17 YIL MÜDÜRLÜK YAPANA YER BULUNAMAMIŞTI!

Rize 08.12.2023 - 09:05, Güncelleme: 08.12.2023 - 09:05 30756+ kez okundu.
 

17 YIL MÜDÜRLÜK YAPANA YER BULUNAMAMIŞTI!

Hatırlanacağı gibi 17 yıl gibi Rize İl Kültür Turizm Müdürü olarak görev yapan Rizeli İsmail Hocaoğlu
İKİSİ DE RİZELİ AMA.. 17 YIL MÜDÜRLÜK YAPANA YER BULUNAMAMIŞTI! Rize basını haftalardır Rize İl Kültür Turizm Müdürlüğünde yaşanan Müdürlük krizini yazıp, çiziyor. HABER-YORUM: ADNAN ONAY Hatırlanacağı gibi 17 yıl gibi Rize İl Kültür Turizm Müdürü olarak görev yapan Rizeli İsmail Hocaoğlu 2020 yılında görevden alınmış yerine Rize Valiliği bünyesinde görev yapmakta olan psikolog Esra Alemdaroğlu atanmış, bu görev değişikliği kimi eleştirilere yol açmıştı. Branşı ve bu konuda hiçbir tecrübesi olmadığı halde Rize İl Kültür ve Turizm müdürlüğü görevine getirilen Esra Alemdaroğlu’nun, Hocaoğlu’ndan daha başarı olması beklenmiyordu ve neticede beklenen oldu. Alemdaroğlu 3 yıl sonra görevden alındı ve yerine Samsun İl Müdürü Adnan İpekdal atandı. Ancak, hakkında çeşitli iddiaların ortaya atılması üzerine İpekdal’ın ataması iptal edildi ve İpekdal Bakanlık emrine çekildi. Ortaya çıkan bu tablo üzerine Alemdaroğlu bu kez geçici görevle Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındığı Rize Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bakmayı sürdürdü. Ender rastlanan bu durum karşısında eleştiriler yükselince Alemdaroğlu’nun başka bir yerde müdür yapılması için kulisler yürütüldü ve yeni bir kararnameyle Esra Alemdaroğlu bu kez Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı. Bir Rizeli olarak Alemdaroğlu’nun aynı görevini başka bir ilde sürdürmesine sevindiğimi belirtmek isterim. Ancak, gönül isterdiki bu atama görevden alındığı kararnameyle birlikte yapılsa, ortaya çıkan tartışmalar yasanmasaydı. Bu atamayla birlikte akla takılan bir şey ise 3 yıl Müdürlük görevi yapmış olan Alemdaroğlu’na bir başka ilde Müdürlük görevi verilirken, 17 yıl aynı yerde Müdürlük yapan bir diğer Rizeli İsmail Hocaoğlu’na neden bir yer bulunamadığıdır! Rizeli olup 17 yıllık deneyime sahip olan bir isme neden Alemdaroğlu için gösterilen kadirşinaslığın gösterilmediğini bazı kişiler gibi doğrusu ben de merak ediyorum!
Hatırlanacağı gibi 17 yıl gibi Rize İl Kültür Turizm Müdürü olarak görev yapan Rizeli İsmail Hocaoğlu

İKİSİ DE RİZELİ AMA.. 17 YIL MÜDÜRLÜK YAPANA YER BULUNAMAMIŞTI!

Rize basını haftalardır Rize İl Kültür Turizm Müdürlüğünde yaşanan Müdürlük krizini yazıp, çiziyor.

HABER-YORUM: ADNAN ONAY

Hatırlanacağı gibi 17 yıl gibi Rize İl Kültür Turizm Müdürü olarak görev yapan Rizeli İsmail Hocaoğlu 2020 yılında görevden alınmış yerine Rize Valiliği bünyesinde görev yapmakta olan psikolog Esra Alemdaroğlu atanmış, bu görev değişikliği kimi eleştirilere yol açmıştı.

Branşı ve bu konuda hiçbir tecrübesi olmadığı halde Rize İl Kültür ve Turizm müdürlüğü görevine getirilen Esra Alemdaroğlu’nun, Hocaoğlu’ndan daha başarı olması beklenmiyordu ve neticede beklenen oldu. Alemdaroğlu 3 yıl sonra görevden alındı ve yerine Samsun İl Müdürü Adnan İpekdal atandı. Ancak, hakkında çeşitli iddiaların ortaya atılması üzerine İpekdal’ın ataması iptal edildi ve İpekdal Bakanlık emrine çekildi.

Ortaya çıkan bu tablo üzerine Alemdaroğlu bu kez geçici görevle Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındığı Rize Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bakmayı sürdürdü.

Ender rastlanan bu durum karşısında eleştiriler yükselince Alemdaroğlu’nun başka bir yerde müdür yapılması için kulisler yürütüldü ve yeni bir kararnameyle Esra Alemdaroğlu bu kez Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı.
Bir Rizeli olarak Alemdaroğlu’nun aynı görevini başka bir ilde sürdürmesine sevindiğimi belirtmek isterim. Ancak, gönül isterdiki bu atama görevden alındığı kararnameyle birlikte yapılsa, ortaya çıkan tartışmalar yasanmasaydı.

Bu atamayla birlikte akla takılan bir şey ise 3 yıl Müdürlük görevi yapmış olan Alemdaroğlu’na bir başka ilde Müdürlük görevi verilirken, 17 yıl aynı yerde Müdürlük yapan bir diğer Rizeli İsmail Hocaoğlu’na neden bir yer bulunamadığıdır!

Rizeli olup 17 yıllık deneyime sahip olan bir isme neden Alemdaroğlu için gösterilen kadirşinaslığın gösterilmediğini bazı kişiler gibi doğrusu ben de merak ediyorum!

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (12 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
KralŞakir
(08.12.2023 10:19 - #8740)
Her kurumda olduğu gibi liyakatın esas alınmadığı bir durum. Zaten Rize de Turizm müdürü olması bile şaşılacak bir durum. Valilikte çalış bürokrasi ve siyasetle aranı iyi tut illaki bir müdürlük verilir. Başarılısın değilsin önemli değil. bunun çok örneğini yaşadık ve çoğu çuvalladı. Örnek AXXX eski müdürü Ş.K
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
sahipsizlik bümüdür.
(08.12.2023 10:52 - #8743)
şimdi birileri kulaklarını açmalıdır esrahanım liyakatlı ehil bir burokrattır vanaları kapadı çalmadı çaldırmadı çok zor görevler üstlendi içten iftiralarla makamından alındı hakkı yenmiştır kadıncağız sahipsiz bırakıldı sayın hoca oğlu ve sayın toprak kurumu çaldırdılar pazarladılar çalışanları ayrıştırdılar böldüler ötikileştırmeler oldu adeta teşkilatı peşkeş çektırdıler örneğin kültür merkezı altındaki iş merkezi nasıl kiraya verildi ne oyunlar oynandı o dönemlerde devletın halkın malından devlet nekadar kira gelir edindi incelemeler yapılmalıydı sayın hoca oğlu ve sayın toprak dönemleri incelenmalidır lıyakatsız kültürsüz beceriksizce teşkılatı batırdılar müdürlük vasıfsızlık vardı gereğini yapanlardan allah razı olsun donrasında hanım kız esra hanım üç yıl büyük mücaadele verdi içerden şeytanın emir erlerince halksız iftiralar sonucu makamından oldu şimdi bence hanım kızımız genel müdürlük ile ödüllendırılmelıdır hala çarşı yerinde hırsız yine çalıyor ilgililer duyacak çarşı oradan gidecek haksız kazanç ve peşkeş var orada halkın çocukları o alanda çalışmalar yapacak o alan çok güzel kütüphane çalışma salonu yapılmalıdır liyakatsızca sömürücü sisteme hizmet edildi yazık memlekete .
Enver Toprak "Sahipsiz lik bumudur "Adlı yazıyı yazan arkadaş, bir kerre önce her şehrin bir hafızası vardır bazı şeyleri bilmeye bilirsin sorarsın. Örneğin İsmail Kahraman Kültür Merkezi ihaleye çıkmadsn önce nereye bağlı idi, bunu sormadın öğrenmedin ,ikincisi bu iş yerini kim ihale etti, onu da öğrenmemiş sin. Ben Enver Toprak olarak İsmail Hocaoğlu ile 17 sene Müdür yardımcısı olarak çalıştım. Esra hanım lada 2 seneye yakın çalıştım. Söylermisin devlet dairesinden ne çalınır. Bak hemşehrim bilenler bilir, biz harami de helali de bilenleriz. Çaldılar diyorsun, ispat etmeyen şerefsiz ve şahsiyetsiz, namustan Hayadan yoksın birileri böyle bir yazıyı kaleme alır. Asaletli bir ananın babanın evladı bir başkasına asla iftira atamaz. Bahsettiğin iki müdür de hala devlette çalışıyor. Bizde yaştan emekli olduk. Sen ne terbiyeden yoksun bir kişisin iki sene önce emekli olmuş birini 46 yıllık memurluk döneminde hiçde (işini bilen memır )olamayan birine iftira atıyorsun. Bu şerefsizliği normal bir anadan bir babadan doğan bir insan asla yapamaz. Genetiğine iyi bakılmslıdır. Sizler değil müslüman Türk'te olamazsınız. Bir babaya, bir dedeye yıllarını eğitime vermiş idarecilik yapmış bir kişiye rast gele sokak ağzı ile iftira atılmaz, belki bizi tanımaya bilirsin, sorsaydın bilen tanıyana olmazmıydı, İsmail Hocaoğlu sizin kolay kolay çarptılar çirptılar dediğiniz gibi birisi asla değildir. Neyi çalabilirsin her şey zimmetli. Belkide devlet memurluğunda yapmadınız. Daireye gelen paralar ihale üsülü işler yapılır, Genelde ya Özel idare yada Kültür bakanlığı ,Valilik bazı ihaleleri yapar. Bizim liyakatımızı ölçecek kafa sizde ne güzel, sendeki akıl bilgi bizde ki aklı, bilgiyi çekemez. Terazın yetmez, ukala... Ben hsyatımda kötü söz söylemem ve sevmem ama iftira atana çok iyi söverim, yabancı dilim iyidir bunuda bilesin. Sen bir müdürü diğeri öbür müdürü sevebilirsin sms iftira asla yakışmaz. Şunuda deme hakkına sahipsin, adı geçen müdür iyi çalışmadı diğer müdür daha iyi çalıştı,Normal
Enver Toprak Yukarıdaki yazımın devamı. 20 sene içerisin de tanıtım materyallerini Türkiye genelinde diğer illerde bilir ki en iyi tsnıtım bröşürlrrini Rize yapar ve bakanlık bunları örnek olarak diğer illere de gösterirdi 40 üzerinde kitap biröşür harita , mezar taşların dan değirmenlerimize kadar pek çok konuda öalışmalar yaptık 6 adet kalplerimizi onarıma hazırladık, onardtık, yine çevreye yol ve patıkaular yaptırdık. Eski eser, kültür varlığı evlerimizi önardık. Bir çok konağı çürğmekten yıkılmaktan kurtardık, saydam gecelere kadar bitmez Fuarlarda çok büyük sıkıntılarla Rize mizi tanıttık Emir fuarınds neredeyse her dalda 1.likler aldık Valilikte arşivlerde hala duruyorlar. Belki bunlar yetmeye bilir, daha iyisine Rize layıktır. Yakışmayan şey bir eğitim çiye çaldı çirptı sözleridir. Allah'a şükür çakdırtmadık.. Zan nedir bilir misin haramın en büyüğü, ahiretimi Rabbime birakıyorum. Ama ben şahsen kim çalmişsa onun yedi sülalesine diyorum, çalmadıda iftira edenlerin Yetmiş sülalesine kadar demiyorum ama kendine tükürüyorum, edepten nasibi olmayan edebiyatı Kültür müdürlüğün deki iş yerini de kimler ihaleye verdi onuda öğrensen iyi olacak, O zaman bina bile kültür Bskanlığının değil Özel idareye bağlı idi.
Avukat Mahkemeye verildiniz bunları ispat edemezseniz siz ve tetikçiliğini yaptığınız tüm kişiler ile birlikte haber sitelerinde mahkeme sonucuyla ifşa olacaksınız Artık yorumu silseniz de kaçışınız yoktur
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
POTOMYALI
(08.12.2023 13:17 - #8747)
Yukarıda bahsedilen iki şahıs Rizemizin 20 yılını heba etmişlerdir. Rize de turizmin ne halde olduğunu sağır sultan biliyor. Bu dönemde Rize de Turizm böyle mi olacaktı. 20 yıl zarfında işi bilen Müdürlerin olması veya bir emek sarf edilseydi Rizemiz daha farklı olurdu. Bundan sonra bu kuruma atananlar, veya atanmak isteyenler Türkçemizi ve yanında en azından bir yabanci dil bilmesi dileğiyle...
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Yalaguz
(08.12.2023 15:05 - #8749)
Çünkü Hocaoğlunda da hiç bir müdürlüğü yürütecek vasıf yok, hatta örgün fakülte mezunu bile değil.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
devlet duy
(08.12.2023 17:44 - #8753)
buradan devlete seslenelim X elini kırın kanunsuz çarşıyı boşaltın sayınX dönemlerini devletın makamları incelemek zorundadır
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
olaylar
(08.12.2023 17:49 - #8754)
ilgililer işini yapmalıdırlar kollama koruma kayırma olamaz sayın hocaoğlu ve sayın toprak dönemlerındeX var bölmek var kandırmaca oyun var yatırın mercek altına özelliklede X dönemleriX n
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
hüseyin andonlu
(08.12.2023 18:41 - #8755)
eskisi nniye alınndı 1 yerine atanan neden alındı 2 yenisi başarısız ise düzceye neden atandı. en yenisi neden atandı neden alındı ye kürküm ye..
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Yandaş olmayan Rizeli
(10.12.2023 11:40 - #8769)
Bir yandaşın borusu daha torpilli bir başka yandaşla karşılaşana kadar öter.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Matematikçi
(10.12.2023 13:00 - #8772)
Adnan İpekdal hakkında çeşitli iddialar dediğinizi bir açın da görelim. Kendi isteğiyle, yaşlı ve bakıma muhtaç anasına bakmak için Samsun'dan başka bir yerde görev yapamayacağını bildiren dilekçesi üzerine uzman olarak görevlendirildi. Yani sizin dediğiniz gibi iddialar üzerine falan değil. Bilgilendirme..
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
M.Nedim İçöz
(10.12.2023 16:53 - #8776)
Siyasî kararlar atamaların doğruluğunu çok kez etkilemiştir...Burada durum aynı! Umarım,adalet yerini bulur!
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Rizeliymiş
(11.12.2023 09:18 - #8787)
Rizeli diye illa müdür mü olacak 17 yıl yapmış bir de aynı yerde yeter biraz da dinlensin
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sahin
(12.12.2023 05:44 - #8797)
Bir yerde 5yildan fazla kalan memur saibelere istemese de karisir. 17 yil az sayilmaz, hangi isin daha kurdu oldugu soru isaretlerini cogaltir. Ancak bu olayda gorunen o ki; Rize'de siyaset ayak oyunlari fazla olmus ve hala devam ediyor.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi