RİZE'DE NELER OLUYOR. BUNLARI KİM ATIYOR?

Rize 19.11.2023 - 11:08, Güncelleme: 19.11.2023 - 11:08 10180+ kez okundu.
 

RİZE'DE NELER OLUYOR. BUNLARI KİM ATIYOR?

Kulislerde yeni müdürün kim olacağı konusunda
Rize İl Kültür ve turizm müdürlüğünde atama krizi. Müdürlüğe atanan Adnan İpekdal hakkındaki iddialar nedeniyle göreve başlatılmıyor. Rize il Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdar’ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevinden alınmasıyla birlikte aynı kararnameyle Rize il kültür ve turizm müdürlüğüne atanan Adnan İpekdal  Rize kamuoyunda ileri sürülen bazı iddialar nedeniyle görevine  başlatılmayıp hakkında kesin karar verilinceye kadar Bakanlık emrine çekildi. Rize il kültür ve Turizm müdürlüğüne atanmış olmasına rağmen bugüne kadar görevine başlamayan Adnan İpekdal’ın hakkında ileri sürülen bazı iddiaların ilgili bakanlığa iletildiği, bu iddiaları incelemeye  alan Bakanlığın iddiaları araştırmak için İpekdal’ı Bakanlık emrine aldığı belirtilmekte. Hakkındaki iddialar nedeniyle bilgilerine başvurduğumuz İpekdal; hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu ancak konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını, ileri sürülen olayın 6 yıl önce, alkollü bir grup tarafından kendisine saldırılma  olayı olduğunu, konunun yargıya intikal ettiğini ve davanın sürmekte  olduğunu belirtti. Altı yıl önce yaşanan bir olayın bugün neden gündeme geldiği merak edilirken Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Rize il kültür ve  turizm müdürlüğüne atanan Adnan İpekdal’ın atanmasını engellemey çalışanların amaçlarının ne olduğu, olayın bir lobi  hareketi olup olmadığı konuyu yakından takip eden çevrelerce merak konusu oldu. Kültür Müdürü kim olacak ? Öte yandan; İpekdal’ın  göreve başlatılmaması  nedeniyle Esra Alemdaroğlu’nun tekrar müdürlük görevine döndürüleceğiyönündeki iddialarında doğru olmadığı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alınan müdürlerin tekrar aynı göreve atanmalarının teamüllere aykırı olduğu belirtilmekte. Müdürlükten alınan Esra Alemdaroğlu’nun şu anda Rize il kültür ve turizm müdürlüğünde uzman kadrosunda bulunduğu, bir başka göreve atanıp, aranmayacağı ise bilinmiyor. Hakkındasoruşturma başlatılması nedeniyle Bakanlık emrine alınan ipekdal ile ilgili kesin kararın yaklaşık bir ay içerisinde netlik kazanacağı, İpekdal’ın göreve başlatılmaması halinde Rize Kültür ve Turizm ilmüdürlüğüne yeni bir atama yapılması söz konusu.. Hakkında yapılan olumsuz yorumların yanı sıra, ipekdal’ın da ortaya atılan iddiaların ardından Rize’ye gelmeyi arzu etmediği, o nedenle, Rize il kültür ve turizm müdürlüğüne yeni bir atama yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor Kulislerde yeni müdürün kim olacağı konusunda çeşitli isimler ileri sürülürken konunun kısa bir süre içerinde aydınlığa kavuşması bekleniyor..
Kulislerde yeni müdürün kim olacağı konusunda

Rize İl Kültür ve turizm müdürlüğünde atama krizi.

Müdürlüğe atanan Adnan İpekdal hakkındaki iddialar nedeniyle göreve başlatılmıyor.

Rize il Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdar’ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevinden alınmasıyla birlikte aynı kararnameyle Rize il kültür ve turizm müdürlüğüne atanan Adnan İpekdal  Rize kamuoyunda ileri sürülen bazı iddialar nedeniyle görevine  başlatılmayıp hakkında kesin karar verilinceye kadar Bakanlık emrine çekildi.

Rize il kültür ve Turizm müdürlüğüne atanmış olmasına rağmen bugüne kadar görevine başlamayan Adnan İpekdal’ın hakkında ileri sürülen bazı iddiaların ilgili bakanlığa iletildiği, bu iddiaları incelemeye  alan Bakanlığın iddiaları araştırmak için İpekdal’ı Bakanlık emrine aldığı belirtilmekte.

Hakkındaki iddialar nedeniyle bilgilerine başvurduğumuz İpekdal; hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu ancak konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını, ileri sürülen olayın 6 yıl önce, alkollü bir grup tarafından kendisine saldırılma  olayı olduğunu, konunun yargıya intikal ettiğini ve davanın sürmekte  olduğunu belirtti. Altı yıl önce yaşanan bir olayın bugün neden gündeme geldiği merak edilirken Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Rize il kültür ve  turizm müdürlüğüne atanan Adnan İpekdal’ın atanmasını engellemey çalışanların amaçlarının ne olduğu, olayın bir lobi  hareketi olup olmadığı konuyu yakından takip eden çevrelerce merak konusu oldu.

Kültür Müdürü kim olacak ? Öte yandan; İpekdal’ın  göreve başlatılmaması  nedeniyle Esra Alemdaroğlu’nun tekrar müdürlük görevine döndürüleceğiyönündeki iddialarında doğru olmadığı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alınan müdürlerin tekrar aynı göreve atanmalarının teamüllere aykırı olduğu belirtilmekte. Müdürlükten alınan Esra Alemdaroğlu’nun şu anda Rize il kültür ve turizm müdürlüğünde uzman kadrosunda bulunduğu, bir başka göreve atanıp, aranmayacağı ise bilinmiyor.

Hakkındasoruşturma başlatılması nedeniyle Bakanlık emrine alınan ipekdal ililgili kesin kararın yaklaşık bir ay içerisinde netlik kazanacağı, İpekdal’ın göreve başlatılmaması halinde Rize Kültür ve Turizm ilmüdürlüğüne yeni bir atama yapılması söz konusu..

Hakkında yapılan olumsuz yorumların yanı sıra, ipekdal’ın da ortaya atılan iddiaların ardından Rize’ye gelmeyi arzu etmediği, o nedenle, Rize il kültür ve turizm müdürlüğüne yeni bir atama yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor

Kulislerde yeni müdürün kim olacağı konusunda çeşitli isimler ileri sürülürken konunun kısa bir süre içerinde aydınlığa kavuşması bekleniyor..

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Rize53
(19.11.2023 21:18 - #8473)
Çayeli denizcilik lise müdürü Öğuz Çelik en uygun aday Rizeyi sizden iyi biliyor
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi