RTEÜ'NİN KPSS SIRALAMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER.
Haber
07 Mart 2021 - Pazar 12:33 Bu haber 2104 kez okundu
 
RTEÜ'NİN KPSS SIRALAMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER.
- Haberi
RTEÜ'NİN KPSS SIRALAMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER.

2019 KPSS ALAN SINAVINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ 95. SIRADA!..


2019 KPSS Alan sınavında en başarılı üniversiteler ÖSYM tarafından açıklandı.


ÖSYM Başkanlığı 2019 KPSS Alan sınavlarında (ÇEKO, Hukuk, Maliye, İktisat, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Kamu Yönetimi) en başarılı üniversiteleri açıkladı.


En başarılı üniversite Boğaziçi Üniversitesi oldu. Boğaziçi Üniversitesini sırasıyla Koç, Galatasaray, Ankara, Ortadoğu Teknik, Gazi, Hacettepe ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversiteleri takip etti.


Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ise 95. sırada yer aldı.

 


İstatistik alan testi hariç diğer tüm testlere öğrencileri katılan İstanbul Okan, Doğuş, Girne Amerikan, İstanbul Gedik, İstanbul Medipol gibi vakıf üniversiteleri ise en başarısız üniversiteler oldu.


Türk eğitim-sen Rize şubesi olarak Recep Tayyip Erdoğan üniversite yönetiminin bu konuyu çok ince bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyiz


Abartılı cümleler ile sıralamada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin listedeki yerinin değişmeyeceği acı bir gerçektir.


Demek ki bu işler lafla değil liyakatle oluyor. Bütün atamalar incelendiğinde liyakat ve kariyer ilkeleri yerine farklı kriterlerin göz önünde bulundurulduğu kamuoyunun malumudur.


Tavsiyemiz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yönetiminin bu durum karşısında başlarını iki ellerinin arasına koyup yaptıklarını gözden geçirerek  düşünmeleridir.Türk Eğitim-Sen

Rize Şubesi Yönetim Kurulu

Kaynak: Editör:
Etiketler: RTEÜ'NİN, KPSS, SIRALAMASINA, TEPKİ, GÖSTERDİLER.,
Yorumlar
Haber Yazılımı