ALTAYLI BAKANI TOPA TUTTU

Karadeniz 11.07.2024 - 09:56, Güncelleme: 11.07.2024 - 10:01 8162 kez okundu.
 

ALTAYLI BAKANI TOPA TUTTU

Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kredi kartı taksitleriyle ilgili açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in açıklamalarını eleştiren Altaylı, “Batı’da yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 olarak gösteren istatistik kurumları hiç görmedim” şeklinde konuştu.
Altaylı’dan Şimşek’e sert eleştiri! ‘Batı’da enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistikler hiç görmedim' Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kredi kartı taksitleriyle ilgili açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in açıklamalarını eleştiren Altaylı, “Batı’da yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 olarak gösteren istatistik kurumları hiç görmedim” şeklinde konuştu. Gazeteci Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Yıllarca Batı’da yaşamış bir insanım. 10 yıl İngiltere’de yaşadım. Şu kredi kartına taksit meselesini bilmiyorum” şeklindeki açıklamasına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in Batı’daki kredi kartı taksit uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmadığını ifade etmesine tepki gösteren Altaylı, “Doğrudur ama başka şeyler de sayayım mı? Mesela ben Batı ülkelerinde yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistik kurumları da görmedim!” ifadelerini kullandı.  Bakan Şimşek'in katıldığı programda “Yıllarca Batı’da yaşamış bir insanım. 10 yıl İngiltere’de yaşadım. Şu Kredi Kartına taksit meselesini bilmiyorum. Ailelerimizin mümkün olduğunca ayaklarını yorganına göre uzatması gerek” sözleri sosyal medyada gündem oldu. Altaylı, YouTube kanalında yayımladığı videosunda, Şimşek'in bu açıklamalarına karşılık şunları kaydetti: “Doğrudur ama başka şeyler de sayayım mı? Mesela ben Batı ülkelerinde yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistik kurumları da görmedim. Mesela ben Batı’da otomobil alırken ‘bu otomobil fazla lüks’ diyerek yüzde 300-400 vergi de görmedim. Ben Batı’da müteahhitlere para verilirken işçilerin parasının kesildiğini görmedim. Ben Batı’da bu köprüleri aslında biz bedava yaptırıyoruz diyerek garanti geçiş ücreti verilen ve bu süreler ihalesiz kimseye sorulmadan uzatılan müteahhitlerle yapılmış anlaşmalar da görmedim. Yani ben Batı’da görmediklerimi saymaya başlarsam Mehmet Şimşek mağlup ayrılır sahadan. O yüzden Batı’da görmediği şeyi işine gelip işine gelmediğiniz görmemezlik etmeyecek. Kredi kartların taksit yokmuş, peki diğerleri var mı onu söylesin Mehmet Şimşek! Biz neler görmedik Batı’da sizin yaptığınız. Mesela ben hayatımda Batı’da şey görmedim; çeşitli devlet başkanlarının çeşitli ülkelere uçtuğunu görüyoruz değil mi? Ben Batı’da bir A340, bir A330, bir A300 bilmem ne artı bir askeri uçakla NATO toplantısına giden Batı lideri de görmedim! Mehmet Şimşek bir ne söylüyorum diye bir düşünsün, sonra konuşsun. Önce 3 düşünsün sonra 1 konuşsun. Yoksa sonra biz 3 söyleriz o dinlemek zorunda kalır o üçü."
Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kredi kartı taksitleriyle ilgili açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in açıklamalarını eleştiren Altaylı, “Batı’da yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 olarak gösteren istatistik kurumları hiç görmedim” şeklinde konuştu.

Altaylı’dan Şimşek’e sert eleştiri! ‘Batı’da enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistikler hiç görmedim'

Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kredi kartı taksitleriyle ilgili açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in açıklamalarını eleştiren Altaylı, “Batı’da yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 olarak gösteren istatistik kurumları hiç görmedim” şeklinde konuştu.

Gazeteci Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Yıllarca Batı’da yaşamış bir insanım. 10 yıl İngiltere’de yaşadım. Şu kredi kartına taksit meselesini bilmiyorum” şeklindeki açıklamasına sert bir yanıt verdi. Şimşek’in Batı’daki kredi kartı taksit uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmadığını ifade etmesine tepki gösteren Altaylı, “Doğrudur ama başka şeyler de sayayım mı? Mesela ben Batı ülkelerinde yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistik kurumları da görmedim!” ifadelerini kullandı. 

Bakan Şimşek'in katıldığı programda “Yıllarca Batı’da yaşamış bir insanım. 10 yıl İngiltere’de yaşadım. Şu Kredi Kartına taksit meselesini bilmiyorum. Ailelerimizin mümkün olduğunca ayaklarını yorganına göre uzatması gerek” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Altaylı, YouTube kanalında yayımladığı videosunda, Şimşek'in bu açıklamalarına karşılık şunları kaydetti:

“Doğrudur ama başka şeyler de sayayım mı? Mesela ben Batı ülkelerinde yüzde 100 olan enflasyonu yüzde 70 gösteren istatistik kurumları da görmedim. Mesela ben Batı’da otomobil alırken ‘bu otomobil fazla lüks’ diyerek yüzde 300-400 vergi de görmedim. Ben Batı’da müteahhitlere para verilirken işçilerin parasının kesildiğini görmedim. Ben Batı’da bu köprüleri aslında biz bedava yaptırıyoruz diyerek garanti geçiş ücreti verilen ve bu süreler ihalesiz kimseye sorulmadan uzatılan müteahhitlerle yapılmış anlaşmalar da görmedim. Yani ben Batı’da görmediklerimi saymaya başlarsam Mehmet Şimşek mağlup ayrılır sahadan. O yüzden Batı’da görmediği şeyi işine gelip işine gelmediğiniz görmemezlik etmeyecek. Kredi kartların taksit yokmuş, peki diğerleri var mı onu söylesin Mehmet Şimşek!


Biz neler görmedik Batı’da sizin yaptığınız. Mesela ben hayatımda Batı’da şey görmedim; çeşitli devlet başkanlarının çeşitli ülkelere uçtuğunu görüyoruz değil mi? Ben Batı’da bir A340, bir A330, bir A300 bilmem ne artı bir askeri uçakla NATO toplantısına giden Batı lideri de görmedim! Mehmet Şimşek bir ne söylüyorum diye bir düşünsün, sonra konuşsun. Önce 3 düşünsün sonra 1 konuşsun. Yoksa sonra biz 3 söyleriz o dinlemek zorunda kalır o üçü."

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi