanı okunuyordu şu köşeye geldiğimizde. 3 aylık bir bebeğimiz vardı. Çok zor bir yolculuktu. Karşıda bir evde oturduk iki buçuk yıl. Sonra geçim sıkıntısından istifa ettim. Dershanecilik yapmaya mecbur kaldım. 34 yıl sonra aynı şehre geldim. Anılarım canlandı. Burada iki buçuk yıl çok zor geçindim. Ama şunu söyleyeyim. Bir insan bir yerde görev yapar da hiç mi kötü anısı olmaz? Hiçbir kötü anım yok burada. Öğrencilerim yardım ederdi, Belediye başkanı yardım ederdi, vatandaş yardım ederdi. Yaşımız çok ufaktı, bebekle ilgili sıkıntılarımız olurdu, komşumuz Naime Abla vardı. Sanki teyzemiz, ablamız gibiydi. Fırıncı da, manav da, öğrenci de veli de herkes yardım ederdi” dedi.

‘ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜRETMEK İSTİYORUZ’

Memleketin sorunlarını yerinde görüp çözüm önerileri üretmeyi istediklerini kaydeden İnce, “Dışarıdan gelen memurlara karşı Borçkalıların olağanüstü bir misafirperverliği vardı. Sadece bizim sıkıntımız aldığımız maaşla ilgiliydi. Tek maaşla hatırlıyorum bilet parası bulamadığımı. Anneme telefon açtım 'bana yol parası gönder bilet parası bulamıyorum' diye. Şubat tatiline öyle gittiğimi hatırlıyorum. Tekrar 34 yıl sonra burada memleket hareketinin kurucuları ile birlikte dolaşıyoruz. Memleketin sorunlarını yerinde görmek istiyoruz. Çözüm önerileri üretmek istiyoruz. Biliyorsunuz Türkiye'nin en yoksul bölgelerinden birisi burası, Doğu Karadeniz, Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane. Türkiye'de açlık sınırı 2300 lira. Ama bu bölgede kişi başına gelir ortalama 2237 lira. İşte Türkiye'yi Bu derin yoksulluktan kurtarmak için, Türkiye'yi başı dik onurlu bir ülke yapmak için yollardayız” diye konuştu.

MHP LİDERİ BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasına yönelik çağrısına ilişkin konuşan İnce, şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar. Onlar çoluk çocuğunu evde bırakıp bizi iyileştirmek, bizi yaşatmak için ölüyorlar. Tıp fakültesine yüksek topuklu arkasına basılmış ayakkabı ile girilmez. Tıp fakültesine yüksek puanlı sınav belgesi ile girilir. Sayın Bahçeli bu memleketin akıllı çocuklarını daha fazla üzme.”

İNCE’YE CHP SORUSU

CHP’li Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi’ gezileri kapsamında Artvin’deki ziyaretlerinin ardından Hopa ilçesine geldi. Hopa meydanında vatandaşlarla sohbet eden İnce, vatandaşların ‘CHP parti genel merkezine neden gitmiyorsunuz?’ yönündeki sorularına “Parti genel merkezi korona olduğu için kapalı. Milletvekili maaşımı alıp yatayım mı, gezeyim mi? Ben bölücü değilim, çarpıcıyım. Partiden ayrılmıyorum. Sen sorunu yatanlara sor, gezenlere değil. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni daha çok seviyorum. Yollara düştüm. Şırnak’tan Hopa’ya geldim. Ben yan gelip yatamam. Geziyorum, insanları dinliyorum. Ankara’da kenara çekilip, emekli milletvekili maaşını alıp, yan gelip yatmasını ben de bilirim. Ben onu yapmayacağım. Bugün Artvin’den başladım, buradan devam edeceğim. 81 vilayeti gezeceğim” yanıtını verdi.

CHP’nin askeri olmadığını Mustafa Kemal’in askeri olduğunu ifade eden İnce “Yolculuklarımızda arabada köfte- ekmek, peynir ekmek yiyoruz. Bir de mazot parası var. 35 kişiyiz sırayla da aracın deposunu dolduruyoruz. Peynir ekmek almaya da paramız var. Türkiye’yi gezmek için de kimseden izin almak zorunda değilim” diye konuştu.

Bu sırada bir kişi otobüsün mazot parasına destek olmak istediğini belirterek cebinden çıkardığı bir miktar parayı İnce’nin ekibine uzattı. İnce de “Böyle her gittiğimiz yerde Hopa’daki gibi depomuzu doldurursalar bir otobüs daha alırız” diyerek teşekkür etti.

RİZE’YE GELDİ

Artvin’den Rize’ye gelen CHP’li İnce, sokaklarda vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Burada açıklamalarda bulunan İnce, “Karadeniz turuna devam ediyoruz, Artvin’den başladık. Borçka, Hopa, Pazar’a uğradık, şimdi de Rize devam ediyoruz, şimdi Trabzon’a gideceğiz. Sonra Giresun, Ordu, Samsun, Çorum, Muğla’ya kadar gideceğiz. Türkiye’yi karış karış gezeceğiz. Daha önce de söylemiştik, Türkiye’nin bereketi, memleket hareketi. Partideki arkadaşlarımla Türkiye’yi geziyoruz. Sorunları yerinde görmek istiyoruz, çözüm üretmek istiyoruz. Türkiye’de halk iktidardan da memnun değil, muhalefetten de değil. Biz üçüncü yoluz, üçüncü yol olarak da Türkiye’yi gezmeye devam edeceğiz” dedi.

‘15 GÜN SONRA KARNIMIZ İYİCE DOYDU’

Karadeniz insanının sıcak ve sevecen olduğunu söyleyen İnce, “Benim anneannem, dedem buralı. Dedemin insanlarının halini-hatırını sormaya geldim. Dedemin buralı olduğunu da herkes biliyor. Dertleşiyoruz, sokakta sohbet ediyoruz. Bugün kısmetimizde peynir ekmek, köfte ekmek yoktu. Çayeli’ne uğradık kuru fasulye yedik. Bugün 15 gün sonra karnımız iyice doydu” ifadelerinde bulundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE, VE, ARTVİN'DEN, BAHÇELİYE, SESLENDİ.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
RİZE VE ARTVİN'DEN BAHÇELİYE SESLENDİ.
Yorumlar
Haber Yazılımı