YAŞ ÇAY ÜRETİCİSİNE BAYRAM ÖNCESİ İYİ HABER.
Haber
29 Haziran 2022 - Çarşamba 17:48 Bu haber 3283 kez okundu
 
YAŞ ÇAY ÜRETİCİSİNE BAYRAM ÖNCESİ İYİ HABER.
Rize Haberi
YAŞ ÇAY ÜRETİCİSİNE BAYRAM ÖNCESİ İYİ HABER.

Çaykur  Mayıs ayında üreticilerden  satın  aldığı  yaş çay bedelleri 30 Haziran 2022 Perşembe günü  üreticilerin hesaplarına yatırıyor. Üreticiler  1 Temmuz  2022 günü Banka hesaplarından çay bedellerini çekebilecekler.

 

Mayıs ayı içerisinde  üreticilerden  92 bin ton yaş çay alan Çaykur   üreticilere yaklaşık 600 milyon TL.  ödeme yapacaK.

 
İŞTE ÇAYKUR'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

 
16 Mayısta başladığımız ve bugün itibariyle (30.06.2022) tamamladığımız birinci sürgün  kampanya döneminde; üreticilerimizden 212 bin ton yaş çay alımı yapılmış ve 42 bin ton kuru çay üretilmiştir. Birinci Sürgün boyunca fabrikalarımızın hiçbirinde kontenjan uygulanmadan, serbest mubayaa yapılarak çok rahat ve huzurlu bir şekilde alımlarımız
tamamlanmıştır.
 

Yıllardır yaptığımız üzere ürün bedeli ödemeleri kapsamında bu yıl da aynı uygulamaya devam edilerek; mayıs ayında aldığımız 92 bin ton yaş çayın ödemelerini bugün (30 Haziran Perşembe) yani bir günde ödeyip tamamlıyoruz.
 

İkinci sürgün dönemi öncesinde bütün fabrikalarımızda bakım-onarım, temizlik gibi hazırlık çalışmalarına başlanılmış olup; Temmuz ayının ilk haftasında, ikinci sürgün yaş çay alımlarına başlamayı planlıyoruz.
 

Bu vesileyle bütün üreticilerimize bereketli, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.
 
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Kaynak: Editör:
Etiketler: YAŞ, ÇAY, ÜRETİCİSİNE, BAYRAM, ÖNCESİ, İYİ, HABER.,
Yorumlar
Haber Yazılımı