Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
Köşe Yazarı
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
 

EY!

Ey! İnsanlar. Ey! Halk. Ey! Millet. Ey! Yönetenler. Ey! Yönetilenler. Ey! Müslümanlar. Ey! Mazlumlar. Ey! Mağdurlar. Ey! Zalimler. Ey! Korkaklar. Ey! Vicdansızlar. Ey! Merhametsizler. Ey! Ben, sen, biz, siz, onlar. Ey! Allah’a güvenmediği için yardımı ve zaferi kullardan bekleyenler. Ey! Ebabil Kuşlarının taş, meleklerin bomba atmasını bekleyenler. Bizler; Allah’ın indirdiği dini değil de başkalarının uydurduğu dini yaşadığımız müddetçe Allah’ın yardımı bizlere yetişmeyecektir. Bu dünyaya Allah adaleti ile hükmediyor, hak ettiğinizden, emeğinizden fazlası yok. Mucize beklemeyin, mucize istemeyin. Allah’ın verdiği aklı, yüreği ve imanı kullanın. Allah’a iman edin, Allah’tan başkasına güvenmemeyi, inanmamayı, Allah’tan başkasından medet ummamayı öğrenin. Unutmayın ki Allah; kullara inanıp, bağlanıp, kullara güvenenleri bu aciz kullara muhtaç etmeye devam edecektir. Önce uyanın sonra “La” deyin ve ayağa kalkın. Allah’ın yardımı hak edene yetişir. Hak edin. Ve Müslüman olduğunuz için Allah’ın yardımını bekliyorsanız Allah’a iman edin, Allah’a güvenin. Kullarına değil.
Ekleme Tarihi: 20 Kasım 2023 - Pazartesi

EY!

Ey! İnsanlar.

Ey! Halk.

Ey! Millet.

Ey! Yönetenler.

Ey! Yönetilenler.

Ey! Müslümanlar.

Ey! Mazlumlar.

Ey! Mağdurlar.

Ey! Zalimler.

Ey! Korkaklar.

Ey! Vicdansızlar.

Ey! Merhametsizler.

Ey! Ben, sen, biz, siz, onlar.

Ey! Allah’a güvenmediği için yardımı ve zaferi kullardan bekleyenler.

Ey! Ebabil Kuşlarının taş, meleklerin bomba atmasını bekleyenler.

Bizler; Allah’ın indirdiği dini değil de başkalarının uydurduğu dini yaşadığımız müddetçe Allah’ın yardımı bizlere yetişmeyecektir.

Bu dünyaya Allah adaleti ile hükmediyor, hak ettiğinizden, emeğinizden fazlası yok.

Mucize beklemeyin, mucize istemeyin.

Allah’ın verdiği aklı, yüreği ve imanı kullanın.

Allah’a iman edin, Allah’tan başkasına güvenmemeyi, inanmamayı, Allah’tan başkasından medet ummamayı öğrenin.

Unutmayın ki Allah; kullara inanıp, bağlanıp, kullara güvenenleri bu aciz kullara muhtaç etmeye devam edecektir.

Önce uyanın sonra “La” deyin ve ayağa kalkın.

Allah’ın yardımı hak edene yetişir. Hak edin.

Ve Müslüman olduğunuz için Allah’ın yardımını bekliyorsanız Allah’a iman edin, Allah’a güvenin. Kullarına değil.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sema Türkoğlu
(21.11.2023 14:32 - #1220)
Bireyler ve kurumlar görevini yapmalıdır. Allah diyorki, " İnsanı olay ve hadiseleri teşhir etsin diye yarattım..." Olay ve hadiseleri anlamak için zaman dairesi üzerindeki olay ve hadiseleri muhasebe etmek....ilim,bilgi ,deneyim ve tercubesahibi olanlarla müşterek çalışmak...Cumhuriyet döneminde Yahudi nasıl çalışmış neler yapmış olduğu hakkında bilgi sahibi olmak..Yahudi'nin gayesi, dünyadaki,birlik,bütünlük ne varsa bozmak...İstanbul'daki Yahudiler ile İsrailde ki Yahudiler müşterek çalışır...İsrail'deki Yahudiler tarihten gelen Fatih Döneminde, İdarecilere ırkını,dinini sormayacaksiniz. Neye ihtiyacı olduğunu soracaksınız. Aç misiniz.ihtiyaciniz nedir? Bunları soracaksınız.İstambuldaki Yahudiler Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde bizimle birlikte yaşadı,yaşamaya devam ediyorlar. Zulüm yapan Siyonist Yahudilerdir ortadoks Yahudiler Amerika'da mitingler yapıyor...Çocuklara zulüm yapılmasın diyorlar...
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi