RİZESPORLU MİLLİ FUTBOLCUNUN KARDEŞİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR.
Haber
22 Ağustos 2021 - Pazar 17:51
 
RİZESPORLU MİLLİ FUTBOLCUNUN KARDEŞİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR.
Türkiye Haberi
RİZESPORLU MİLLİ FUTBOLCUNUN KARDEŞİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR.

Gökhan Gönül'ün kardeşi olduğunu iddia genç: Maddi bir beklentim yok
 

İzmit'te yetiştirme yurdunda büyüyen Can Gönül,  Rizesporlu milli futbolcu Gökhan Gönül'ün doğum tarihini televizyondan öğrendikten sonra kendi elindeki nüfus kayıt örneğindeki kişiyle doğum tarihinin ve ismin aynı olduğunu fark ettiğini söyleyerek " Anne baba isimleri de aynı, Gökhan Gönül’ün evlenme tarihi bile benim nüfus kayıt örneğimdeki isimle uyuşuyor. Bu durumda Gökhan Gönül’ün ağabeyim olduğunu düşündüm. Benim kimseden bir beklentim yok, sadece ailemin kim olduğunu bilmek istiyorum" dedi.


İzmit’te yetiştirme yurdunda büyüyen Can Gönül (27), devlet tarafından verilen hakla bir kamu kurumunda göreve başlamak istedi. Kurumun kendisinden istediği evrakı toplayan Can Gönül, bunlar arasında bulunan nüfus kayıt örneğini aldığı sırada, hayatında ilk kez ailesinin diğer üyelerinin isimlerini öğrendi.


Nüfus kayıt örneğindeki bulunan 5 kişinin isimlerinden yola çıkıp araştırma yapan Can Gönül bir sonuca ulaşamadı. Fenerbahçe maçını izlediği sırada spikerin milli futbolcu Gökhan Gönül’ün bilgilerini verirken doğum tarihini söylemesi Can Gönül’ün dikkatini çekti. Elindeki nüfus kayıt örneğinde bulunan Gökhan isimli kişi ile spikerin anons ettiği Gökhan Gönül’ün doğum tarihlerinin aynı olmasından yola çıkan Can Gönül, Gökhan Gönül’ün diğer aile üyelerini araştırdı. 


Gökhan Gönülün kardeşi olduğunu iddia genç: Maddi bir beklentim yok

Gökhan Gönül’ün annesi, babası ve diğer kardeşlerinin kendi nüfus kayıt örneğindeki anne, baba ve kardeş isimleriyle uyduğunu ifade eden Can Gönül, “İki yaşımda yetiştirme yurduna verilmişim. O yaşımdan 18 yaşıma kadar zaten devlet bana sahip çıktı. 18 yaşından sonra bana memuriyet hakkı tanındı. Memur olabilmek için gittiğim kurumda benden evraklar istendi. Evraklar arasında nüfus kayıt örneği de vardı. Bende nüfus kayıt örneğimi aldığımda orada ailemi gördüm. Orada yazılı isimler vardı ama bunlar benim ailem mi değil mi bilmiyorum. Kim olduklarını da bilmiyordum. İlk kez denk geldim o isimlere. Hayatımda ilk kez nüfus kayıt örneği görmüştüm.” dedi. 


‘MAÇ İZLERKEN DOĞUM TARİHİNİ DUYDUM’ 


Uzun süre ailesini arayıp umudunu yitirdiği sırada futbol maçı izlerken duyduğu doğum gününün her şeyi değiştirdiğini ifade eden Can Gönül “Bir gün Fenerbahçe maçını izlerken spikerin 4 Ocak 1985 doğumlu Gökhan Gönül bilgisi verildiğini duydum. Ben bunu duyar duymaz nüfus kayıt örneğine koştum ve doğum tarihinin benim nüfus kayıt örneğimdeki Gökhan isimli kişiyle eşleştiğini gördüm. Daha sonra internet kafeye gittim, Gökhan Gönül’ün ailesine baktım. Aile üyelerinde Volkan Gönül, Hakan Gönül gibi isimler vardı, benim nüfus kayıt örneğimde de bu iki isim vardı. Anne baba isimleri de aynı, Gökhan Gönül’ün evlenme tarihi bile benim nüfus kayıt örneğimdeki isimle uyuşuyor. Bu durumda Gökhan Gönül’ün ağabeyim olduğunu düşündüm.” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZESPORLU, MİLLİ, FUTBOLCUNUN, KARDEŞİ, OLDUĞUNU, İDDİA, EDİYOR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı