Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
Köşe Yazarı
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
 

19 MAYIS...

19 Mayıs; Türk Milletinin, yaşanan yokluğa, yoksulluğa, hainliğe ve düşmanların vatan toprağını işgaline rağmen, vatan, millet, bayrak sevgisiyle bir araya gelerek yedi düvele karşı kazandığı zaferin geliyorum dediği gündür. 19 Mayıs; Yüce Allah'ın bu necip milleti vatan, millet, bayrak aşkıyla bir araya getirerek İstiklal Savaşımızın ve elde edilen büyük zaferin komutanlığını yapmasını nasip ettiği büyük lider, büyük komutan, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk Milletinin birlik, beraberliğini, cesaretini, inancını Samsun'dan dünyaya haykırdığı gündür. 19 Mayıs; Türk Milletinin vatan, millet, bayrak aşkının Arş-ı alaya ve yedi düvele ulaştığı gündür. 19 Mayıs; bu milletin, kendisi gibi aciz olan kullara değil, imanı, inancı ile Allah’a güvenip, Allah'a sığındığı ve Allah'ın yardımının yetiştiği gündür. 19 Mayıs; kendilerine kefen bile nasip olmayan şühedanın, damarlarındaki asil kandan aldıkları cesaretle, vatan, millet, bayrak aşklarını ortaya koydukları, sözde değil özde canlarını vermeye ant içtikleri gündür. Bugün ülkemizde yaşananlara, parti, cemaat, tarikat gibi dünyevi hırslara bağlı olarak oluşan hizipleşmelere bakınca gösterilen cesaretin, fedakârlığın, vatan, millet, bayrak sevgisi etrafında oluşan birlik beraberliğin elde edilen muhteşem başarının önemini, büyüklüğünü çok daha iyi anlıyoruz. Bu sebeplerle; bu milleti, bu vatanı kurtaran gücün parti, cemaat, tarikat ve bilumum dünyevi hizipleşmeler değil vatan, millet, bayrak sevgisi etrafında birleşmek, damarlarımızda akan asil kan, inancımız ve cesaretimiz olduğunu görüp, bir an evvel silkinmeli, kendimize dönmeli, kendimize gelmeliyiz. Bütün kalbimle, bütün hissiyatımla 19 Mayıs'ın vatanıma, milletime kutlu olmasını, mutluluk, huzur, barış, refah getirmesini diliyorum ve bugünü bu aziz millete nasip eden, bizlere yaşatan Yüce Allah'a sonsuz şükürler ediyorum.
Ekleme Tarihi: 21 Mayıs 2024 - Salı

19 MAYIS...

19 Mayıs; Türk Milletinin, yaşanan yokluğa, yoksulluğa, hainliğe ve düşmanların vatan toprağını işgaline rağmen, vatan, millet, bayrak sevgisiyle bir araya gelerek yedi düvele karşı kazandığı zaferin geliyorum dediği gündür.

19 Mayıs; Yüce Allah'ın bu necip milleti vatan, millet, bayrak aşkıyla bir araya getirerek İstiklal Savaşımızın ve elde edilen büyük zaferin komutanlığını yapmasını nasip ettiği büyük lider, büyük komutan, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk Milletinin birlik, beraberliğini, cesaretini, inancını Samsun'dan dünyaya haykırdığı gündür.

19 Mayıs; Türk Milletinin vatan, millet, bayrak aşkının Arş-ı alaya ve yedi düvele ulaştığı gündür.

19 Mayıs; bu milletin, kendisi gibi aciz olan kullara değil, imanı, inancı ile Allah’a güvenip, Allah'a sığındığı ve Allah'ın yardımının yetiştiği gündür.

19 Mayıs; kendilerine kefen bile nasip olmayan şühedanın, damarlarındaki asil kandan aldıkları cesaretle, vatan, millet, bayrak aşklarını ortaya koydukları, sözde değil özde canlarını vermeye ant içtikleri gündür.

Bugün ülkemizde yaşananlara, parti, cemaat, tarikat gibi dünyevi hırslara bağlı olarak oluşan hizipleşmelere bakınca gösterilen cesaretin, fedakârlığın, vatan, millet, bayrak sevgisi etrafında oluşan birlik beraberliğin elde edilen muhteşem başarının önemini, büyüklüğünü çok daha iyi anlıyoruz.

Bu sebeplerle; bu milleti, bu vatanı kurtaran gücün parti, cemaat, tarikat ve bilumum dünyevi hizipleşmeler değil vatan, millet, bayrak sevgisi etrafında birleşmek, damarlarımızda akan asil kan, inancımız ve cesaretimiz olduğunu görüp, bir an evvel silkinmeli, kendimize dönmeli, kendimize gelmeliyiz.

Bütün kalbimle, bütün hissiyatımla 19 Mayıs'ın vatanıma, milletime kutlu olmasını, mutluluk, huzur, barış, refah getirmesini diliyorum ve bugünü bu aziz millete nasip eden, bizlere yaşatan Yüce Allah'a sonsuz şükürler ediyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi