Alihan TELATAR
Köşe Yazarı
Alihan TELATAR
 

RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI

Her transfer döneminde en fazla gövde gösterisi yapan takımların başında Çaykur Rizespor geliyor. Ama gel gör ki bu transfer gösterilerinde en fazla hayal kırıklığına uğrayan tarafta Rizespor oluyor. Yeşil-mavililer işlerini iyi bilen menajerlerin etkisi altında bilinmeyen, performansları test edilmemiş, ligi tanımayan oyuncular alıyor.  Bu yanlış transferler ile de maalesef bir omurga oluşturamıyor. Yapılan yanlış transferlerin de takıma katkısı olmuyor.  Sezon başında nokta transfer olarak alınan isimlerin çoğu ara transfer döneminde, bu dönemde alınan oyuncularda sezon sonunda gönderiliyor. Buda Rizespor’a çok büyük ekonomik zarar veriyor. Son birkaç yıldır Rizespor’un yaptığı transferlerin başında olan isim Sportif koordinatör Yılmaz Bal. Bal, başkan Hasan Kartal’ın getirip güvendiği bir isim. Ama Bal, göreve geldiği günden itibaren yanlış üstüne yanlış, hata üstüne hata yaptı ve yapmaya da devam ediyor.  Yaptığı transferler fiyaskoyla sonuçlanıyor. Güveni tamamen sarstığı gibi eleştirilerinde odak noktası haline geldi. Kankası menajer Alper ile yerli ve yabancı başka takımların kadroda dışı bıraktığı futbolcuları Rizespor’a transfer ederek büyük zarar veriyor.  Rizespor’un bir sistem takımı olmasını engelliyor. Takıma katkı sağlayacak transferler  yapmıyor.  Bununla da Bal’a karşı camiada büyük bir mutsuzluk ve tepki var.  Yönetimde Bal’ın yaptığı yanlışları eleştiren birkaç isimde terslenip kaçırılıyor. Yerli ve yabancı adeta sil baştan yaptığı transferlerle kumar oynarken kazanan taraf hem menajerler oluyor. Bal, yaptığı transferlerle çözümün parçası değil, büyük bir sorunun parçası haline geldi. Yapmış olduğu transferler başarısızlığın itirafıdır. Yapılan transferlerin doğrudan ihtiyaca yönelik olması gerekir ama olmuyor. Yılmaz Bal, sezon başında aldığı oyuncuların bir çoğu önümüzdeki haftadan itibaren gönderilecek. Üstüne para verilerek. Öncelikle de yabancı kontenjanı açılacak ve Bal, yine menajer kankası ile birlikte yeni transferler yapacak. Canlı bomba.  İzlenen, beğenilen. Performansıyla getirilen bir tane oyuncu yok. Bu yanlışların izahı var mı? Bal, yaptığı transferlerle sınıfta kaldı. Bedava versen alınmayacak oyuncular aldı. Şimdi 5 Ocak’ da başlayacak ara transfer dönemi için Yılmaz Bal, ballı bir şekilde çalışıyor. Yapılan transfer rezaletleri ortada. Bu yanlış transferlere artık dur denmek zorunda. Bunun içinde başta futbolu iyi bilen Osman Aşkın Bak ve Ali Zeki Saruhan, bu duruma artık müdahale etmeliler. Etmek zorundalar.  Kartal, Bak ve Saruhan, Rizespor’ da oynama kalitesi ve yeteneği olmayan futbolcuların alınmasına izin vermemeliler. İşgalci futbolcular alınmamalı.
Ekleme Tarihi: 01 Ocak 2021 - Cuma

RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI

Her transfer döneminde en fazla gövde gösterisi yapan takımların başında Çaykur Rizespor geliyor. Ama gel gör ki bu transfer gösterilerinde en fazla hayal kırıklığına uğrayan tarafta Rizespor oluyor. Yeşil-mavililer işlerini iyi bilen menajerlerin etkisi altında bilinmeyen, performansları test edilmemiş, ligi tanımayan oyuncular alıyor.  Bu yanlış transferler ile de maalesef bir omurga oluşturamıyor. Yapılan yanlış transferlerin de takıma katkısı olmuyor.  Sezon başında nokta transfer olarak alınan isimlerin çoğu ara transfer döneminde, bu dönemde alınan oyuncularda sezon sonunda gönderiliyor. Buda Rizespor’a çok büyük ekonomik zarar veriyor.


Son birkaç yıldır Rizespor’un yaptığı transferlerin başında olan isim Sportif koordinatör Yılmaz Bal. Bal, başkan Hasan Kartal’ın getirip güvendiği bir isim. Ama Bal, göreve geldiği günden itibaren yanlış üstüne yanlış, hata üstüne hata yaptı ve yapmaya da devam ediyor.  Yaptığı transferler fiyaskoyla sonuçlanıyor. Güveni tamamen sarstığı gibi eleştirilerinde odak noktası haline geldi. Kankası menajer Alper ile yerli ve yabancı başka takımların kadroda dışı bıraktığı futbolcuları Rizespor’a transfer ederek büyük zarar veriyor.  Rizespor’un bir sistem takımı olmasını engelliyor. Takıma katkı sağlayacak transferler  yapmıyor.  Bununla da Bal’a karşı camiada büyük bir mutsuzluk ve tepki var.  Yönetimde Bal’ın yaptığı yanlışları eleştiren birkaç isimde terslenip kaçırılıyor.


Yerli ve yabancı adeta sil baştan yaptığı transferlerle kumar oynarken kazanan taraf hem menajerler oluyor. Bal, yaptığı transferlerle çözümün parçası değil, büyük bir sorunun parçası haline geldi. Yapmış olduğu transferler başarısızlığın itirafıdır. Yapılan transferlerin doğrudan ihtiyaca yönelik olması gerekir ama olmuyor. Yılmaz Bal, sezon başında aldığı oyuncuların bir çoğu önümüzdeki haftadan itibaren gönderilecek. Üstüne para verilerek. Öncelikle de yabancı kontenjanı açılacak ve Bal, yine menajer kankası ile birlikte yeni transferler yapacak. Canlı bomba.  İzlenen, beğenilen. Performansıyla getirilen bir tane oyuncu yok. Bu yanlışların izahı var mı? Bal, yaptığı transferlerle sınıfta kaldı. Bedava versen alınmayacak oyuncular aldı. Şimdi 5 Ocak’ da başlayacak ara transfer dönemi için Yılmaz Bal, ballı bir şekilde çalışıyor. Yapılan transfer rezaletleri ortada. Bu yanlış transferlere artık dur denmek zorunda. Bunun içinde başta futbolu iyi bilen Osman Aşkın Bak ve Ali Zeki Saruhan, bu duruma artık müdahale etmeliler. Etmek zorundalar.  Kartal, Bak ve Saruhan, Rizespor’ da oynama kalitesi ve yeteneği olmayan futbolcuların alınmasına izin vermemeliler. İşgalci futbolcular alınmamalı.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi