Suni Çim Hakkında Tüm Merak Edilenler
Haber
21 Temmuz 2020 - Salı 14:03
 
Suni Çim Hakkında Tüm Merak Edilenler
Güncel Haberi
Suni Çim Hakkında Tüm Merak Edilenler

Suni çim birçok yaşam alanında kullanılmak üzere üretilmiş bir zemin ürünüdür. Çok farklı çeşitlerde satışı olan suni çim; kullanım alanlarına göre üretilmektedir. Peyzaj ve spor zeminlerde kullanılan suni çim teknik özellikleri bakımından farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’nin öncü suni çim üreticisi olan Nurteks suni çimi ülkemiz ile tanıştırmıştır.


Suni Çim Nerelerde Kullanılır?


Suni çimin kullanım alanları oldukça geniştir. Bahçelerde, oyun parklarında, havuz kenarı gibi süsleme alanlarında, futbol, rugby gibi oyun zeminlerinde kullanılabilen suni çim oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.


Suni Çim Nasıl Seçilir?


Suni çim alacak olanlar suni çimin nasıl seçileceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Suni çim seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde uzun süre kullanılabileceğiniz suni çim ürününü seçebilirsiniz. İlk öncelik doğru kullanım alanı için ürünü seçiyor olmaktadır. Yani peyzaj için dekorasyon ürünü seçmek bir hata olacaktır. Uygun kullanım alanı için seçtiğiniz üründe, yoğun kullanıma göre de teknik özelliklere dikkat etmeniz de fayda vardır. Yoğun kullanım alanları için daha yüksek hava sahip ürünler seçmeniz daha faydalı olacaktır.


Suni Çim Toprağa Uygulanır mı?


Suni çimin direkt olarak toprağa uygulanması doğru değildir. Zemin temizlenerek ölmüş ve kötü torftan kurtarılır. Sonrasın zemin sıyırılır ve drenaj verilir. Kırma taş mıcır serildikten sonra suni çim serilmeye hazır hale getirilir.


Suni Çim Betona Uygulanır mı?


Balkon gibi alanlarda zemin; beton, asfalt, mermer, fayans vb ise;  suni çim uygulaması yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken yüzeyde mevcut eğitim şapının olmasıdır. Bu su giderleri için önemlidir.


Balkondaki çim halı yıkanır mı?


Balkondaki suni çim halı gayet yıkanabilir. Yıkama işlemi deterjansız su kullanılarak yapılmalıdır. Deterjan gibi farklı maddeler suni çime zarar verecektir.


Suni Çim Nasıl temizlenir?


Suni çimin üzerine dökülen herhangi bir yaş veya bulaşan maddeleri su ile temizleyebilirsiniz. Dökülen maddeyi anında temizlemek daha kolay olacaktır.

 

Kuru gıda ve benzeri parçalı şeyler döküldüğü takdirde elektrikli süpürge yardımı temizliği yapabilirsiniz.


Suni çim yıkanır mı?


Yıkanır fakat yıkama sade su ile yapılmalı kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır. Aksi durumda ürüne zarar verecektir.


Suni çim elektrik süpürgesi ile süpürülür mü?


Suni çim elektrikli süpürge yardımı ile rahatlıkla süpürülebilir. Üzerine kuru gıda vs. parçalı gıda dökültüğü takdirde süpürge yardımı ile temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.


Kışın nasıl muhafaza edilir?


Suni çim ürünleri dört mevsim kullanım için üretilmiş ürünlerdendir. Bu sebeple yağmur, güneş, kar gibi doğa olaylarından etkilenmez. Herhangi bir muhafazaya gerek yoktur.

 

Balkona uygulamasını nasıl yapacağım?

 

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de balkona suni çim uygulamasının nasıl yapılacağıdır. Tüm ürünleri falçata vb. aletlerle kesebilir gerekli ölçülere getirebilirsiniz. Balkon ölçülerinde kesilen suni çimi kendiniz evde uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Suni Çimin Avantajları

 

Suni çimin çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Bazı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Suni çim uzun süre kullanıma olanak tanır. Doğru ürünü seçtiğiniz takdirde uzun yıllar suni çim ürününü değiştirmeden kullanabilirsiniz.
  • Bakım maliyetleri çok düşüktür. Bu da onu uzun vadede daha ekonomik hale getirir.

 

  • Suni çim birçok alanda kullanılabilir. Bu onun en önemli avantajlarından birisidir.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suni, Çim, Hakkında, Tüm, Merak, Edilenler,
Yorumlar
Haber Yazılımı