RİZE'Yİ BİR BÜTÜN OLARAK KALKINDIRMAK İSTİYORUZ
Haber
18 Nisan 2022 - Pazartesi 08:49
 
RİZE'Yİ BİR BÜTÜN OLARAK KALKINDIRMAK İSTİYORUZ
Siyaset Haberi
RİZE'Yİ BİR BÜTÜN OLARAK KALKINDIRMAK İSTİYORUZ

AK Parti Rize İl Başkanı İshak ALİM  Rize'nin Sesi haber müdürü Bayram Arif TURAN'a Rize genelindeki  yatırımlar hakkında  geniş açıklamalarda  bulundu.

         
AK PARTİ Rize  il Başkanı İshak ALİM in açıklamaları.

         
İktidarımız ve  il başkanlığım boyunca Rize'nin öncelikli eksikliklerini kısa orta ve uzun dönemlerde planlayarak  Cumhurbaşkanlarımızın önderliğinde, il ilçe  Teşkilatlarımızla ,Belediyelerimiz ve  Vekillerimizle ahengli uyum  içinde çalışarak  yatırıma geçirdik geçiriyoruz. Yeni projelerede ara vermeden devam ediyoruz.
       
Hemşehrilerim,,Türkiye'de  yüz büyük yatırım yapılıyorsa bunun üç tanesi Rize'de yapılıyor. 
         
Bizler Rize'yi bir bütün olarak ilçeleriyle birlikte kalkindirmayi planlayarak,yollar köprüler yeni univesite kampüsleri Yeni yurtlar yeni okullar spor tesisleri kentsel dönüşümler bütün  belediyelerimiz de yürüyüş parkurları millet bahçeleri sosyal tesisler planlayarak İlimiz halkının hizmetine sunuyoruz..
       
İlimizde Spor alanında ,Fındıklı da milli takımlar kamp merkezi,bu merkez  ülkemizde bir kaç ilde var olan bir kamp merkezi,İl merkezinde yapılan Rahmetli Şenol Birol ismi verilen spor kompleksi,Bütün ilçelerimizde bir kaç belde hariç yeni stadlar yeni olimpik yüzme havuzları gençlik merkezleri Sağlık alanında Yeni Devlet hastanesi yeni yapımına başlanan şehir hastanesi yenilenen sağlık ocakları halkımızın hizmetine sundugumuz yatırımlardır.
       
İlimize yaptığımız duple yollarla tünellerle ilçelerle ili,köyler ile  merkezleri birleştirerek  ulaşımda hemşerilerimizin konforlu ulaşımını sağlamayı amacladik. Merkez Ortapazar Yolbasi Kalkandere yolunu tünellerle bağladık, Salarha'yi şehre tünellerle irtibatlandirdik, Çevre yoluyla şehrin trafiğini rahatlattik, Hemşin Çayeli arasında dağ yolu yaparak iç kesim insanlarımızın  sahile iniş  Mesafesinin kisaltmayi hedefledik, ,Çayeli Madenli Kamtanpasa yollarıyla Senoz vadisinde yaşayanlara konforlu ulaşım sağladık,İyidere İkizdere (Kalkandere ) Ovit İspir yollarıyla ilimizi Doğu Anadolu'ya açmayı hedefledik bu yol aynı zamanda lojistik merkezimizin ana hartelini oluşturacak .Bu yatırımların bir çoğu hizmette girmiş olup çok az kısmı ise yatırımları devam ediyor.
         
İktidarımız boyunca ilimize on binlerce isdihdam alanı açtık, bizlere yapılan eleştirilerde işe alımlarda kayirmacilik yaptığımız yönünde idi, bu ilde AK PARTİ yüzde seksenin üzerinde oy aldı, her on kişiden sekiz kişi benim partime oy verdiği bu ilde, ben nasıl ayrımcılık yaparım.İsdihdam açılan kurumlarda kriter konularak eleman alınıyor, kriteri yeterli olanın mülakatında sıkıntı ne olabilir ki.İstihdam yapılacak  kamu kurumlarına sayıca neden  fazla müracaat  olduğunu araştırdık, ilimizde işsizlik oranı Türkiye ve bölge illerimizden az olmasına rağmen, nedenini araştırdığımızda, iş başvurusunda bulunanların yüzde doksaninin sigortalı olduğunu tespit ettik.Vadandaslarimizin kamu kurumlarını daha güvenilir bulduğundan düşündüklerinden,yoğun şekilde  başvurduklarını tespit ettik. 
         
Organize sanayimizi hayata geçirdik küçük sanayici esnafımızın sıkıntılarını aşmaya calisiyoruz.Hava limanimiz kısa zaman sonra hizmete başlayacak Rize sağlık turizmi ve Konaklama ve Eko Türizim'i yönünden hak ettiği katma değeri alacaktır.Lojistik merkez ilimizin ileriki yıllarda isdihdam yönünden sıkıntılarına çözüm olacak ilimiz merkez şehir olacaktır.
         
Hemşehrilerim,Bu çay sezonunda Mustahsillerimiz rahat olsunlar Çaykur Sınırlarını zorlayarak vadandaslarimizin çayını almaya çalışacaklardır.Gece gündüz sokakdayiz vadandaslarimizin dertlerini sıkıntılarını dinliyoruz evet enerji piyasasının dünyada artması nedeniyle ülkemiz de bundan etkileniyor eletrik doğalgaz gıda maddelerine bu yansıdığını hemşehrilerimin bundan dertlendigini biliyorum,hayat pahalılığını yine AK PARTİ iktidarı cözümleyecekdir.Hamd olsun çoğu ülkede gıda yokluğu raflarda  yaşanmasına rağmen, ülkemizde bu sıkıntı olmayışı yinede sevindirici olduğunu ifade ederim.
       
Hemşerilerim rahat olsunlar,bu geçici pahalılık  sıkıntılar Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çözümlenecegine inancımız tamdır .
       
Bizler il teşkilatı ve bütün kadrolarimizla halkımızın yanındayız, gece gündüz ramazan iftar sahur demeden sokalarda esnafımızla köylerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını dertlerini dinleyerek aşmaya çalışıyoruz. Partililerimizle istişare toplantıları yaparak,bizlerin eksik yaptığı göremediklerimizi partililerimizi temsilcilerimizi dinleyerek eleştirilerini not alarak aşmaya çalışıyoruz.
       
Hemşerilerim, İlimizin öncelikli işlerini takibi yeni projeler için Ankara'ya heyet çıkarması yapıyoruz.Sayin Cumhurbaşkanımız Her randevu talebimizi olumlu yaklasarak bizleri kabul ediyor ve ilimizin öncelikli yatırımlarını zatalilerine aksediyoruz. İlimize yapılan devam eden yeni düşündüğümüz projelerimize verdiği destekler için Cumhurbaşkanımıza minnettarız. 
     
Hemşerilerim,,,AK PARTİ Kadrolarına ve bizlere  her daim verdiğiniz  desteğinizi verdiğiniz emaneti hakkıyla sizlere hizmet yolunda dönüştürmek için tempomuzu çalışmalarınızı artırarak surduruyoruz ,bu bağlamda Rize'nin sesi haber sitesine ve Bayram Arif  bey sizler vasıtasıyla bütün hemşerilerime hayırlı Ramazanlar diler, Ramazan Bayramınızı kutluyorum.
 
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: RİZE'Yİ, BİR, BÜTÜN, OLARAK, KALKINDIRMAK, İSTİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı